Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Felietony Lekkość bytu? Fenomen "Jutrzenka"

Lekkość bytu? Fenomen "Jutrzenka"

FENOMEN ,,JUTRZENKA''

Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że jestem kibicem właściwego klubu. MKS Jutrzenka Warta fantastycznie wystartowała w rozgrywkach klasy okręgowej seniorów w piłce nożnej! Dziesięć zwycięstw z rzędu (bramki: 46 do 5) chyba nigdy nie przydarzyło

się w historii tego klubu, który za cztery lata będzie obchodził jubileusz stulecia. No i zwycięstwo 2:0 nad wyżej notowanym przeciwnikiem w okręgowych eliminacjach Pucharu Polski, IV-ligowym Zawiszą Pajęczno mówi samo za siebie. Po raz nie wiem który okazało się, że trzeba mieć jasno wytyczony cel, aby z uporem do niego dążyć. Ten cel, awans do czwartej ligi, wyznaczył w tym sezonie... pięknie zmodernizowany stadion MKS. Z jakąż przyjemnością, rozkoszą wręcz, czytają teraz kibice ,,Jutrzenki'' drugie zdanie każdego wydania gazetki ,,JUVE GOL'', którą ze znawstwem rzeczy, ciekawie redaguje Hubert Kamola, niegdyś znakomity piłkarz ,,Juve'', dziś kompetentny redaktor tego wydawnictwa, a zarazem dyrektor Zespołu Szkół w Warcie. ,,Stadion: tamże (czyli przy ul.Deczyńskiego 3 w Warcie – przyp. K.L.), 568 miejsc siedzących pod dachem.'' - to się czyta!

 

Oczami wyobraźni widzę w przyszłym sezonie wielkie derby sieradzkiego w czwartej lidze: Jutrzenka Warta – Warta Sieradz. Choć nie życzę tej ostatniej spadku z III ligi. Wiele jednak wskazuje, że tak się stanie, bowiem działacze ,,Warty'' już od lat nie umieją wykorzystać potencjału piłkarskiego Sieradza i okolic. A przecież mieli bardzo dobrego trenera, mają kilku piłkarzy, którzy z powodzeniem mogliby grać nawet w II lidze. Będzie to wielki mecz i po raz pierwszy zabraknie wtedy miejsc siedzących pod dachem, na pięknej trybunie, gdzie nawet ja zacząłem bardziej aktywnie dopingować gospodarzy, porykując od czasu do czasu wraz z innymi ,,Juve to jest potęga, Juve najlepsza jest, Juve trzeba szanować, Juve nasz MKS!''. Przyznam, że to nie to, co ,,stojąca loża szyderców'', gdzie przed remontem stadionu, opierając się o ogrodzenie płyty boiska, vis a vis starego budynku szkoły, który służył piłkarzom za szatnię, zbierali się najbardziej wytrawni kibice i zarząd ,,Juve'' z prezesem Zbigniewem Zakrzewskim i na czele.

Co prawda, przykro było patrzeć, jak w minionym sezonie piłkarze ,,Juve'' grali o nic, bo awans był finansowo poza zasięgiem klubu, a trener Mariusz Wróbel nie radził sobie czasem z dyscypliną w zespole. Po niewielkich korektach w składzie drużyna błysnęła tak, jak na to zasługują wierni kibice, no i piękny stadion, na którym, prezesie Zakrzewski, jak najszybciej powinna zagrać sparring z ,,Juve'' jakaś markowa drużyna, przynajmniej I-ligowa.

Co będzie dalej? Kibice zbyt szybko uwierzyli, że awans jest w zasięgu ręki, bo przewaga nad Prosną Wieruszów sięga już ośmiu punktów, a dziewięciu – nad Czarnymi Rząśnia i Gal Gazem Galewice! Zbyt szybko, bo przecież do końca rundy jeszcze pięć kolejek, zaś do końca sezonu aż dwadzieścia Wiele może się zdarzyć, wiele..., o czym starsi kibice wiedzą najlepiej. Pomyślmy jednak pozytywnie. Fenomen trwa. W czerwcu 2012 roku (jaka piękna data) MKS Jutrzenka wraca po jedenastu latach do IV ligi. I co dalej? Niektórzy kibice już przytomnie podpowiadają prezesowi Zakrzewskiemu: - Prezesie, trzeba sprzedać ,,Insygnię''! Czy aby starczy kasy ze sprzedaży limuzyny prezesa? - zaczynają dywagować inni. Największy problem czeka burmistrza Jana Serafińskiego. Ciśnienie na kasę będzie duże, a tu... Skąd brać? W gminie są przecież inne kluby. Im też się coś należy!

Życie pokazuje na boisku, że w ,,Jutrzenkę'' warto inwestować. Warto, bowiem młodzi piłkarze z zaplecza drużyny, czyli z zespołu juniorów oraz z drużyny ,,Junior'' Warta należą do silniejszych w swoich klasach. ,,Jutrzenka'' ma grono sprawdzonych i oddanych działaczy, w tym szkolących młodzież piłkarską nauczycieli; Włodzimierza Dzierana i Wiktora Wawrowskiego oraz grającego szkoleniowca, Piotra Sajdę, który uczy w SP w Ustkowie, a co tydzień stanowi podporę ofensywy ,,Juve'' i ma już na koncie 12 bramek! Warto inwestować, więc na któryś z trzech jeszcze meczów rundy jesiennej w Warcie wybiorę się z kamerą. Niech też inni zobaczą, jak mobilizuje drużynę odnowiony stadion i wiara, że z każdym można wygrać.

Juve będzie potęgą            Juve znowu wygrywa  
Juve już lepsza jest           Juve znowu the best  
Juve trzeba szanować         Juve chce awansować  
Juve nasz eMKaeS             Juve nasz eMKaeS

LEK.

Połajania i uwagi przyjmuję: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyŻona obrażona...

Żona prosiła mnie, żebym jej przyniósł szminkę.
Niestety, przez pomyłkę podałem jej klej w sztyfcie.
Chyba ciągle jest obrażona, bo nadal się nie odzywa...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u