Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Jest wniosek o areszt dla kierowcy busa

Jest wniosek o areszt dla kierowcy busa

03Prokuratura postawiła 33-letniemu Jakubowi T. zarzut spowodowania katastrofy drogowej. Mężczyzna podejrzany jest o doprowadzenie do wypadku, w wyniku którego ucierpiało 20 osób. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sieradzu Józef Mizerski, przesłuchanie podejrzanego odbyło się w szpitalu, gdzie przebywa po wypadku. Dodał, że śledczy wnioskowali o areszt dla kierowcy. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Do wypadku doszło w sobotę w miejscowości Kromolin Stary (gm. Szadek). Kierujący busem 33-latek na oznakowanym skrzyżowaniu drogi powiatowej i gminnej chciał wyprzedzić toyotę yaris. Manewru dokonał w chwili, kiedy kobieta kierująca autem osobowym skręcała w lewo. Bus otarł się o toyotę, zjechał na pobocze i wpadł do rowu. Wcześniej kilkakrotnie dachował. Nastoletni piłkarze Warty Sieradz niczym marionetki obijali się o siedzenia i ściany busu. Kilku z nich wypadło przez okna, okrutnie kalecząc swoje ciała. To cud, że wszyscy przeżyli ten wyapdek.

Z tarczy tachografu wynika, że Jakub T. jechał z prędkością 100 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 60 km/h.

Obrażenia odniosło w sumie 20 osób, w tym 16 zawodników Warty Sieradz w wieku 17-20 lat, którzy jechali na mecz do Szadku. Ranni trafili do szpitali w Zduńskiej Woli i Sieradzu. Dwóch mężczyzn w wieku 18 i 19 lat z urazami kręgosłupa przetransportowano śmigłowcem do łódzkich szpitali. Kierujący byli trzeźwi.


Ewa Dobrowolska

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTrzeba ufać

Ostatnio żona mi zakomunikowała:
- Więcej to ty już z kumplami pić nie będziesz.
A ja patrzę na nią, uśmiecham się i myślę sobie:
- Tyle lat po ślubie a w niej wciąż tyle optymizmu

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u