Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W REGIONIE OD 13 LIPCA

CO, GDZIE, KIEDY W REGIONIE OD 13 LIPCA

06072017rodzinymuzykujaceWakacje trwają. Pogoda na ogół sprzyja imprezom plenerowym. Także w najbliższych dniach ich nie zabraknie w całym regionie sieradzkim. Od czwartku do niedzieli trwać będzie 24. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „ PO ZIEMI ŁÓDZKIEJ – KARTON TOUR”. W związku z tym na terenie powiatu łaskiego i zduńskowolskiego będą utrudnienia w ruchu. Na starcie zamelduje się około 100 zawodników z kraju i zagranicy. Będą m.in. goście z Białorusi, Niemiec i Ukrainy. No i oczywiście reprezentanci Polski. W Sieradzu odbędzie się Piknik Motocyklowy oraz spotkania ze sztuką ludową. W Złoczewie zaprezentują się muzykujące rodziny. W Błaszkach z kolei odbędzie się festiwal sportu z charytatywnym przesłaniem. Co będzie się działo? Gdzie warto się wybrać? O tym poniżej oraz na plakatach.

 

BŁASZKI

15 lipca Błaszkowski Festival Sportu na Stadionie Miejskim w Błaszkach. Wydarzenie ma wymiar sportowy ale również charytatywny. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od godziny 14 do godziny 17 będzie możliwość oddawania krwi oraz pomocy chorej czteroletniej Zosi z gminy Błaszki. Będzie m.in. licytacja koszulki z autografem słynnego błaszkowianina Marcina Kaczmarka, piłkarza, zawodnika Olimpii Grudziądz oraz koszulki z podpisami zawodników Widzewa Łódź. Fundacja Happy Kids przygotowała cztery godziny pełne sportowych doznań: piłkę siatkową XXL, przeciąganie liny, badmintona, gry zręcznościowe, tory przeszkód. Dla kibiców LKS Piast Błaszki rozegra mecz pokazowy z drużyną gości. O godzinie 17 wystartuje bieg Nordic Walking. Spośród wszystkich uczestników Błaszkowskiego Fetivalu Sportu rozlosowane będą nagrody rzeczowe. Finałem całego wydarzenia będzie I Nocny Turniej Strażacki w piłkę nożną pod patronatem Burmistrza Błaszek i Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Błaszkach, którego pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Albert Kieremkampt, członek Młodzieżowej Rady Doradczej Burmistrza.

WIELUŃ

13-16 lipca. City Plaza. Od godz. 15, plac Legionów.

