Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Termin naboru przedłużony!

Termin naboru przedłużony!

strazwydluzomneAż 40 mln zł jest w puli konkursu, w którym można starać się o dofinansowanie zakupu sprzętu ratowniczego i do ochrony przed pożarami lasów. – Mamy dobre wieści, przedłużamy termin naboru wniosków! – informuje marszałek Grzegorz Schreiber.

 

Przypominamy, że konkurs przeznaczony jest dla samorządów, związków i stowarzyszeń JST, administracji rządowej, Lasów Państwowych, parków narodowych i krajobrazowych, instytucji odpowiedzialnych za gospodarkę wodną, Wodnych Ochotniczych Pogotowi Ratunkowych i oczywiście jednostek OSP. Można pozyskać pieniądze np. na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych, wyposażenie tych pojazdów, zakup urządzeń telewizji przemysłowej do obserwacji (ochrona przeciwpożarowa), na urządzenie zbiorników wodnych czy dojazdów pożarowych. Pierwotny termin składania wniosku miał upłynąć 11 sierpnia, ale… - Z rozmów z mieszkańcami, również ze strażakami wynika, że czas na składanie wniosków jest zbyt krótki. Zadziałaliśmy błyskawicznie i przedłużyliśmy termin aż do 23 października, by jednostki OSP z Łódzkiego mogły spokojnie przygotować wnioski i walczyć o środki na zakup sprzętu – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego. Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów to 40 mln zł, które pochodzą ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 85%. Konkurs realizowany jest w ramach programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021 - 2027, działanie „Dostosowanie do zmian klimatu, zapobieganie klęskom i katastrofom”.

Więcej informacji o konkursie: https://rpo.lodzkie.pl/skorzystaj-z-programu/zobacz-ogloszenia-i-wyniki-naborow-wnioskow/item/6019-dzialanie-feld-02-08-dostosowanie-do-zmian-klimatu-zapobieganie-kleskom-i-katastrofom

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Kancelaria Marszałka Wydział Prasowy

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u