Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Kradzież wyposażenia wojskowego. Zatrzymano 12 osób, w tym 8 żołnierzy!

Kradzież wyposażenia wojskowego. Zatrzymano 12 osób, w tym 8 żołnierzy!

naglowek-npwDwanaście osób, w tym ośmiu żołnierzy, zatrzymano w związku z kradzieżą elementów umundurowania oraz wyposażenia wojskowego o wartości ponad 100 tys. zł - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Michał Dziekański. Wśród zatrzymanych są żołnierze z 32 Bazy Lotniczej w Łasku!

 

Prokurator Dziekański poinformował w komunikacie, że według ustaleń zorganizowana grupa przestępcza, działająca na terenie województwa małopolskiego i łódzkiego, pozyskiwała od żołnierzy, a także z zasobów Służby Mundurowej oraz Służby Uzbrojenia i Elektroniki elementy zaopatrzenia mundurowego oraz wyposażenia wojskowego (w tym hełmy, kamizelki taktyczne i kuloodporne). Elementy tego uzbrojenia oraz wyposażenie były potem sprzedawane. Sprawa dotyczy 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku oraz 16. Brygady Powietrzno-Desantowej w Krakowie. - W skład grupy wchodziło co najmniej 12 osób, w tym 8 żołnierzy. Wartość skradzionych i przywłaszczonych elementów wyposażenia wynosi ponad 100 tys. zł - podkreślił prokurator Michał Dziekański. Podejrzanym, których zatrzymano w ubiegłym tygodniu, zarzucono popełnienie przestępstw kradzieży, przywłaszczenia mienia, a także paserstwa.

- Niektórzy żołnierze usłyszeli także zarzut samowolnego rozporządzenia elementami wyposażenia wojskowego - poinformował PAP prokurator Dziekański. Prokuratura podkreśliła, że przestępstwa zarzucone podejrzanym zagrożone są karą do 7,5 roku pozbawienia wolności. Śledztwo przeciwko wieloosobowej grupie przestępczej nadzoruje Wydział do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

ReKs

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTwój grzech jest większy niż mój

– Byłem u spowiedzi…
– i…?
– Kapłan powiedział mi, że nie powinienem nigdy się z tobą spotykać, że od samego początku to było złe. Jesteś mężatką i nigdy nie powinienem się do ciebie zbliżyć…
– A powiedziałeś temu ,,kapłanowi'', że sam masz dwie żony: jedną kościelną, drugą ,,cywilną''?
– Nie, po co?! Przecież nie pytał!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u