SĘDZIEJOWICE/ŁASK/ZDUŃSKA WOLA/BUCZEK

13 -16 lipca 24. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „ PO ZIEMI ŁÓDZKIEJ – KARTON TOUR”. Na terenie powiatu łaskiego i zduńskowolskiego będą utrudnienia w ruchu. Na starcie zamelduje się około 100 zawodników z kraju i zagranicy. Będą m.in. goście z Białorusi, Niemiec i Ukrainy. No i oczywiście reprezentanci Polski. – Tegoroczną edycję rozpocznie etap „Dookoła Sędziejowic”, który poprzedzi oficjalne otwarcie wyścigu. Drugiego dnia zawodnicy rywalizować będą na etapie „Po powiecie zduńskowolskim”. Dzień później rozegrany zostanie etap „Po powiecie łaskim”, będący jednocześnie XI Memoriałem Piotra Buszyńskiego i Kamili Niemier, a cały wyścig zakończy rozegrany w sobotę etap „Dookoła Buczku” – wylicza Andrzej Syska, dyrektor wyścigu i prezes stowarzyszenia „Akcja dla Kolarstwa”. Wyścig Kolarski „Po Ziemi Łódzkiej” to zawody z bogatą historią. To tutaj swoje pierwsze kolarskie sukcesy odnosili m.in. Michał Kwiatkowski, Maciej Bodnar, Michał Gołaś czy Przemysław Kasperkiewicz. O prestiżu zawodów świadczy choćby fakt, że trzech pierwszych reprezentowało nasz kraj na ubiegłorocznych w Rio de Janeiro Igrzyskach Olimpijskich. Szczegółowe informacje, komunikaty i wyniki będą na bieżąco publikowane na oficjalnej stronie wyścigu i stowarzyszenia www.tourdelodz.eu Materiały foto i wideo będą publikowane również na stronie www.facebook.com/MAGtvpl. I etap „Dookoła Sędziejowic” trwać będzie w czwartek , 13 bm. w godz. 16.30 – 19. W piątek (14 bm.), od co najmniej godz. 16.15 do godz. 18.55 a może i dłużej na terenie powiatu zduńskowolskiego zorganizowany zostanie jeden z etapów 24. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „ PO ZIEMI ŁÓDZKIEJ – KARTON TOUR”, a dokładnie jego II etap „PO POWIECIE ZDUŃSKOWOLSKIM”. Start i meta Wyścigu usytuowane będą na wysokości Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli przy ul. Złotnickiego 25. W tym czasie, podobnie jak podczas czerwcowego wyścigu Solidarności i Olimpijczyków kierowcy oraz piesi muszą się liczyć z utrudnieniami. Zwłaszcza we wskazanym wcześniej czasie. Jak ominąć utrudnienia pokazujemy na mapce poniżej. Kolarze spod siedziby Starostwa pojadą trasą: w Zduńskiej Woli ul. Złotnickiego, ul. Kościelna, ul. Złota, ul. Widawska do Zapolic, a stamtąd przez Pstrokonie, Rembieszów, Branicę, Ptaszkowice, Marżynek, Paprotnię i znów powrócą do Zduńskiej Woli na ulice: Paprocka, Boczna, Sokola, Łąkowa, Torfowa, Kobusiewicza, Piwna i Złotnickiego. Wyścig będzie przejeżdżał tę trasę aż czterokrotnie. Co najmniej do godz. 18.55, a może i nawet do parę minut po godz. 19. III etap „Po powiecie łaskim” zaplanowano na sobotę 15 bm. w godz. 14– 17. IV etap „Dookoła Buczku” rozegrany zostanie w niedzielę w godz. 13– 15.30. Szczegóły tras i wyłączenia z ruchu na mapkach poniżej.

ZDUŃSKA WOLA

13 lipca. Bezpłatna mammografia dla kobiet. Od godz. 10, parking Urzędu Miasta Zduńska Wola, ul. Złotnickiego.

19 lipca. Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli i Środowiskowy Dom Samopomocy w Zduńskiej Woli zapraszają na otwarcie wystawy plastycznej malarstwa i rysunku pt. „Twórczość bez barier”. Tematem przewodnim wystawy jest świat widziany oczami osób niepełnosprawnych. Twórcami prac są osoby niepełnosprawne intelektualnie z różnymi stopniami niepełnosprawności, uczęszczające na zajęcia terapeutyczne Środowiskowego Domu Samopomocy w Zduńskiej Woli, będącego ośrodkiem dziennego pobytu dla osób dorosłych przewlekle psychicznie chorych oraz osób niepełnosprawnych intelektualnie. Prezentowane prace zostały wykonane w ramach zajęć terapeutycznych, podczas których osoby niepełnosprawne i przewlekle chore mogą w sposób pozawerbalny przedstawić świat takim jak go postrzegają. Celem tych zajęć jest kształcenie twórczej postawy oraz przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym społeczeństwa. Otwarcie wystawy o godz. 11.30 w Saloniku wystaw MBP ul. Łaska 12. Wstęp wolny. Ekspozycję można będzie oglądać do 31 sierpnia. w godzinach otwarcia biblioteki.

