Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności WIELUŃ. Bestie w ludzkiej skórze. Powiesili... kota i nagrali film

WIELUŃ. Bestie w ludzkiej skórze. Powiesili... kota i nagrali film

Trudno w miarę kulturalnie, racjonalnie, bez wulgaryzmów ocenić to, co stało się w Wieluniu w tym tygodniu. Właściwie to... brak słów. Jak skomentować zachowanie z poniedziałku? Młodzież odebrało to jako tzw. fam. Inni są zbulwersowani. Delikatnie rzecz ujmując o uczniach. oprawcach można powiedzieć: to były bestie! A mowa o nastolatkach, uczniach. Młodych osobach, którym satysfakcję sprawiło powieszenie martwego kota na drzewie. Z "akcji wisielczej" nagrali film, który wrzucili do sieci. Sprawę policji zgłosiła Fundacja Obrony Zwierząt Łezka. Nagranie wykonano w okolicy bursy i Zespołu Szkół nr 2 w Wieluniu.


 

FOZ Łezka 22 stycznia (poniedziałek) zamieściła na swoim profilu na FB wpis, który wstrząsnął miłośnikami czworonogów. Nie tylko z Wielunia, ale całego kraju. Na nagraniu widać teren za wieluńską bursą i boisko Zespołu Szkół nr 2 w Wieluniu. Słychać śmiejącą się młodzież, przekleństwa i w głównym tle obraz wiszącego na sznurku zwierzęcia. Interweniująca w tej sprawie fundacja po obejrzeniu wideo nie była w stanie stwierdzić, czy jest to kot czy pies.:
"Jako fundacja otrzymaliśmy dziś (22.01 - przyp. siewie.tv) bardzo niepokojący film, na który było widać zwierzę zawieszone na sznurku przyczepionym do jednej z gałęzi, obok jednej ze szkół w Wieluniu. W związku z tym że może to świadczyć o zamordowaniu psa czy kota złożyłam zawiadomienie ma policji licząc że sprawa zostanie wyjaśniona a ewentualni sprawcy złapani. Obecnie trwa dochodzenie wnioskowałam o zrobienie sekcji,u naszego lekarza. W momencie otrzymania bliższych informacji będziemy informować was na naszej stronie (https://www.facebook.com/profile.php?id=100091764974272)".

Policja potwierdza. Mundurowi zostali powiadomieni przez przedstawicielkę jednej z fundacji działającej na rzecz ochrony praw zwierząt o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzęciem. Zawiadamiająca była w posiadaniu nagrania, na którym widać wiszące na drzewie martwe zwierzę. Do zdarzenia miało dojść na terenie Wielunia. Sprawa zajęli się policjanci z wieluńskiej komendy. W trakcie czynności ustalono osoby, które nagrały film i udostępniły go. Znaleziono też martwego kota. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zwierzę zostało znalezione martwe w węźle ciepłowniczym, a następnie zawieszone na drzewie. Okoliczności te będą dalej weryfikowane. Aktualnie prowadzone jest postępowanie pod kątem znęcania się nad zwierzęciem w celu wyjaśnienia okoliczności tej sprawy - informuje wieluńska policja.

Postępowanie jest na wstępnym etapie, nikt nie usłyszał jeszcze zarzutów. Roma Czyż z Fundacji Obrony Zwierząt Łezka odniesie się do sprawy - jak poinformowała Radio Ziemi Wieluńskiej - gdy tylko znane będą okoliczności śmierci zwierzęcia. Jednak nawet jeśli nastąpił on w sposób naturalny, to zawieszenie - jej zdaniem - jego zwłok na drzewie jest karygodne. Fundacja ta bowiem od lat edukuje dzieci i młodzież, uczy empatii do czworonogów. Niestety jak widać, jest jeszcze wiele do zrobienia w tym temacie.

Zabezpieczony przez policję film zamieszczony został wcześniej w mediach społecznościowych. Powinny go obejrzeć raczej osoby dorosłe:


Do zajścia odniosła się także dyrekcja ZS nr 2: "W związku z wydarzeniem, które zostało opublikowane w sieci, w dniu 22 stycznia 2024 roku, a nagrane w okolicy Międzyszkolnej Bursy i Zespołu Szkół nr 2 w Wieluniu, dotyczące skandalicznego zachowania wobec zwierzęcia Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu i cała społeczność szkolna stanowczo potępia zarówno postępowanie występujących na nagraniu osób, jak i opublikowanie filmiku w sieci. Jako szkoła odcinamy się od tego typu zachowań, które nie nawiązują do naszego wzorca wychowania młodzieży. Po ustaleniu sprawców wyciągniemy surowe konsekwencje przewidziane przez nasze prawo szkolne. Pragniemy przeprosić wszystkich, których ten skandaliczny incydent dotknął i zapewnić, że dobro zwierząt leży nam na sercu, czego dowodem jest zaangażowanie naszych uczniów w akcję charytatywną "Pełna miska dla schroniska" dla schronisk Psia Ostoja i Pokochaj Cztery Łapy polegająca na zbiórce suchej karmy, puszek, kocyków i innych akcesoriów."

"Zrobimy wszystko, aby osoby mające cokolwiek wspólnego z tym drastycznym wydarzeniem poniosły odpowiedzialność karną" - zapowiada Romualda Czyż, prezes Fundacji Obrony Zwierząt Łezka w Wieluniu, która natychmiast zareagowała na drastyczne wideo.

KaMi SFORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Zaloguj

Reklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u