Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W REGIONIE OD 11 MAJA

CO, GDZIE, KIEDY W REGIONIE OD 11 MAJA

12-19-5-17Majowa pogoda wciąż nas nie rozpieszcza. Nocami może jeszcze być zimno lub nawet bardzo zimno. I tak do 15 maja, czyli do Zimnej Zośki. Potem temperatura ma wzrosnąć, co powinno sprzyjać majówkom. A co będzie się działo w najbliższych dniach? Gdzie warto się wybrać? O tym poniżej oraz na plakatach.

 

 

SIERADZ

11 maja, Kino-Teatr w Sieradzkim Centrum Kultury. Projekcje filmów: godz. 16:30 Rico prawie bocian; godz. 18 i 20:30 Pokot.

11 maja, Przegląd "Popołudnie z Nostalgią" - IV edycja, Spółdzielczy Dom Kultury w Sieradzu. Tegorocznym hasłem imprezy jest "Powróćmy do piękna w słowie i muzyce z lat 60, 70 i 80". Podczas przeglądu zaprezentują się soliści oraz zespoły seniorów z naszego regionu. Początek godzina 15.

11 maja, Prelekcja o najstarszej sieradzkiej świątyni w Muzeum Okręgowym w Sieradzu (ul.Dominikańska 2). W murach muzeum odbędzie się prelekcja pt. "Dzieje sieradzkiej Fary. Sieradzka Fara najważniejszą świątynią Sieradza", którą przedstawi Bogusław Krawczyk, kierownik Działu Sztuki Muzeum Okręgowego w Sieradzu. Początek prelekcji o godz. 17.

12 maja, Akademia Pasjonata w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu. Spotkanie z cyklu Akademia Pasjonatów z Michałem Chlebiczem - Azja, czyli największy kontynent świata. Po prelekcji Michał Chlebicz przeprowadzi konkurs dla uczestników spotkania. Za poprawną odpowiedź będzie można zdobyć nagrodę rzeczową. Spotkanie zorganizowane we współpracy z Urzędem Miasta Sieradza. Początek o godzinie 18.

12 maja, Wystawa malarstwa "Obecny" Tomasza Klimczyka, Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu. Wernisaż wystawy rozpocznie się o godz. 18.

12 maja, Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na wykład Józefa Śreniowskiego nt. wystąpień młodzieży w marcu 1986 r. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12. Organizatorami spotkania są Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Sieradzu oraz Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi.

12,13 maja, Kino-Teatr. Projekcje filmów: godz. 16:30 Rico prawie bocian; godz. 18. Pokot; godz. Szatan kazał tańczyć.

WIELUŃ

11 maja o godzinie 15.15, rajd „Odjazdowy Bibliotekarz”, którego uczestnikami będą przedstawiciele tego zawodu. Zapraszamy również czytelników i wszystkie osoby, które chcą aktywnie spędzić czas. Celem akcji „Odjazdowego Bibliotekarza” jest przede wszystkim promowanie książki i czytelnictwa. Podczas imprezy rozdawane będą egzemplarze książek, które mają zachęcać do czytania. Rajd rowerowy jest dla bibliotekarzy okazją do manifestowania przynależności zawodowej. Bibliotekarze będą ubrani w specjalne stroje z napisem„Odjazdowy Bibliotekarz”. W czasie trwania Tygodnia Bibliotek otwarta zostanie wystawa poświęconą rzece Wiśle. Ekspozycja zatytułowana jest „Wisła - Królowa Polskich Rzek, Symbol Polskości i Patriotyzmu”. Prezentowane będą książki, które znajdują się w zasobach naszej instytucji, książki poświęcone Wiśle. Publikacje związane z Wisłą historycznie, a mianowicie z bardzo ważnymi wydarzeniami, których bohaterką była królowa polskich rzek. Znajdą się na tej wystawie również publikacje, które prezentują walory turystyczno-krajoznawcze Wisły, jej florę i faunę. Szczegóły na plakacie.

ZDUŃSKA WOLA

11 maja, godz. 18, koncert z cyklu Pisenkawka. Cykliczne spotkanie, na którym tym razem wystąpią wychowankowie Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli przygotowani przez Witolda Furmańczyka. Miejsce: Kawiarnia Literacka, Zduńskowolskie Centrum Integracji Ratusz, pl. Wolności 26.

11 maja, godz. 18, spotkanie z Krzesimirem Dębskim - dyrygentem i kompozytorem, autorem książki "Nic nie jest w porządku. Wołyń - moja rodzinna historia". W ramach Tygodnia Bibliotek 2017. Miejsce: Zduńskowolskie Centrum Integracji RATUSZ Sala Kameralna. Więcej na: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6704-krzesimir-dbski-grayna-liwiska-katarzyna-ksiek-odjazdowy-bibliotekarz-czyli-tydzie-bibliotek-w-zduskiej-woli

14 maja, Koncert dla małych melomanów. Akademia VioliMisia wystąpi w ramach cyklu Niedzielne poranki "MAŁA KULTURA". Miejsce: Zduńskowolskie Centrum Integracji RATUSZ, godz. 11. Bilety 10 zł, opiekun wchodzi gratis.

