Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności EDDIE MARTIN BLUES BAND na Rynku w Sieradzu

EDDIE MARTIN BLUES BAND na Rynku w Sieradzu

eddie_martinSieradzkie Centrum Kultury zaprasza w najbliższą sobotę 8 bm. na niezwykły koncert brytyjskiego bluesmana, gitarzysty i wokalisty Eddiego Martina, któremu towarzyszyć będą polscy muzycy; basista Łukasz Gorczyca perkusista Tomek Dominik. Na sieradzkim Rynku wystąpi także Dominika Wojnowicz z zespołem. Początek koncertu o godz.19.

 

Piosenkarz, autor piosenek, multiinstrumentalista, lider zespołu, kompozytor, producent i aranżer. Eddie Martin jest jednym z najbardziej wszechstronnych, kreatywnych i po prostu ciężko pracujących muzyków na świecie. Jego determinacja, by pozostać panem samego siebie, wydając albumy w jego własnej wytwórni (Blueblood Records), mogło być przyczyną, iż nie został jeszcze odkryty i doceniony przez wielu. Ale z pewnością jest znany wśród wielbicieli prawdziwego bluesa o czym świadczy ilość zebranych przez niego nagród i nominacji, w tym nominację za Najlepszego Solisty Akustycznego podczas Blues Awards w 2016 roku. Eddie ma na swoim koncie czternaście wydanych albumów. Odkąd przeszedł na zawodowe granie w 1995 roku, został nazwany ,,Ambasadorem brytyjskiego Bluesa”. Eddie to zdobywca tytułu Najlepszego Solo/Acoustycznego Artysty podczas European Blues Awards w 2016 roku, Blues Akt roku 2011, nominowany do tytułu Najlepszego angielskiego Gitarzysty Bluesowego, Najlepszego Harmonijkarza, Najlepszego Zespołu, Najlepszego Artysty Akustycznego i Najlepszego Albumu Bluesowego. Jego piosenki pojawiły się na ścieżkach dźwiękowych do filmów i seriali, stale goszczą na antenie rozgłośni radiowych na świecie. Eddie wielokrotnie występował w telewizji i nagrał 3 sesje dla BBC Radio 2, w tym w słynnym Maida Vale Studios. W 2016 roku wydał album bluesowo rockowy “Black White and Blue“.

Eddie Martin uznawany jest również za jednego z najlepszych harmonijkarzy. Jego imię znalazło się na liście opublikowanej na stronie Modern Blues Harmonica wśród największych sław współczesnych graczy na tym na tym instrumencie. Został uznany za innowatora techniki grania na harmonijce podczas World Harmonica Festival w Niemczech. Na podstawie informacji Sieradzkiego Centrum Kultury

(opr. KJB)

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u