Strona główna Artykuły Aktualności JUVE PO RAZ CZWARTY HALOWYM MISTRZEM ZIEMI SIERADZKIEJ

JUVE PO RAZ CZWARTY HALOWYM MISTRZEM ZIEMI SIERADZKIEJ

pilkaPo zwycięstwie z Zawiszą Pajęczno 5:4 (po dogrywce było 1:1) w rzutach karnych w finale XXIII Mistrzostw Halowych Ziemi Sieradzkiej w piłce nożnej MKS Jutrzenka Warta po raz czwarty została najlepszą drużyną tego turnieju! Puchar Okręgowego Związku Piłki Nożnej przypadł drużynie prowadzonej przez trenera Zbigniewa Kaczmarka (asystent Antoni Majewski) zasłużenie.

Juve rozkręcali się z meczu na mecz. W rywalizacji grupowej przegrali najpierw nieznacznie z IV-ligową Zawiszą Pajęczno 0:1, potem gładko ograli 4:1 KS Chojne, a w trzecim meczu też bez większych trudności pokonali III-ligowy WKS Wieluń 2:1. W pierwszym meczu półfinałowym Zawisza Pajęczno łatwo wygrała z Piastem Błaszki 4:1. W drugim półfinale, który był najbardziej emocjonującym meczem turnieju, lider sieradzkiej klasy okręgowej trafił na III-ligową Wartę Sieradz, która w grupie wygrała po 3:0 z LUKS Bałucz i Wartą Działoszyn oraz zremisowała 1:1 z Piastem Błaszki. Obie drużyny grały w tym meczu bardzo uważnie. Przez ponad połowę czasu gry lekką przewagę miała Warta Sieradz. Ale to Juve postawili dwie ,,kropki'' nad ,,i''. W przedostatniej i w ostatniej minucie dwie bramki zdobył Sylwester Pawlak. Także on zdobył prowadzenie w finałowym meczu z Zawiszą Pajęczno, która kilka minut później wyrównała. Po bezbramkowej dogrywce finał rozstrzygnął się w rzutach karnych, a decydujący piąty celny strzał oddał Jędrzej Dzieran. I wtedy piłkarzy Juve i ich kibiców opanował szał radości!!! Szczęśliwy prezes MKS Jutrzenka Warta, Zbigniew zakrzewski odbierał zasłużone gratulacje, piłkarze okazały puchar zaś Jarosław Szyc, zdobywca 4 bramek – statuetkę dla najlepszego strzelca turnieju. Puchar burmistrza Gminy i Miasta Warta, Jana Serafińskiego dla najlepszego piłkarza Jutrzenki Warta trafił w ręce Sylwestra Pawlaka.

W meczu o trzecie miejsce Warta Sieradz wygrała w rzutach karnych z Piastem Błaszki 3:1. Po dogrywce był w tym meczu remis 1:1. Reportaż z tego turnieju zamieścimy w siewie.tv w poniedziałkowe popołudnie.