Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Zduńskiej Woli i Szadku pełne atrakcji

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Zduńskiej Woli i Szadku pełne atrakcji

logo_dofe_poziom-800x332W najbliższy czwartek i piątek (18 i 19 maja) Zduńska Wola i Szadek włączą się w obchody Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Dla mieszkańców powiatu zduńskowolskiego przygotowano na te dni wiele atrakcji. Do akcji włączyły się m.in. szkoły. Kulminacyjnym punktem obchodów będzie Piknik Europejski w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Dąbrowskiego w Zduńskiej Woli.

 

Czwartek , 18 maja
Od godz. 9 do godz. 11 w Zespole Szkół w Zduńskiej Woli Karsznicach uczniowie zaprezentują różne rodzaje potraw z obszaru Unii Europejskiej, gdzie uczniowie technikum odbywali praktyki: Wielka Brytania, Hiszpania, Włochy oraz Polska. Dodatkową atrakcją będą quizy dla uczniów różnych grup wiekowych oraz pokazy przyrządzania zdrowych soków.

Czwartek , 18 maja
Od godz. 10 do godz. 12 zwiedzanie firmy Izodom 2000 Polska, Ceramiczna 2 w Zduńskiej Woli. Izodom 2000 Polska zaprasza na wycieczkę po fabryce produkującej elementy do budowy domów energooszczędnych i pasywnych. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z nowoczesnymi trendami w budowie energooszczędnych domów. Zaproszenie dla grup minimum 10-osobowych. Start wycieczki: godz. 10 sprzed biura Izodom. Zwiedzane wymaga rezerwacji miejsca drogą mailową. Zgłoszenia pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w tytule maila wpisując: Wycieczka DOFE: Imię i nazwisko.

Czwartek , 18 maja
Od godz. 10 do godz. 13 w Zespole Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej przy ul. Zielonej w Zduńskiej Woli. Dzień otwarty pod hasłem: Unia Europejska bez barier. W ramach wydarzenia zaprezentujemy uczniom, rodzicom, dziadkom i całej społeczności lokalnej wszystkie metody pracy z dzieckiem z niepełnosprawnością. Na przygotowanych stoiskach organizowane będą gry, zabawy oraz konkursy wiedzy o Unii Europejskiej z nagrodami.

Czwartek , 18 maja
Od godz. 9 do godz. 11 w Zespole Gimnazjum i Szkoły Podstawowe w Szadku przy ul. Prusinowskiej 4 pod hasłem "Uczę się technoLOGICZNIE" zaplanowano prezentację efektów wypracowanych w ramach projektu. Odbędzie się ona z wykorzystaniem stoisk eksponujących materiały dydaktyczne wykorzystywane do prowadzenia zajęć oraz prace uczniów. Dodatkową atrakcją będą występy artystyczne. Uzupełnieniem będzie prezentacja multimedialna przedstawiająca sposoby rozwijania kompetencji kluczowych, w tym z zastosowaniem eksperymentu oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Na zakończenie zaprosimy do zwiedzania klasopracowni zaadaptowanych i doposażonych w ramach projektu.

Piątek, 19 maja
Od godz. 11 do godz. 17 w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 przy ul.Żeromskiego w Zduńskiej Woli W czasie dni otwartych zaprezentowane zostaną projekty unijne realizowane w zespole szkół. Pokazane zostaną pracownie wyposażone ze środków unijnych, przedstawione zostaną główne założenia i cele realizowanych projektów. Będzie można między innymi dowiedzieć się o najnowszych technikach programowania a także zobaczyć wyposażoną ze środków unijnych pracownię fotograficzną.

Piątek, 19 maja
Od godz. 10 do godz.13 Środowiskowy Dom Samopomocy w Zduńskiej Woli przy ul. Dąbrowskiego 15 w Zduńskiej Woli Piknik Funduszy Europejskich

W programie wydarzenia:
godz. 10 - oficjalne otwarcie Dni otwartych funduszy europejskich w Powiecie Zduńskowolskim oraz prezentacje projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej;
godz. 10.30 - występy artystyczne uczestników:
Środowiskowego Domu Samopomocy w Zduńskiej Woli przy ulicy Łaskiej 59,
Środowiskowego Domu Samopomocy w Zduńskiej Woli przy ul. Dąbrowskiego 15,
Środowiskowego Domu Samopomocy w Przatówku godz. 11.30,
występ kapeli Szadkowiacy;
godz. 12 - prezentacje multimedialne i wystawa zdjęć, ukazująca zrealizowane w powiecie zduńskowolskim projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej oraz wystawa prac artystycznych podopiecznych domów pomocy społecznej w powiecie zduńskowolskim;
godz.12.15 - spotkanie integracyjne uczestników: grill, napoje, wspólna zabawa. W godzinach 10-13 uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zwiedzić Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy.

Piątek, 19 maja
W godz. 10 - 13 Środowiskowy Dom Samopomocy w Zduńskiej Woli przy ul. Dąbrowskiego 15 w Zduńskiej Woli dla osób w wieku 18-25 lat spotkanie informacyjne poświęcone projektom realizowanym przez Ochotnicze Hufce Pracy. Spotkanie z beneficjentami projektu „Obudź swój potencjał”, porady doradcy zawodowego oraz pośrednika pracy, mobilny punkt pośrednictwa pracy. Wydarzenie organizowane przez Mobilne Centrum Informacji Zawodowej w Zduńskiej Woli jednostka organizacyjna Łódzkiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Łodzi.

ReKs

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak wrócą nasi piłkarze z Kataru?

Niewiarygodne! Nasi piłkarze polecieli na mistrzostwa świata chronieni przez samoloty F-16.
To już wielki sukces.
A jak wrócą? MiG-iem!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u