Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W REGIONIE OD 18 MAJA

CO, GDZIE, KIEDY W REGIONIE OD 18 MAJA

17361605_764004307091561_6546708493419463544_nZapowiada się pogodny i ciepły weekend. Temperatura może sięgnąć nawet 28 stopni Celsjusza! Słoneczne dni będą sprzyjały imprezom na powietrzu. Przed nami m.in. sporo atrakcji z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich i Nocy Muzeów, Piknik Militarny w Boczkach Starych, Survival Wrak Race w Łasku, Piknik Motocyklowy i I Piątka Pomarańczowej Pomocy w Zduńskiej Woli oraz XIII Festiwal Recyklingu i III Cross Towarzyski w Sieradzu. Co poza tym będzie się jeszcze działo? Gdzie warto się wybrać? O tym poniżej, a szczegóły na plakatach.

 

ZDUŃSKA WOLA

18-19 maja, Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Szczegóły tutaj: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6750-dni-otwarte-funduszy-europejskich-w-zduskiej-woli-i-szadku-pene-atrakcji

19 maja, Klub Młodych Kukiz'15 w Zduńskiej Woli zaprasza na otwarte spotkanie z posłem Jakubem Kuleszą, które odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 17.30 w Biurze Poselskim Tomasza Rzymkowskiego (ul.Łaska 14, I Piętro). Jakub Kulesza jest od 2010 r. związany ze stowarzyszeniem KoLiber, w którym m.in. kierował sądem naczelnym, w latach 2012-2013 był prezesem tej organizacji. W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował do Sejmu w okręgu lubelskim z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego wyborców Kukiz’15, zorganizowanego przez Pawła Kukiza. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 15 058 głosów. Został rzecznikiem prasowym klubu Kukiz’15. W marcu 2017 roku został współprzewodniczącym Klubów Młodych Kukiz '15.

20 maja, akcja dla krwiodawców. Ambulans stanie przy sklepie Inter Marche przy ul. Sieradzkiej. Krew można oddawać w godz. 10-12. Potencjalnym krwiodawcą może zostać osoba pełnoletnia!

20 maja, X Piknik Motocyklowy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli. Główną atrakcją imprezy jest tradycyjna parada głównymi ulicami miasta, która rozpocznie się o godz. 15. Po zakończeniu parady na pasażu im. Feliksa Rajczaka będzie można obejrzeć motocykle. Około godz.17 impreza przeniesie się na teren MOSiR przy ul. Kobusiewicza, gdzie przewidziano wspólne grillowanie, konkursy dla motocyklistów, pokazy ratownictwa medycznego oraz koncerty zespołów rockowych.

21 maja, Sportowa Noc Muzeów. Od godz. 16. w Skansenie Lokomotyw w Karsznicach, a od godz. 18. w Muzeum Historii Miasta, ul. Złotnickiego. Szczegóły na plakacie.

21 maja, I Piątka Pomarańczowej Pomocy w Zduńskiej Woli, Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Zduńskiej Woli, ul. Dolna 41. Impreza znalazła się w tegorocznym cyklu biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. W programie m.in. bieg uliczny na dystansie 5 km, marsz nordic walking oraz bieg rodzinny. Początek imprezy o godz. 12. Szczegóły i zapisy na: --> http://www.e-gepard.eu/show-race/504

BOCZKI STARE, GM.SZADEK

20 maja. Godz. 15. Piknik Militarny, Popołudnie w Muzeum. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6751-piknik-militarny-w-boczkach-starych

SZADEK

21 maja, Powiatowy Dzień Strażaka, godz. 13. Powiatowy Dzień Strażaka z wielką pompą! W tym roku Szadek będzie gospodarzem powiatowego święta druhów z powiatu zduńskowolskiego. Uroczystości rozpoczną się o godz. 13. mszą świętą w intencji strażaków w kościele p.w. WNP i Św. Jakuba Apostoła w Szadku. Następnie zaplanowano przemarsz z udziałem orkiestry do amfiteatru w tzw. Dołach, gdzie odbędzie się wręczenie odznaczeń zasłużonym strażakom zawodowym i druhom ochotnikom oraz nadanie wyższych stopni. Po godz. 16. organizatorzy przewidują Piknik Strażacki. Będą stoiska gastronomiczne oraz strefa zabaw dla dzieci.

SIERADZ

18, 19 maja, Kino-Teatr. Projekcje filmów: godz. 16:30 Rico prawie bocian; godz. 18. Pokot; godz. 20. Szatan kazał tańczyć

18 maja, XXVIII Przegląd Kultury " W Krainie Baśni, Pieśni i Tańca", Teatr Miejski w Sieradzu. Program: 10 - 10.30 - Otwarcie przeglądu oraz występ solistki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego z Sieradza; 10.30 - 13.30 - Prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży; godz. 14 - Ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów, nagród i wyróżnień; 10 - 14 - Imprezy towarzyszące dla uczestników i gości: loteria fantowa, mini kącik plastyczny, zamek dmuchany.

20 maja, Godz. 9. Sieradz bierze oddech. Plac przed Teatrem Miejskim w Sieradzu 20.05.2017. Wydarzenie organizowane w ramach programu edukacji ekologicznej sieradzan. Imprezą towarzyszącą będzie XIII Festiwal Recyklingu. Tegoroczne hasło festiwalu brzmi " Segregujesz - nic nie marnujesz".

