Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności "O Laur Topoli'' już wkrótce

"O Laur Topoli'' już wkrótce

poetaPrzypominamy, że Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli oczekuje do 15 listopada na prace poetyckie i publicystyczno-epickie w związku z XX Konkursem Poetyckim "O Laur Topoli". Zachęcając twórców do udziału w tej szlachetnej rywalizacji Joanna Sychniak-Paterek z Działu Imprez MDK w Zduńskiej Woli informuje, że nagrodzeni w tym kokursie otrzymają nagrody, zaś szczegółowych infomacji mozna zasięgnąć dzwoniąc na numery telefonów: 605 725-300 lub 43 823-25-92 oraz bezpośrednio w Dziale Imprez MDK przy ul Łaskiej 12 w Zduńskiej Woli.

 

Poniżej zamieszczamy regulamin imprezy, który znalźć mozna także na stronie www.mdk-zdunskawola.pl. REGULAMIN XX REGIONALNEGO KONKURSU LITERACKIEGO „O LAUR TOPOLI”

ORGANIZATORZY :
1)Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli
2)Klub Literacki TOPOLA
3)Towarzystwo Kultury Języka oddział w Zduńskiej Woli

ZAŁOŻENIA REGULAMINOWE:
Celem konkursu jest wyłonienie nowych talentów poetyckich i prozatorskich.
W konkursie może wziąć udział młodzież do 25 roku życia, wyłącznie z terenu województwa łódzkiego.
Konkurs rozstrzygnięty zostanie w dwóch działach:
1) poezja: I kategoria – dzieci i młodzież do lat 15, II kategoria – młodzież powyżej 15 lat,
2) praca epicko-publicystyczna, którą może nadesłać młodzież w wieku 16-25 lat (tj. list jako forma wypowiedzi osobistej, kartki z dziennika, zapiski pamiętnikarskie, baśń literacka, felieton „widziane z drugiej strony”, reportaż interwencyjny, recenzja książki, sztuki teatralnej lub filmu, sprawozdanie „Jak zmagałem się z…”.

Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie lub przesłanie 3 egzemplarzy utworów w każdej kategorii,
- od 3 do 5 wierszy nigdzie dotąd nie publikowanych i nienagradzanych opatrzonych godłem (z dopiskiem na kopercie - „O Laur Topoli” Dz. 1),
- prac epicko-publicystycznych od 2 do 4 stron maszynopisu lub czytelnego rękopisu opatrzonych godłem (z dopiskiem na kopercie – „O Laur Topoli” Dz. 2).

Do utworu należy dołączyć kopertę, zawierającą informacje dotyczące danych o autorze, tj. imię, nazwisko, wiek i dokładny adres autora, jeżeli to możliwe również numer telefonu i e-mail.
Koperta musi być oznaczona takim samym godłem jak teksty. Na każdej kartce z wierszem należy podać godło i wiek autora.
Wyklucza się godła graficzne i rysunkowe!!! Termin nadsyłania prac upływa z dniem 15.11.2013 r. Prace należy przesłać na adres: Miejski Dom Kultury , ul. Łaska 12, 98-220 Zduńska Wola. Jury konkursu, powołane przez Organizatorów, dokona oceny nadesłanych utworów, przyznając laureatom nagrody regulaminowe: I, II, III, miejsca oraz 5 wyróżnień w każdym z działów. Jury zastrzega sobie prawo innego podziału nagród.
Ogłoszenie wyników oraz podsumowanie konkursu przewidziane jest na grudzień 2013 r. O dokładnym terminie laureaci zostaną powiadomieni oddzielnym pismem lub telefonicznie/e-mailem. Nadesłanych prac Organizatorzy nie zwracają i zastrzegają sobie prawo nieodpłatnych publikacji w prasie i drukach okolicznościowych. Podczas rozstrzygnięcia konkursu Organizatorzy zapewniają uczestnikom poczęstunek. Wszelkie mogące powstać na tle niniejszego regulaminu kwestie sporne rozstrzyga w sposób ostateczny Jury konkursowe działające w imieniu Organizatorów.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu (43) 823-25-92 wew. 15 lub e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Pozdrawiam
Joanna Sychniak-Paterek

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTwój grzech jest większy niż mój

– Byłem u spowiedzi…
– i…?
– Kapłan powiedział mi, że nie powinienem nigdy się z tobą spotykać, że od samego początku to było złe. Jesteś mężatką i nigdy nie powinienem się do ciebie zbliżyć…
– A powiedziałeś temu ,,kapłanowi'', że sam masz dwie żony: jedną kościelną, drugą ,,cywilną''?
– Nie, po co?! Przecież nie pytał!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u