Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Sprzątali świat

Sprzątali świat

sprzataniesZduńskowolskie szkoły, w tym Publiczne Gimnazjum nr 4 włączyło się w piątek 16 września do akcji „Sprzątanie Świata”, jaką Fundacja Nasza Ziemia ogłosiła po raz 18. Choć tegorocznej edycji towarzyszy hasło "Lasy to życie - chrońmy je”, bo organizatorzy nawiązują do ogłoszonego przez ONZ, Międzynarodowego Roku Lasów, to gimnazjaliści ze Zduńskiej Woli skoncetrowali się na najlbliższej okolicy szkoły. Przez dwie godziny lekcyjne zebrali ponad 100 kg śmieci.

- Ludzie wyrzucają tyle rzeczy, które mogłyby trafić do kontenerów na śmieci posegregowane - zauważa Sandra Wójciak z kl.Ib z PG 4.

- Po tym, co trafiło do mojego worka mam wrażenie,że sąsiedzi szkoły są po prostu leniwi. Na ulicy leżały nawet obierki od ziemniaków - dodaje kolega Sandry, Piotr Lorenc.

- Dziwię się, że najwięcej śmieci znaleźliśmy w okolicy osiedlowych sklepów, jakby ludzie je tam specjalnie podrzucali - zastanawia się Julia Gładkiewicz z Ib.

W tegorocznej akcji zaplanowanej na 3 dni, podobnie jak w roku ubiegłym udział wezmą wszystkie szkoły z powiatu zduńskowolskiego. W 2010 roku podczas wrześniowego sprzątania uczniowie zebrali ponad 10 ton śmieci.


Ewa Dobrowolska

korespondent siewie.tv ze Zduńskiej Woli


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u