20 maja, "Czarna Śmierć" w staropolskim Sieradzu, Muzeum Okręgowe w Sieradzu, ul. Dominikańska 2. W programie: - Oryginalne piwnice domu XVI-XVII wieku zaaranżowane na wnętrze domu mieszczańskiego z czasów panowania Zygmunta III Wazy - Prezentacja życia XVII-wiecznej rodziny mieszczańskiej na co dzień oraz w obliczu grasującej zarazy - Pokazy, prezentacje, animacje i prelekcje dotyczące życia codziennego w staropolskim mieście - Prezentacja diorma poświęcona metodom zwalczania chorób zakaźnych w XVI-XVIII wieku. Początek godzina 18.

20 maja. Sieradzki Traktat Krakowski, ul. Zamkowa 1 (Sala Kosmiczna, Muzeum Okręgowe w Sieradzu. Spotkanie zorganizowane w ramach Nocy Muzeów. Zygmunt Kamiński zaprasza na prezentację "Historii ulicy Krakowskie Przedmieście". Początek godzina 19.

20 maja, Symboliczne spotkanie z podporucznikiem Teofilem Jurkiem, ul. Zamkowa 1 (Sala Kosmiczna) Muzeum Okręgowe w Sieradzu. Spotkanie zorganizowane w ramach Nocy Muzeów. Na wydarzenie zapraszają Maciej Milak i Robert Kielek. Początek godzina 20.30.

21 maja, III Cross Towarzyski, Park im. Adama Mickiewicza w Sieradzu. Trzecia edycja imprezy biegowej organizowanej przez stowarzyszenie Sieradz Biega. Formuła biegu różni się od tradycyjnego wyścigu. Uczestnicy w ciągu 6 godzin (11 - 17) mogą pokonać dowolny dystans na 2 km rundach. Po każdej rundzie można zejść z trasy i wrócić na nią w dowolnym momencie. Minimum potrzebne do odbioru pamiątkowego medalu to 12 km.

21 maja. Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6721-sieradzkie-dni-otwarte-funduszy-europejskich-

24 maja. SPOTKANIE Z ROMUALDEM KOPERSKIM, Powiatowa Biblioteka Publiczna, godz. 18.

WIELUŃ

18 maja, Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Godz. 10. W Zespole Szkół nr 1, będzie można dowiedzieć się m.in. jak pożytecznie wykorzystać pieniądze z Unii Europejskiej. Szkoła zaprezentuje m.in. realizację dużego projektu edukacyjnego - Zawodowcy XXI.

20 maja, Godz. 13., plac Legionów. X MASOWY BIEG ULICZNY "PĘTLA WIELUŃSKA".

21 maja, 47. OGÓLNOPOLSKIE KRYTERIUM KOLARSKIE. Start z ul. Zielonej, godz. 11.

21 maja, Noc Muzeów. Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Początek od godz. 17.

BUCZEK

23 maja, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Buczku zaprasza na VII Festiwal Piosenki Dziecięcej, godz. 10.

ŁASK

18 maja, godz. 18. w sali widowiskowej ŁDK odbędzie się koncert z cyklu Różne Barwy Muzyki zespołu "L-MEN BRASS". Zespół jest Łódzkim Kwintetem Dętym Blaszanym, który powstał jesienią 2015 r. W skład zespołu wchodzą muzycy grający na stałe w orkiestrze Filharmonii Łódzkiej: Franciszek Wróbel - trąbka, Andrzej Zachary - trąbka, Roman Strembicki - waltornia, Adam Blacha - puzon i Michał Walczak - tuba. W zespole występują również gościnnie inni instrumentaliści m.in. pierwszy trębacz Teatru Muzycznego w Łodzi - Wojciech Wolniak.

20 maja, Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "Wodnik" serdecznie zaprasza wszystkich kibiców pływania na X Miting Pływacki o Puchar Starosty Łaskiego. Pływalnia Kryta w Łasku, godz. 9.

20 maja, godz. 18., ŁDK, targi dla tegorocznych maturzystów poświęcone studiom wyższym. W programie wszystko co trzeba wiedzieć o studiach w pigułce: zakwaterowanie, co się bardziej opłaca - mieszkać czy dojeżdżać, transport, stypendia, zniżki i wiele więcej! Szczegóły na: https://www.facebook.com/radamlodziezowa.lask/

27 maja, na torze przy sklepie Marwis organizowana jest kolejna rywalizacja wraków- Survival Wrak Race. Nazwa majowej odsłony - "Wrak Baby Day" - nawiązuje do zbliżającego się Dnia Dziecka. Szczegóły na plakacie.

Opr. ReKs

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRóżne mogą być prezenty dla nauczycieli

Jeszcze nie tak dawno powszechnym zwyczajem w polskich szkołach było dawanie prezentom wychowawcom klas. Tak też było w klasie IIIB w Szkole Podstawowej w Brzęczyszczykowicach.
Zosia, której mama ma kwiaciarnię, przyniosła pudło. - Zosiu, tam na pewno są kwiaty - mówi wychowawczyni.
- Oj, skąd pani wie...
Kolejnym darczyńcą był Marcinek, którego tata był cukiernikiem.
- W tym pięknym pudełku na pewno są smakowite ciasteczka? - zapytała nauczycielka.
- Tak, zgadła pani - odpowiedział Marcinek. Następny w kolejce z prezentem był Stasio, którego tatuś prowadził ekskluzywny sklep alkoholowy.
- Oj, z tego pudełka coś przecieka - powiedziała pani i polizała ciecz.
- To na pewno wino? - Nie odpowiedział Stasio. Więc pani polizała jeszcze raz mówiąc:
- Że też nie poznałam, to koniak?
- Nie odpowiedział Staś - świnka morska...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u