Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły

Kasa szerokim strumieniem płynie do kieszeni samorządowców

kasaaPieniądze płyną szerokim strumieniem do samorządowców z Sieradzkiego. I to zgodnie z obowiązującym prawem. Jedni dostają więcej, inni mniej, ale każdy wójt, burmistrz czy prezydent może liczyć na podwyżkę otrzymywanego dotąd uposażenia. Żaden nie zarobi mniej niż 10 tysięcy złotych! Komu i ile już przyznano? O tym poniżej.

 

"Od malucha do seniora", ale konsultacje z dorosłymi

aktualnosci_b4eebd398891811bd19dc2942f6d24db_view2Urząd Miasta Sieradza zaprasza na konsultacje społeczne projektu dotyczącego stworzenia wielopokoleniowego placu zabaw i rekreacji "Od malucha do seniora".

 

Warneńczyka z chodnikiem

untitled-5_1200x800Można powiedzieć wreszcie! Bo wiele lat czekali na nowy chodnik mieszkańcy ulicy Warneńczyka na osiedlu Hetmańskim. Jak nas informuje Michał Sitarek z Referatu Promocji Urzędu Miasta w Sieradzu, właśnie trwają prace przy budowie tego.

 

SZTUCZNE LODOWISKA W UNIEJOWIE, SIERADZU I WIERUSZOWIE JUŻ OTWARTE /FOTO/

lodowiskosieradzZanim nadejdą siarczyste mrozy, które pozwolą na przygotowanie lodowisk pod przysłowiową chmurką, póki co, bez względu na pogodę można już wyciągać z pawlacza łyżwy i korzystać z profesjonalnie przygotowanych, bezpiecznych tafli lodowych w Sieradzu, Wieruszowie i Uniejowie. I nawet jak mrozy skują stawy, jeziora, czy rzeki, nie polecamy takiego łyżwiarstwa. Polska, to nie Syberia i nie ma co liczyć, na to, że jak skuty na 80 cm Bajkał lód wytrzyma nawet przejazd ciężarówek. Nasze zbiorniki wód wszelakich na pewno takiej tafli lodu nigdy nie osiągną, a kilka centymetrów zmarzliny może się załamać nawet pod małym dzieciakiem. I o tragedię nie trudno!

 

Jednak nie dał się przekonać pijanemu kierowcy

policja244-letni kierowca Lancii mając prawie trzy promile alkoholu w organizmie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup energetyczny. Szybka reakcja świadka pozwoliła na wyeliminowanie z ruchu kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego. Dziękujemy za czujność i wzorową postawę!

 

Wyjątkowo bezczelny złodziej elegant zatrzymany

policjaPolicjanci z Łasku zatrzymali 27-letniego sprawcę kradzieży ubrań. O złodzieju, który wrócił na miejsce kradzieży poinformowała policję pracownica sklepu. Starty zostały wycenione na 700 złotych. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Dwóch biło jednego, więc skończyło się ciężkim pobiciem

264-140205Wieluńscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 28 lat podejrzanych o pobicie. Do szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała trafił 35-latek. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Decyzją sądu 28-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

 

Jechał pijany, dachował, a potem uciekł i ukrył się na strychu

264-140240Policjanci z Wielunia zatrzymali 52-latka, który mając ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie kierował Oplem. Swoją jazdę zakończył dachując w przydrożnym rowie. Kierowca próbował ukryć się przed policjantami w kartonie na strychu. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

WOJCIECH SIUDMAK Z WIZYTĄ W CERAMICE TUBĄDZIN

siodmaktubadzinŚwiatowej sławy artysta, przedstawiciel realizmu fantastycznego, którego prace oczarowały i zainspirowały reżysera „Diuny”, odwiedził wczoraj jedną z fabryk Ceramiki Tubądzin. Spotkanie Wojciecha Siudmaka z przedstawicielami czołowego producenta płytek ceramicznych w Polsce jest zapowiedzią realizacji kolejnego wspólnego projektu artystycznego.

 

Akcja edukacyjna Włącz wrażliwość. Jedź bezpiecznie

akcjaPierwsza taka akcja edukacyjna w woj. łódzkim, zainicjowana przez mieszkańców wsi Żelisław wraz z uczniami lokalnych szkół

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySzczęśliwi czasu nie liczą...

Żona do spokojnie zasypiającego po stosunku męża:
- Uuu...Tylko dwie minutki...? To raczej maleńko.
Mąż odwracając się do niej i uśmiechając się tajemniczo odpowiada:
- Kochanie, szczęśliwi czasu nie liczą...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u