Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły

SIERADZ. Trzy ulice do przebudowy

Dwie firmy złożyły oferty w postępowaniu przetargowym, który ma wyłonić wykonawcę przebudowy ulic Harcerskiej, Cierplikowskiego i Sybiraków w Sieradzu.

 

 

Wieruszowscy policjanci zatrzymali złodzieja. Inny cwaniak chciał ich przekupić

Dzięki szybkiej reakcji i dobrej znajomości tych, co z prawem mają na bakier na swoim rejonie dzielnicowi zatrzymali złodzieja. Łupem mężczyzny padły artykuły sklepowe o łącznej wartości prawie 40 złotych. Wobec 51-latka policjanci zastosowali postępowanie mandatowe. Z kolei, dzień wcześniej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych mieszkaniec powiatu wieluńskiego chciał wręczyć policjantom "stówkę". 63-latek przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 37 km/h. Mężczyzna odpowie teraz nie tylko za wykroczenie drogowe, ale także za przestępstwo korupcyjne za co grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

Gmina Wieruszów: zaprasza na otwarcie rewitalizacji szlaku rowerowego. Gość specjalny – Maja Włoszczowska

W Wieruszowie zapraszają na otwarcie rewitalizacji szlaku rowerowego. Wydarzeniu będzie towarzyszyło spotkanie z Mają Włoszczowską oraz rajd zakończonym grillem.

 

 

 

Internet w porze lunchu: jak nadmierne korzystanie z technologii cyfrowych wpływa na zdrowie dzieci

Nowoczesne technologie stały się integralną częścią naszego codziennego życia. Jednak nadmierne korzystanie z urządzeń cyfrowych, takich jak smartfony i tablety, może mieć negatywny wpływ na zdrowie, zwłaszcza u dzieci. Rodzice często pozwalają dzieciom korzystać z technologii o każdej porze dnia, traktując to jako nagrodę. Polskie Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że problem ten wymaga uwagi i środków ostrożności, aby zapobiec negatywnym konsekwencjom dla zdrowia dzieci.

 

 

Niż demograficzny w Polsce: Sytuacja w Zduńskiej Woli też jest zła

Liczba ludności w Polsce stale spada. Najnowsze dane pokazują, że wskaźnik urodzeń w kraju jest najniższy w historii, co jest bardzo niepokojące dla rządu i ekspertów. Jednym z miast najbardziej dotkniętych tym spadkiem demograficznym jest Zduńska Wola, gdzie liczba noworodków gwałtownie spadła w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

 

 

 

GMINA ZDUŃSKA WOLA. ZŁA WODA W KROBANOWIE

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zduńskiej Woli w dniu 13.06.2024r. otrzymał od zarządcy wodociągu publicznego Krobanów P.U.H. JAN – POL s.c., ul. Łaska 58a, 98 – 220 Zduńska Wola sprostowanie dotyczące miejscowości zaopatrywanych z wodociągu publicznego w Krobanowie, których dotyczy komunikat z dnia 12.06.2024r. o warunkowej przydatności wody do spożycia skierowany do mieszkańców miejscowości Krobanów, Biały Ług, Henryków, Karsznice - ul. Kościuszki, Krobanówek, Ostrówek, Michałów. W związku z powyższym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zduńskiej Woli informuje, że powyższy komunikat dotyczy odbiorców wody z wodociągu publicznego w Krobanowie obejmującego miejscowości: Krobanów, Biały Ług, Henryków, wieś Karsznice: ul. Kościuszki, ul. Poniatowskiego, ul. Żeromskiego, Krobanówek, Ostrówek, Michałów. Pozostałe ustalenia komunikatu pozostają bez zmian.

 

 

 

DNI ZDUŃSKIEJ WOLI' 2024. Uwaga, część parkingu będzie niedostępna

W piątek, 14 czerwca, będzie ograniczona możliwość pozostawienia samochodów na parkingu przy ulicy Łaskiej w okolicach Inkubatora Inicjatyw Społecznych w Zduńskiej Woli. Staną tam stoiska organizacji prezentujących się w ramach Strefy Inicjatyw Społecznych.


 

Internet w porze lunchu: jak nadmierne korzystanie z technologii cyfrowych wpływa na zdrowie dzieci

siewie.tv_2_photoNowoczesne technologie stały się integralną częścią naszego codziennego życia. Jednak nadmierne korzystanie z urządzeń cyfrowych, takich jak smartfony i tablety, może mieć negatywny wpływ na zdrowie, zwłaszcza u dzieci. Rodzice często pozwalają dzieciom korzystać z technologii o każdej porze dnia, traktując to jako nagrodę. Polskie Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że problem ten wymaga uwagi i środków ostrożności, aby zapobiec negatywnym konsekwencjom dla zdrowia dzieci.

 

 

Niż demograficzny w Polsce: Sytuacja w Zduńskiej Woli też jest zła

siewie.tv_1_photoLiczba ludności w Polsce stale spada. Najnowsze dane pokazują, że wskaźnik urodzeń w kraju jest najniższy w historii, co jest bardzo niepokojące dla rządu i ekspertów. Jednym z miast najbardziej dotkniętych tym spadkiem demograficznym jest Zduńska Wola, gdzie liczba noworodków gwałtownie spadła w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

 

ZDUŃSKA WOLA. IX Miasteczko Złotnickiego już 16 czerwca

Trwają DNI ZDUŃSKIEJ WOLI' 2024. Jedną z atrakcji będzie IX MIASTECZKO ZŁOTNICKIEGO. W niedzielę, 16 czerwca.

 

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u