Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna
  • POLSKIE KIWI DO POLSKICH OGRÓDKÓW I OGRODÓW

    piątek, 20 maja 2022 09:16
  • OGÓLNOPOLSKIE TARGI KOŃSKIE W PAJĘCZNIE - UDANE PO DWÓCH LATACH PRZERWY

    wtorek, 17 maja 2022 15:22
  • NOC MUZEÓW - W SIERADZKIM BWA WYPALANO CERAMIKĘ METODĄ RAKU

    poniedziałek, 16 maja 2022 11:50

Laureaci wojewódzkiego konkursu "Żołnierze Wyklęci - niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej"

konkurs-wykleciPonad pół tysiąca uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa łódzkiego wzięło udział w konkursie "Żołnierze Wyklęci - niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej". Jak informuje Nasze Radio, wczoraj, 19 maja, w Teatrze Miejskim w Sieradzu podczas uroczystej gali poznaliśmy laureatów.

 

Rowerzysta - ,,rekordzista''?

policjaPoddębiccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Miał ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie. Apelujemy o rozsądek i ostrożność. Kierowanie rowerem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości jest bardzo niebezpieczne. Stwarza zagrożenie dla samego rowerzysty, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

Może przyjechał do sklepku po wódkę?

policjarDzięki reakcji świadka wyeliminowany został pijany kierowca samochodu marki Ford. Wyeliminowany jako kierowca przynajmniej na kilka lat, bowiem miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie! 49-letniemu mężczyźnie grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Aleksander Kałuziak laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Emmy Altberg

DSC_5430Miło mi poinformować o kolejnym sukcesie naszego ucznia. To zdolny uczeń pierwszej klasy Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sieradzu, Aleksander Kałuziak, który podczas XI Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Emmy Altberg w Łodzi (12 – 13 maja) zdobył II nagrodę w swojej kategorii wiekowej. Olek jest uczniem Ewy Wlazło.

 

Rozbudowa Sieradzkiego Centrum Kultury - do końca 2023 roku

elewacjaWarszawskiejPonad 1,6 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, blisko 7 tysięcy metrów sześciennych kubatury budynku, sala kinowa, konferencyjna, pracownie i ogromne foyer - to chyba najbardziej skrócony opis inwestycji, której efektem będzie rozbudowa Sieradzkiego Centrum Kultury. Nowy budynek SCK powstanie pomiędzy ul. Warszawską i placem przed Teatrem Miejskim. Obiekt o nieregularnym kształcie na planie litery "L" na poziomie 1 piętra łączyć się będzie z istniejącym budynkiem Centrum.

 

POLSKIE KIWI DO POLSKICH OGRÓDKÓW I OGRODÓW

 

Jak dobrze mieć sąsiada, czujnego sąsiada!

269-148289_mo1Do policji zadzwonił mieszkaniec gminy Zapolice, którego zaniepokoił obcy mężczyzna kręcący się po posesji sąsiada. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten od pół roku, jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Wszystko dzięki sąsiedzkiej czujności.

 
Reklama

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRóżne mogą być prezenty dla nauczycieli

Jeszcze nie tak dawno powszechnym zwyczajem w polskich szkołach było dawanie prezentom wychowawcom klas. Tak też było w klasie IIIB w Szkole Podstawowej w Brzęczyszczykowicach.
Zosia, której mama ma kwiaciarnię, przyniosła pudło. - Zosiu, tam na pewno są kwiaty - mówi wychowawczyni.
- Oj, skąd pani wie...
Kolejnym darczyńcą był Marcinek, którego tata był cukiernikiem.
- W tym pięknym pudełku na pewno są smakowite ciasteczka? - zapytała nauczycielka.
- Tak, zgadła pani - odpowiedział Marcinek. Następny w kolejce z prezentem był Stasio, którego tatuś prowadził ekskluzywny sklep alkoholowy.
- Oj, z tego pudełka coś przecieka - powiedziała pani i polizała ciecz.
- To na pewno wino? - Nie odpowiedział Stasio. Więc pani polizała jeszcze raz mówiąc:
- Że też nie poznałam, to koniak?
- Nie odpowiedział Staś - świnka morska...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u