16 maja, komenda Hufca ZHP, prelekcja "Od parowozu do elektrowozu", godz. 17. Szczegóły na: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6711-qod-parowozu-do-elektrowozuq-spotkanie-u-harcerzy-w-zduskiej-woli

17 maja, godz. 18. Promocja książki "Droga... wieś Boczki, historia i teraźniejszość". Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli i Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zapraszają na promocję książki Dariusza Jędrasiaka oraz spotkanie z autorem. Dariusz Jędrasiak, zawodowo nauczyciel biologii i przedmiotów przyrodniczych w II Liceum Ogólnokształcącym im. Gabriela Narutowicza w Łodzi, od 2007 roku wicedyrektor tej szkoły. Animator wielu akcji, autor i realizator szeregu projektów z zakresu edukacji ekologicznej i prospołecznej. Laureat wielu odznaczeń, nagród i wyróżnień. Związany z miejscowością Boczki od urodzenia do teraz. Publikacja zawiera informacje prasowe, naukowe dotyczące historii, w tym losów miejscowości Boczki, znajdującej się w gminie Szadek, w powiecie zduńskowolskim. Miejsce: Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Łaska 12.

BOCZKI STARE, GM. SZADEK

20 maja. Piknik Militarny "Popołudnie w muzeum" i wystawa “Namiotów Wyklętych", godz. 14.

ŁASK

12 maja. W ramach cyklu spotkań ALE GOŚĆ organizowanych przez Centrum Idei ku Humanizmowi przy Kolegiacie Łaskiej, zapraszamy na spotkania DOMINIKAŃSKIEJ SZKOŁY WIARY, która jest częścią ogólnopolskiego projektu spotkań prowadzonych przy klasztorach OO. Dominikanów. Spotkania z DOMINIKAŃSKIEJ SZKOŁY WIARY adresowane są do wszystkich, którzy chcą lepiej poznać Boga. Wśród gości znajdą się cenieni specjaliści – duchowni i świeccy, jak również przedstawiciele środowisk twórczych. Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu (z pominięciem miesięcy wakacyjnych) w kaplicy św. Anny Kolegiaty Łaskiej. Na pierwsze spotkanie zapraszamy w najbliższy piątek - 12 maja, na godz. 18:45. Wykład zatytułowany "Działanie i odpoczynek - cz. 1 - Jak znaleźć równowagę i pokój?" poprowadzi O. Tomasz Nowak OP – Przeor Łódzkiego Klasztoru OO. Dominikanów.

13 maja, ogród Łaskiego Domu Kultury, Piknik Rodzinny pn. „Łaskie Słońcobranie”. W programie mnóstwo atrakcji dla całej rodziny! Animacje dla dzieci, gry, zabawy i konkursy, odlotowe pokazy balonów, rakiet, latawców, szybowców Pracowni Modelarskiej ŁDK, malowanie twarzy, mnóstwo słodkości, pokaz Grupy Motocyklowej FOREVER YOUNG oraz pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego. Od godz. 14.

13 maja o godz. 19 w sali widowiskowej ŁDK wystąpi Kabaret Świerszczychrząszcz. Dwóch wspaniałych artystów kabaretowych: Marcin i Michał zaprezentują program pt. „Z plejbeku”. Jest to projekt, którego zasadą jest to, że ruch, taniec i gra aktorska dzieją się na scenie synchronicznie z muzyką i dźwiękiem. Dwa odrębne światy „tego co słychać” i „tego co widać” składają się w idealnie śmieszne i zaskakujące historyjki radośnie ukazujące przypadki bohaterów nie tyle tragicznych, co zazwyczaj kończących swój żywot efektowną śmiercią. Program powstał dzięki złośliwości przedmiotów martwych, a konkretnie mikrofonów. Bilety w cenie: 25 zł - przedsprzedaż, 30 zł w dniu występu.

16 maja o godz. 19 w sali widowiskowej Domu Kultury odbędzie się koncert pt. "Wiosna, ach to ty!", będzie to wieczór najpiękniejszych piosenek Marka Grechuty. W koncercie wystąpi Łódzki Teatr Piosenki w składzie: Marta Gabryelczak - Paprocka, Michał Maj Wieczorek - śpiew, Michał Makulski - piano, Rafał Rydyger - skrzypce, Michał Nowak - kontrabas, Tomasz Stachurski - perkusja. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w ŁDK.

18 maja o godz. 18. w sali widowiskowej ŁDK odbędzie się koncert z cyklu Różne Barwy Muzyki zespołu "L-MEN BRASS". Zespół jest Łódzkim Kwintetem Dętym Blaszanym, który powstał jesienią 2015 r. W skład zespołu wchodzą muzycy grający na stałe w orkiestrze Filharmonii Łódzkiej: Franciszek Wróbel - trąbka, Andrzej Zachary - trąbka, Roman Strembicki - waltornia, Adam Blacha - puzon i Michał Walczak - tuba. W zespole występują również gościnnie inni instrumentaliści m.in. pierwszy trębacz Teatru Muzycznego w Łodzi - Wojciech Wolniak. Godz. 18.

DZIAŁOSZYN

14 maja, startuje bieg "Działoszyńska Dziesiątka". Zapisy prowadzone są na stronie: www.zmierzymyczas.pl, opłata startowa wynosi 30 zł, w dniu imprezy 50 zł. Biuro niedzielnych zawodów będzie mieściło się w Parku Strażaka. Start zmagań dzieci i młodzieży o godz. 14. Uczestnicy biegu i maszerujący z kijkami na trasę wyruszą o godz. 16. Dystans biegu głównego wynosi 10 km.

OPR. ReKs

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTwój grzech jest większy niż mój

– Byłem u spowiedzi…
– i…?
– Kapłan powiedział mi, że nie powinienem nigdy się z tobą spotykać, że od samego początku to było złe. Jesteś mężatką i nigdy nie powinienem się do ciebie zbliżyć…
– A powiedziałeś temu ,,kapłanowi'', że sam masz dwie żony: jedną kościelną, drugą ,,cywilną''?
– Nie, po co?! Przecież nie pytał!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u