Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Policjanci z Wieruszowa odzyskali skradzionego we Wrocławiu busa wartego 165 tysięcy złotych

Policjanci z Wieruszowa odzyskali skradzionego we Wrocławiu busa wartego 165 tysięcy złotych

Dzięki szybkim i sprawnym działaniom wieruszowskich policjantów skradziony na terenie Wrocławia dostawczy ford został odzyskany. Sprawca kradzieży 38-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Poszkodowany wartość skradzionego mienia wycenił na kwotę 165 tysięcy złotych. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za czyn ten grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

22 lutego  o godzinie 8 na stanowisko kierowania wieruszowskiej komendy zadzwonił mężczyzna z informacją, że drogą wojewódzką 482 w miejscowości Wieruszów porusza się skradziony na terenie Wrocławia pojazd marki Ford Transit. Oficer dyżurny natychmiast wysłał we wskazany rejon patrol „drogówki”, był w ciągłym kontakcie ze zgłaszającym, który monitorował trasę przejazdu samochodu. Policjanci sprawdzali nie tylko wskazaną drogę, ale także parkingi samochodowe. W wyniku skrupulatnych działań policjantów z Wieruszowa i Komisariatu Policji Wrocław-Rakowiec, już kilkanaście minut od zgłoszenia na jednym z parkingów między zaparkowanymi pojazdami ciężarowymi wieruszowscy stróże prawa ujawnili skradzionego busa. Okazało się, że pojazdem kierował 38-letni mieszkaniec Wrocławia. Mężczyzna tłumaczył się policjantom, że pojazd jest firmowy i zatrzymał się na posiłek. Mieszkaniec powiatu wrocławskiego był trzeźwy i został zatrzymany, a następnie przekazany policjantom z Wrocławia. Dzięki szybkiej reakcji wieruszowskich policjantów skradziony samochód wart 165 tysięcy złotych został odzyskany i wrócił do właściciela. 38-latek usłyszał już prokuratorskie zarzuty kradzieży z włamaniem za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

aspirant Piotr Siemicki

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u