Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 19 SIERPNIA

19MAJKOWSKAZapowiada się gorący piątek i sobota. W niedzielę temperatura spadnie już do 22-24 stopni Celsjusza. W Wieruszowie po raz 25. odbędą się Dni Wieruszowa. W Uniejowie przez trzy dni zaprasza EARTH FESTIWAL, podczas którego odbędą się trzy koncerty z gwiazdami. Wystąpią m.in. Krzysztof Zalewski, Monika Brodka, Igo, Grubson, Smolik, Natalia Szroeder, Natalia Przybysz, Paulina Przybysz, Katarzyna Nosowska, Andrzej Piaseczny, Julia Wieniawa, Sebastian Karpiel-Bułecka, Doda, Małgorzata Ostrowska, Michał Szpak, Sebastian Riedel, Ania Rusowicz, Pectus, Konin Gospel Choir. W Sieradzu wystąpi duet Justyna Majkowska - Piotr Cajdler oraz zespół IRA. W Prażmowie królować będzie mleko i miód. W Zduńskiej Woli odbędzie się Wystawa Rolno-Przemysłowa. Co jeszcze zaplanowano? Tradycyjnie informacje poniżej oraz na plakatach organizatorów.

 

Regionalna Wystawa Rolno-Przemysłowa w Zduńskiej Woli po raz 22.

WYSTAWEZDJeszcze nie opadły emocje związane z Dniami Powiatu Zduńskowolskiego, a już szykuje się kolejne wielkie wydarzenie w Zduńskiej Woli. W niedzielę, 21 sierpnia odbędzie się XXII Regionalna Wystawa Rolno-Przemysłowa. Odwiedzający stoiska wystawiennicze będą mogli zapoznać się z ofertą kilkudziesięciu przedsiębiorców i usługodawców. Wystawa stanowi okazję dla firm związanych z technologiami, przemysłem, budownictwem, rękodziełem, rolnictwem i przetwórstwem do zaprezentowania swoich produktów, nawiązania kontaktów czy też zawarcia kontraktów handlowych.

 

Pijany, bez kasku uciekał przed policjantami na motorowerze

policjarZłoczewscy policjanci zatrzymali po pościgu 31-letniego motorowerzystę. Mężczyzna jechał bez kasku mając w organizmie ponad 3,7 promila alkoholu. Ponadto jednoślad nie był dopuszczony do ruchu. Nieodpowiedzialnemu kierującemu grozi kara do pięciu lat więzienia oraz wysoka grzywna.

 

Policjant zawsze policjant. Ten po służbie zatrzymał oszusta

269-153817W kantorze walut w Zduńskiej Woli klient przywłaszczył ponad 18 tysięcy złotych. Wyszedł z kantoru i nie zareagował na to, że dostał pięciokrotnie więcej pieniędzy niż powinien. Tydzień później, policjant po służbie zobaczył oszusta na ulicy i poznał, że to osoba z monitoringu kantoru. Przywłaszczenie to przestępstwo za które grozi kara do lat trzech więzienia.

 

Po służbie uratował życie 16-latce!

264-153818Policjant z wieluńskiej komendy, w czasie wolnym od służby uratował życie 16-latki, która chciała popełnić samobójstwo. Przypadek sprawił, że policjant znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie Dzięki temu zapobiegł tragedii.

 

Rozpoznajesz te osoby? To sprawcy kradzieży sklepowej

250-153715Policja z Pajęczna poszukuje dwóch mężczyzn, którzy dopuścili się kradzieży w jednym ze sklepów w gminie Pajęczno. Łupem padły papierosy i wkłady do nich o łącznej wartości ponad 1500 złotych. Sytuacje zarejestrowały kamery sklepowego monitoringu.

 

Był bardzo pijany i miał zakaz prowadzenia pojazdów, ale nie zatrzymał się do policyjnej kontroli

policjarPolicjanci łaskiej drogówki po pościgu zatrzymali 31-letniego kierowcę Peugeota. Mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, złamanie sądowego zakazu i ucieczkę przed policją grozi kara do pięciu lat więzienia.

 

O, jak to zdrowo, czyli... „Pajęczańskie Dni Sportu i Zdrowia”

„Pajęczańskie Dni Sportu i Zdrowia” to projekt z budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego, realizowany właśnie w Pajęcznie. Celem zamierzenia jest promocja aktywności fizycznej i popularyzowanie różnych form tej aktywności. Autorzy przy tworzeniu projektu wykazali się niezwykłą kreatywnością - tak mówi o tym pomyśle Radio Ziemi Wieluńskiej.

 

„Świadek Historii” - nagroda dla Stowarzyszenia Historycznego „Strzelcy Kaniowscy”

W sali balowej Muzeum Pałacu Herbsta w Łodzi odbędzie się dziś uroczyste wręczenie nagrody „Świadek Historii”. Jak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, wyróżnienia trafią do laureatów VIII łódzkiej edycji. Wśród nagrodzonych znalazło się Stowarzyszenie Historyczne Strzelcy Kaniowscy, znane także mieszkańcom sieradzkiego, choćby ze sprawnych organizacji corocznych inscenizacji historycznych w Beleniu, obecności podczas obchodów 1 września w Wieluniu czy wielu lekcji historii i wystaw prezentowanych również na terenie powiatu wieluńskiego.

 

„Earth Festival” – 3 wyjątkowe koncerty na antenie Polsatu!

Festival_Koncerty„Wyobraź sobie, że wszyscy ludzie żyją w pokoju. Możesz powiedzieć, że jestem marzycielem, ale nie jestem jedyny. Mam nadzieję, że pewnego dnia dołączysz do nas I świat stanie się jednością” – słowa kultowego „Imagine”, wyśpiewane przed laty przez Johna Lennona nigdy nie były bardziej aktualne. W czasie toczącej się tuż obok nas - wojny i zagrażającej światu katastrofy klimatycznej usłyszymy je ze sceny w Uniejowie, gdzie od 19 do 21 sierpnia odbędzie się piąta edycja „Earth Festival”. Tegoroczny festiwal będzie składał się z trzech dni koncertowych i dwóch dni atrakcji eventowych przygotowanych przez Partnerów wydarzenia.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTwój grzech jest większy niż mój

– Byłem u spowiedzi…
– i…?
– Kapłan powiedział mi, że nie powinienem nigdy się z tobą spotykać, że od samego początku to było złe. Jesteś mężatką i nigdy nie powinienem się do ciebie zbliżyć…
– A powiedziałeś temu ,,kapłanowi'', że sam masz dwie żony: jedną kościelną, drugą ,,cywilną''?
– Nie, po co?! Przecież nie pytał!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u