Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności ZDUŃSKA WOLA. Wola Sp. z O.O. w upadłości. Syndykiem jest Krzysztof Piotrowski

ZDUŃSKA WOLA. Wola Sp. z O.O. w upadłości. Syndykiem jest Krzysztof Piotrowski

To było do przewidzenia. Już w maju ubiegłego roku informowaliśmy o kłopotach Zakładów Przemysłu Dziewiarskiego WOLA w Zduńskiej Woli  i przymiarkach do upadłości. Jak się okazuje upadłość stała się faktem. Wyznaczono też syndyka. To Krzysztof Piotrowski, z Kancelarii Piotrowscy i Wspólnicy z Poznania.


To Radca Prawny, Kwalifikowany Doradca Restrukturyzacyjny.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Prawa Amerykańskiego prowadzonej przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z University of Florida Levin College of Law. Od 2010 roku radca prawny, zaś od 2015 roku doradca restrukturyzacyjny w. Od 2022 roku wykładowca akademicki Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. W 2023 roku Minister Sprawiedliwości nadał mu tytuł Kwalifikowanego Doradcy Restrukturyzacyjnego. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych, Krajowej Izby Doradców Restrukturyzacyjnych, American Bankruptcy Institute w Waszyngtonie oraz INSOL Europe, międzynarodowego stowarzyszenia specjalizującego się w zagadnieniach upadłości i restrukturyzacji.

W ubiegłym tygodniu, 10 stycznia rozmawialiśmy z byłymi pracownikami ZPDz WOLA w Zduńskiej Woli, którzy nie mogli się doprosić od zarządu spółki wypłat zaległych odpraw oraz nagród jubileuszowych (relacja na: https://www.siewie.tv/wideo/reportaze/17659-zdesperowana-bya-zaoga-zpdzwola-w-zduskiej-woli-czeka-na-wypat-odprawfilm).  Po tej relacji napisał do naszej redakcji oświadczenie prezes spółki, zapewniając, iż nie dochodzi do zbywania majątku i o staraniach o uregulowanie zobowiązań wobec załogi (można o tym przeczytać na: https://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/17660-prezes-zpdz-wola-w-zduskiej-woli-zaj-stanowisko-w-sprawie-protestu-pod-zakadem-byych-pracownikow-co-czekaj-na-zalege-odprawy-i-nagrody-jubileuszowe ). Rzekomo w miniony piątek, 12 stycznia br. na konto kancelarii komorniczej, która od WOLI ściągała należności dla byłych pracowników wpłynęło 89 tys. zł, które to rozdzielono między tych, dysponujących wyrokami Sądu Pracy z klauzulą wykonalności.

Teraz sprawa wygląda nieco inaczej. To syndyk, a jest nim Krzysztof Piotrowski będzie musiał po spieniężeniu majątku zduńskowolskiej spółki uregulować zaległe jeszcze zobowiązania.

Jak informuje Kancelaria Piotrowscy i Wspólnicy:
"Szanowni Państwo,

Informujemy, że w dniu 15 stycznia 2024 r. Sąd Rejonowy dla Łodzi – Śródmieścia ogłosił upadłość WOLA sp. z o.o. z siedzibą w Zduńskiej Woli (KRS: 0000221003). Postępowanie upadłościowe prowadzone jest pod sygnaturą akt LD1M/GUp/2/2024.

Do postępowania w roli Syndyka został wyznaczony kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny Krzysztof Piotrowski (Kancelaria Piotrowski i Wspólnicy).
Już w kolejnym dniu od ogłoszenia upadłości, Syndyk Krzysztof Piotrowski przystąpił do działań mających na celu wypłacanie zaległych wynagrodzeń pracowników spółki oraz spłatę zobowiązań względem pozostałych wierzycieli.


Jako kancelaria syndyka uruchomiliśmy specjalną skrzynkę mailową do korespondencji z osobami bezpośrednio zaangażowanymi w postępowanie.
e-mail: CLOAKING


Jednocześnie zachęcamy do śledzenia komunikatów na naszej stronie: https://pwkancelaria.pl/aktualnosci/, gdzie będziemy przekazywać informacje na temat sposobów zgłoszenia wierzytelności oraz istotnych dat w przebiegu postępowania."

KaMi S


FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Zaloguj

Reklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u