Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności 23-letnia zduńskowolanka chciała zabić dziecko.

23-letnia zduńskowolanka chciała zabić dziecko.

aresztSąd Rejonowy w Zduńskiej Woli na wniosek Prokuratury Rejonowej zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec 23-letniej matki noworodka i jej 28-letniego brata. Prokurator rejonowy postawił obojgu zarzuty usiłowania zabójstwa dziecka.

W piątek późnym wieczorem policjanci zostali wezwani na ulicę Szkolną. Kobieta mieszkająca w bloku przy tej ulicy znalazła w pobliskim śmietniku... noworodka. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, dziecko zostało już zabrane przez karetkę pogotowia do szpitala. Maleństwo było wyziębione. Lekarz stwierdził, że zostało urodzone kilka godzin wcześniej.

Stróże prawa ustalili, że matką dziecko może być lokatorka pobliskiego bloku. Podejrzenia okaząły się słuszne. W jednym z mieszkań przebywała 23-letnia kobieta, która niedawno urodziła dziecko. Ona również ze względu na zły stan zdrowia została zabrana do miejscowego szpitala. Z ustaleń śledczych wynika, że zduńskowolanka urodziła w domu a w wyniesieniu dziecka do śmietnika pomagał jej 28-letni brat. Mężczyzna ostał zatrzymany w policyjnym areszcie. Matce grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, ma ona postawiony zarzut usiłowania popełnienia dzieciobójstwa. Jest to przestępstwo traktowane łagodniej w Kodeksie Karnym, gdyż działała pod wpływem emocji, w afekcie. Kobieta wciąż przebywa w szpitalu. Pilnują jej policjanci. Mężczyźnie za pomocnictwo w usiłowaniu zabójstwa grozi nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności. On został odwieziony do zakładu karnego


Ewa Dobrowolska

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj



Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTrzeba ufać

Ostatnio żona mi zakomunikowała:
- Więcej to ty już z kumplami pić nie będziesz.
A ja patrzę na nią, uśmiecham się i myślę sobie:
- Tyle lat po ślubie a w niej wciąż tyle optymizmu

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u