Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Jubileusze Banku Spółdzielczego w Szadku i kapeli "Szadkowiacy"

Jubileusze Banku Spółdzielczego w Szadku i kapeli "Szadkowiacy"

szadkowiacyNa ten jubileusz szacowni jubilaci zapraszają wszystkich, którzy bedą mieli ochotę przybyć w najbliższą niedzielę 7 sierpnia do amfiteatru Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Szadku. Własnie tam swoje 110-lecie obchodził będzie Bank Spółdzielczy w Szadku, zaś 15-lecie działalności uczci wspólnie z nim Kapela Podwórkowa ,,Szadkowiacy''.

Jak nas informuje Judyta Michalak z M-GOK w Szadku, uroczystości rozpoczną się o godz. 15. W programie znajdą się między innymi: przemówienie okolicznościowe, wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz występy czterech kapel podwórkowych; ,,Pożarniki'' z OSP w Sieradzu-Woźnikach, ,,Pod Basztą'' z Uniejowa, ,,Fama'' z Szadku oraz zespół ludowy ,,Parzęczewianie'' i chór "Wrzos" z Szadku. Będzie też specjalny koncert jubilatów, czyli kapeli ,,Szadkwiacy''. Dodatkowo otwarty zostanie plac zabaw dla dzieci, będzie degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich oraz promocja piw regionalnych, m.in. z Browaru Staropolskiego w Zduńskiej Woli. Przypomnijmy, że Kapela "Szadkowiacy" powstała 2001 roku z inicjatywy Karola Krzemińskiego. Działa przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Szadku. Kapela ma w swoim dorobku trzy płyty i cztery teledyski zrealizowane przez TV Sieradz SF. Od czternastu lat jest inicjatorem i współorganizatorem Ogólnoplskiej Gali Kapel w Szadku.

- Szadkowiacy uczestniczyli w kilkudziesięciu przeglądach kapel podwórkowych w całym kraju. Mamy na tym polu wiele osiągnięć - mówi Karol Krzemiński, założyciel kapeli ,,Szadkwiacy'' i jej kierownik artystyczny. - Z powodzeniem gralismy na najważniejszych festiwalach tej muzyki w kraju; w Przemyślu, czy w Piotrkowie Trybunalskim. Grywamy też na targach, jarmarkach, festynach, dożynkach i na wielu innych imprezach okolicznościowych. Wszędzie tam, gdzie ludzie chcą się bawić przy naszej muzyce. Dodam, że charakterystyczne dla nas jest to, że w repertuarze kapeli jest kilkanaście piosenek o Szadku, Zduńskiej Woli, czy mojej rodzinnej Dzierząźnie i Bugaju w gminie Warta. W naszym repertuarze znajduje się muzyka ludowa, sakralna, kolędy i pastorałki. Nasze najważniejsze występy w ostatnim czasie to Międzynarodowe Targi Żywności w Berlinie oraz w festiwal w Kielcach, Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej w Krakowie, Międzynarodowe Spotkania Zespołów Folklorystycznych Lorinci Węgry. Zapraszam w niedzielę do Szadku na wspólne świętowanie z Bankiem Spółdzielczym, który wspomaga naszą kapelę od lat.

KJB

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTwój grzech jest większy niż mój

– Byłem u spowiedzi…
– i…?
– Kapłan powiedział mi, że nie powinienem nigdy się z tobą spotykać, że od samego początku to było złe. Jesteś mężatką i nigdy nie powinienem się do ciebie zbliżyć…
– A powiedziałeś temu ,,kapłanowi'', że sam masz dwie żony: jedną kościelną, drugą ,,cywilną''?
– Nie, po co?! Przecież nie pytał!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u