Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności 4-LETNI CHŁOPCZYK TOPIŁ SIĘ W BASENIE W UNIEJOWIE. STAN DZIECKA JEST CIĘŻKI

4-LETNI CHŁOPCZYK TOPIŁ SIĘ W BASENIE W UNIEJOWIE. STAN DZIECKA JEST CIĘŻKI

poli4-latek z Warszawy topił się w basenie termalnym w Uniejowie. Po reanimacji trafił do szpitala w Łodzi. Dziecko jest w stanie śpiączki farmakologicznej. Postępowanie w tej sprawie prowadzi policja, która ustala czy dziecko miało prawidłowa opiekę. Wszyscy ratownicy byli trzeźwi. Policja ostrzega i przypomina o bezpieczeństwie nad wodą!!!

 

Do wypadku - jak informuje rzecznik prasowy KPP w Poddębicach st.asp. Elżbieta Tomczak - doszło w niedzielę 11 czerwca około godziny 18. Chłopczyk przyjechał wraz z rodzicami, dziadkiem oraz starszym rodzeństwem do kompleksu basenów w Uniejowie. W pewnym momencie zaczął się topić. 4-latka wyciągnął z wody mężczyzna, który kąpał się w pobliżu. Na pomoc natychmiast ruszyli ratownicy obecni na miejscu, którzy reanimowali chłopca do czasu przybycia karetki pogotowia. Po udzieleniu pierwszej pomocy dziecko zostało przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Łodzi. Lekarze zdecydowali, aby dochodził do zdrowia w śpiączce farmakologicznej. Jego stan określają jako ciężki, ale stabilny. Policjanci zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu, przesłuchują świadków tego zdarzenia i sprawdzają jak doszło do tego wypadku i czy dziecko miało zapewniona prawidłową opiekę. Ratownicy i bliscy chłopca byli trzeźwi.
Postępowanie zostało podjęte w sprawie i w kierunku nieszczęśliwego wypadku. W przypadku, gdyby prokuratura uznała jednak, że chłopczyk został bezpośrednio narażony na utratę zdrowia czy życia, dla winnych oznaczać to może karę więzienia do trzech lat.

POLICJA PRZYPOMINA!!

! Aby kąpać się bezpiecznie korzystajmy jedynie z miejsc do tego przeznaczonych. Są nimi z całą pewnością baseny miejskie, ze ściśle określonymi głębokościami wody, zabezpieczane przez wykwalifikowanych ratowników. Za bezpieczne mogą być także uważane stawy, jeziora, zalewy i rzeki z wydzielonymi miejscami do kąpieli gdzie opiekę nad pływającymi sprawują ratownicy Największą liczbę kontuzji zakończonych trwałymi urazami głowy i kręgosłupa a często utonięciem spotykamy w przypadku skoków do płytkiej wody. W czasie zabaw w wodzie absolutnie niedopuszczalne jest podtapianie, przytrzymywanie głowy kolegi pod wodą, popychanie, wrzucanie do wody tych, którzy nie mają ochoty na kąpiel czy namawianie i prowokowanie słabiej pływających do wypraw na głęboką wodę. Do wody wchodzimy najwcześniej po 30 minutach od zjedzenia posiłku. Aby uniknąć tzw. wstrząsu termicznego należy stopniowo obniżać temperaturę ciała i zbliżać ją do temperatury wody. Przypominamy również o obowiązku zakładania kapoków w czasie pływania kajakami , łódkami i rowerami wodnymi. Co robimy widząc, że ktoś tonie? Do wody skaczemy tylko kiedy głębokość jest na tyle mała, że dotykamy swobodnie nogami dna. Należy niezwłocznie powiadomić kogoś dorosłego. Tonącemu można podać z brzegu kij, tyczkę czy wiosło , rzucić koło ratunkowe. Brak umiejętności ratowania tonących skutkuje najczęściej ofiarami wśród osób usiłujących udzielić topielcowi pomocy.

ReKs

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTwój grzech jest większy niż mój

– Byłem u spowiedzi…
– i…?
– Kapłan powiedział mi, że nie powinienem nigdy się z tobą spotykać, że od samego początku to było złe. Jesteś mężatką i nigdy nie powinienem się do ciebie zbliżyć…
– A powiedziałeś temu ,,kapłanowi'', że sam masz dwie żony: jedną kościelną, drugą ,,cywilną''?
– Nie, po co?! Przecież nie pytał!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u