Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna O nas

Telewizyjny portal SIEWIE.TV – Sieradzkie Wieści Telewizyjne, jest twórczą kontynuacją 21-letniej działalności Telewizji Sieradz Studio Filmowe. Nie tylko sieradzanie pamiętają, że w latach 1990-2000 Sieradz miał autentyczną telewizję miejską (TVO), którą mogło oglądać prawie 30 z 45 tysięcy mieszkańców tego miasta. I ludzie nas oglądali! Aż do kwietnia 2000 r., kiedy to kilku przedstawicieli ówczesnej władzy miejskiej postanowiło nas wyłączyć. Nie kopaliśmy się ze ścianą, zrezygnowaliśmy sami. Ale już wtedy przyrzekliśmy widzom i sobie, że kiedyś wrócimy! I wracamy jako SIEWIE.TV!

Pomysłodawcą portalu jest nasz młody reporter, Radosław Wojtas. Trzeba jednak przyznać, że SIEWIE.TV to praca zbiorowa przede wszystkim młodych ludzi. Wymieńmy kilku z nich. Wiktor Szewczyk, współpracujący z TV Sieradz SF od 2008 r. montażysta i operator kamery. Ewa Dobrowolska – jedna z najlepszych i najbardziej doświadczonych dziennikarek Zduńskiej Woli, współpracująca z siewie.tv od początku września. Dominika Tarnowska – reporterka TV Sieradz SF od 2010 r. Piotr Lisiecki – operator kamery, montażysta TV Sieradz SF od 2001 r. Wśród młodych, uczących się współpracowników wymieńmy Tomasza Kaczmarka z II LO im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu, Małgorzatę Czerniak, Paulinę Morawską i Jędrzeja Wymysłowskiego z I LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu oraz Anię Skotnicką, początkującą dziennikarkę ze Zduńskiej Woli. Tych młodych sił jest i będzie więcej, bowiem SIEWIE.TV współpracuje także z ZSP nr 2 im.M. Dąbrowskiej w Sieradzu.

SIEWIE.TV jest więc kompilacją doświadczenia z młodością. Zgodnie z zasadą, której hołdujemy już od 21 lat – człowiek wolny, to człowiek dobrze poinformowany – chcemy przekazywać dobre, pomyślne wiadomości w sposób ciekawy i jak najbardziej zgodny z odczuciami odbiorców. Tymczasem proponujemy filmowy serwis informacyjny, reportaże i filmy, także promocyjne, wywiady i rozmowy, rysunki satyryczne Sławomira Łuczyńskiego, galerie fotograficzne Krzysztofa Gary i innych współpracujących z nami fotografików, dziennikarskie próbki młodych adeptów pióra oraz felietony red. Krzysztofa Lisieckiego i innych autorów. To na początek, bowiem SIEWIE.TV będzie się rozwijać zgodnie z potrzebami tych, którzy będę nas oglądać, będą do nas pisać, telefonować, mailować. Weźmiemy do serca każdą podpisaną uwagę przesłaną elektronicznie, telefonicznie lub przekazaną bezpośrednio. To Wy, nasi widzowie i czytelnicy będziecie współredagować portal SIEWIE.TV.

Już przed uruchomieniem portalu wsparło nas kilku przedsiębiorców, zaś cztery Firmy – GRUPA TUBĄDZIN, CHEMIKOLOR S.A. Łódź, WART-MILK Sieradz i EKO-SERWIS Sieradz – zostało Patronami Biznesowymi SIEWIE.TV. Dziękujemy im za to serdecznie!
Zatem zapraszamy! Do zobaczenia w sieci!

ŻYJE SIE, SIE OGLĄDA, SIE CZYTA, SIEWIE!!!

Red. Krzysztof Lisiecki; 606-10-52-67
Red. Radosław Wojtas; 604-83-76-91

Formularz kontaktowy

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyCZYJAŚ TY

Dla mnie Polska to znaczy język
W którym mogłem mówić od dziecka
To nad Rynkiem krakowskim księżyc
To Gałczyński, Tuwim, Osiecka

Dla mnie Polska to bliscy ludzie
zieleń lasu i zagon żyta
widok z okna kiedy się budzę
dotyk zony kiedy zasypiam

Więc mnie nie ucz Polski kibolu
z ogoloną do skóry głową
twoja muza to disco polo
serce bije ci narodowo

Wytatuuj sobie na klacie
Że Araba tutaj nie trzeba
i codziennie odmawiaj pacierz
z białym orłem wzlatuj do nieba

Dla mnie Polska to zapach siana
pod obrusem gdy przyjdą święta
a nie bitwa pięknie przegrana
obowiązek żeby pamiętać

Bo ojczyzna to słowo skromne
które rzadko wymawiam szeptem
nie potrzebny mi żadem pomnik
nie zatwierdzi jej żaden dekret

Więc mnie nie ucz Polski kibolu
z ogoloną do skóry głową
twoja muza to disco polo
serce bije ci narodowo

Ja nie wsiądę do twojej łodzi
nie zanucę też twojej pieśni
bo o inną Polskę nam chodzi
mój rodaku od siedmiu boleści

Andrzej Sikorowski

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u