SIERADZ

13 lipca. KINO TEATR, Sieradzkie Centrum Kultury (Teatr Miejski). Godzina: 18.30 i 20.30 -VOLTA - Komedia kryminalna (105 minut). Bilety do kupienia w kasie SCK ul. Dominikańska 19 oraz na www.scksieradz.pl). UWAGA! W MIESIĄCU LIPCU I SIERPNIU KASA CZYNNA TYLKO W DNIACH SEANSÓW FILMOWYCH NA GODZ. PRZED PIERWSZYM SEANSEM. KASA CZYNNA DO GODZ. 21.00

14-23 lipca. KINO TEATR, Sieradzkie Centrum Kultury (Teatr Miejski). Godzina: 16.30 i 18.30 - Gru,Dru i Minionki - 2D DUBBING - Animowany/Familijny - 90 minut, godz. 20.30 - VOLTA - Komedia kryminalna (105 minut).

16 lipca. II Piknik Motocyklowy, Park Staromiejski. Od godz. 10.

16 lipca. Sieradzkie spotkania z kulturą ludową, Sieradzki Park Etnograficzny. Od godz. 15.

17 lipca. godz. 18, PRELEKCJA O ZABYTKACH ŁODZI w Powiatowej Bibliotece Publicznej.

19 lipca. godz.17, PROJEKCJA FILMU "DWIE JOASIE" w Powiatowej Bibliotece Publicznej.

BRZEŹNIO

16 lipca. Festiwal ,,Kolory Polski'', kościół pw. Św. Idziego w Brzeźniu, godz. 19. Wystąpi OJ BOROM BOROM Maniucha i Ksawery: Maniucha Bikont – głos, Ksawery Wójciński – kontrabas. W programie koncertu pieśni z ukraińskiego Polesia w minimalistycznej interpretacji na głos i kontrabas: „Oj borom, borom” – pieśń wiosenna, „Oj hore, hore”, „Maty syna porodyła” – pieśń weselna, „Wędrówka”, „Letiły husy” – pieśń sobótkowa, „Oddała mene”, „Czumak”, „Petriwka”, „Buła oseń chłodna”, „Oj chylitsja husti łozy”, „Rozłąka”, „Oj ty diwczyno”, „Usi hory zelenijut”, „Oj tam u poli” – kolęda życząca, „Uże Misza na dwori” – pieśń weselna, „Oj daj Boże od weczora” – pieśń żniwna.

LUTUTÓW

15 lipca. Turniej Siatkówki Plażowej w kategorii 35 plus odbędzie się w sobotę w Lututowie. Uczestnicy w wieku powyżej 35 lat zagrają o puchar wójta gminy. Zmagania zaplanowano na lututowskim „orliku”, początek o godz. 14. Gminny Ośrodek Kultury na zapisy czeka do piątku (14 lipca) pod numerem telefonu 605 325 556.

STARY OCHEDZYN (POW. WIERUSZOWSKI)

15 lipca. Godz. 16. Wystawę nietypowych samochodów, przejażdżki dziewięciometrową limuzyną oraz szereg innych atrakcji przygotowała młodzież oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Ochędzynie. Tam właśnie w sobotę odbędzie się festyn charytatywny. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Karola Rybki, który uległ ciężkiemu wypadkowi.

ŁASK

16 lipca. „Muzyka w XVI-wiecznej kolegiacie”. Koncert rozpocznie się o godz. 19.

ZŁOCZEW

16 lipca. GODZ. 16, SPOTKANIA RODZIN MUZYKUJĄCYCH, Miejski Ośrodek Kultury. Gwiazdą będzie zespół Tercet Egzotyczny.

UNIEJÓW

15 i 29 lipca, koncerty z wakacyjnego cyklu "Muzyka w murach Zamku". Od godz. 17.

ReKs

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTrzeba ufać

Ostatnio żona mi zakomunikowała:
- Więcej to ty już z kumplami pić nie będziesz.
A ja patrzę na nią, uśmiecham się i myślę sobie:
- Tyle lat po ślubie a w niej wciąż tyle optymizmu

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u