Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna

„Nawet skromna pomoc jest zawsze lepsza od wielkiego współczucia.”

mateuszmonikaSłowa Władysława Loranca stały się myślą przewodnią koncertu charytatywnego „Pomóżmy Monice i Mateuszowi”. Pomysł narodził się wśród wolontariuszy działających w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Sieradzu. Koleżanki Moniki zaproponowały zorganizowanie koncertu dla niej i dla 10-letniego Mateusza, dla którego Szkolny Wolontariat od 5 lat zbiera plastikowe zakrętki.

 

Dzięki Towarzystwu Wspierania Inicjatyw „Zamkowa 15”, Szkolnemu Wolontariatowi, ZSP nr 2, Sieradzkiemu Centrum Kultury i Agencji Artystyczno – Reklamowej „Punkt” koncert odbędzie się 3 grudnia 2019 r. o godzinie 18:00 w Teatrze Miejskim w Sieradzu. Wystąpią w nim uczniowie sieradzkich szkół średnich, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zduńskej Woli, Zespół Wokalny SCK oraz zespoły Oto My i Spontan, Kapela PSP. Idea pomocy Monice i Mateuszowi sprawiła, że wykonawcy spontanicznie zgłosili się do udziału w koncercie. Mamy nadzieję, że chętnych do ich obejrzenia i wysłuchania będzie jeszcze więcej. Każdy może wspomóc Monikę i Mateusza, wrzucając pieniądze do puszek oraz kupując ciasta i fotografie, które będą sprzedawane w foyer Teatru Miejskiego. Wszystkie zgromadzone środki zostaną przekazane Fundacj Siepomaga, która wspiera Monikę oraz Fundacji Zdążyć z pomocą, której podopiecznym jest Mateusz.
Monika ma tylko 19 lat... Była zwykłą dziewczyną, która miała swoje marzenia, pasje, plany na przyszłość. Jej wielką miłością była siatkówka – marzyła o tym, żeby grać zawodowo. W sierpniu 2014 roku wyczuła u siebie guzek. Diagnoza, którą usłyszała, zdruzgotała ją i jej bliskich - mięśniakomięsak, nowotwór złośliwy tkanek miękkich - bardzo rzadki, niebezpieczny, trudny do wyleczenia! Zaczęła się walka o jej zdrowie i życie - chemia, operacja, radioterapia… Leczenie trawało 2 lata i zakończyło się sukcesem. Monika odzyskała nadzieję, mogła zacząć normalnie żyć. Zakochała się, była szczęśliwa, rozpoczęła naukę w szkole średniej, zrobiła prawo jazdy. Ale szczęście trwało tylko 18 miesięcy. W zeszłym roku okazało się, że koszmar powrócił. Leczenie zamiast osłabić nowotwór, osłabiło Monikę.  Po zastosowaniu wielu terapii możliwości leczenia wyczerpały się! Lekarze rozkładają ręce… Szansą dla Moniki jest Kabozantynib – lek, który ma precyzyjnie uderzyć w zmiany nowotworowe i zatrzymać postęp choroby. Niestety, lek nie jest w Polsce refundowany, a koszt miesięcznego leczenia to 32 tysiące złotych! Monika musi przyjmować go przez 6 miesięcy...
Mateusz skończył w tym roku 10 lat... Urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym, z niedowładem spastycznym czterokończynowym. Wymaga stałej opieki i rehabilitacji. Jest chłopcem bardzo pogodnym i towarzyskim, lubi muzykę, która go uspokaja. Nie mówi, ale łatwo nawiązuje kontakt, rozpoznaje bliskich i znajomych. Uśmiecha się wtedy tak promiennie, jakby nic mu nie dolegało. 2 lata temu mógł po raz pierwszy założyć buty – było to możliwe dzięki dwóm operacjom przeprowadzonym w Krakowie. W ubiegłym roku przeszedł bardzo skomplikowaną operację kręgosłupa. Jest szansa, że kiedyś stanie na własnych nogach! Ale żeby było to możliwe, potrzebuje tygodniowo 8 godzin rehabilitacji. Miesięczny koszt wszystkich zabiegów to około 2 800 złotych. A to nie koniec wydatków – potrzebny jest jeszcze jest wózek inwalidzki, pionizator, chodzik, ortezy i tak dalej... Lista potrzeb jest bardzo długa.
Pomóżmy Monice i Mateuszowi oraz ich bliskim! W takiej sytuacji nie mogą zostać sami!

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyGdy mi ciebie zabraknie...

Autobus z wycieczką zbliża się do granicy.
– Piwo! Siku! – po raz któryś z rzędu rozweseleni wycieczkowicze zmuszają kierowcę do zatrzymania.
Po dłuższej chwili, gdy już z powrotem zajęli miejsca w autokarze, kierowca pyta głośno:
– Czy kogoś nie brakuje?
Cisza. Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi mężczyzna i lekko bełkocząc mówi:
– Kurde, nie ma mojej żony...
– No przecież – mówi ze złością kierowca – przed odjazdem pytałem, czy kogoś wam nie brakuje!
Na to facet:
– Ale mnie jej nie brakuje, tylko mówię, że jej nie ma...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u