Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Galeria Fotorelacje Bez prawa jazdy, ale za to z czterema promilami. I jechał...

Bez prawa jazdy, ale za to z czterema promilami. I jechał...

POLICJA1Świadek ujął 45-latka, który mając prawie 4 promile alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę forda. Mężczyzna posiadał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Dziękujemy za reakcję, która być może zapobiegła tragedii.

 

19 czerwca około godziny 19 dyżurny sieradzkiej policji został powiadomiony o ujęciu nietrzeźwego kierowcy w miejscowości Chojne. Skierowani na miejsce policjanci zastali kobietę, która wskazała kierowcę Forda będącego prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Z jej relacji wynikało, że kiedy stała pod sklepem zobaczyła zaparkowanego przy chodniku Forda obok którego stała grupa mężczyzn. W pewnej chwili jego kierowca próbował odjechać, wykonując „podejrzane” manewry. Ostatecznie auto zatrzymało się na środku jezdni. Szybko podbiegła do tego samochodu i wyjęła kluczyki ze stacyjki. Kierowca Forda wysiadł z auta. Wyraźnie widać było, że jest pijany. Czuć było od niego alkohol i miał problem z utrzymaniem równowagi. Kobieta o zdarzeniu powiadomiła policję. W tym czasie trzej pasażerowie Forda wysiedli z niego i uciekli. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że kierowcą forda był 45-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Badanie stanu trzeźwości wskazało, że ma on prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że posiada on orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów.
Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoka grzywna. Natomiast za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dziękujemy świadkowi za właściwą reakcję. Nietrzeźwi kierujący są ogromnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Policja apeluje, widzisz nietrzeźwego kierującego - reaguj! O każdej niepokojącej sytuacji można powiadomić policję dzwoniąc pod numer 112. Przypominamy, że każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej, który wynika z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Należy natomiast pamiętać, że taką osobę niezwłocznie trzeba przekazać policji

. asp.sztab. Agnieszka Kulawiecka
Oficer Prasowy KPP w Sieradzu

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyŻona obrażona...

Żona prosiła mnie, żebym jej przyniósł szminkę.
Niestety, przez pomyłkę podałem jej klej w sztyfcie.
Chyba ciągle jest obrażona, bo nadal się nie odzywa...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u