Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna
  • "DERENIOWY SKARB" W ZADZIMIU PIĘKNIEJE Z DNIA NA DZIEŃ

    wtorek, 07 lipca 2020 10:02
  • BASEN NA PRZYSTANI JUŻ OTWARTY. PROPOZYCJI NA LETNI CZAS W SIERADZU WIELE

    piątek, 03 lipca 2020 15:57
  • PROJEKTY SIERADZKIEGO ARCHIWUM

    czwartek, 02 lipca 2020 14:34

Potrącił rowerzystkę na prostym odcinku drogi. Kobiety nie udało się uratować

policja1Tragiczny wypadek wydarzył się dziś rano w Strumianach, w gminie Burzenin, w powiecie sieradzkim Kierujący samochodem dostawczym VW Crafter potrącił 61-letnią rowerzystkę.

 

Elżbieta Kalińska dyrektorem Wieluńskiego Domu Kultury na kolejne pięć lat

Ela-Kalinska-300x182Jak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, Paweł Okrasa, burmistrz Wielunia przedłużył umowę Elżbiecie Kalińskiej, dyrektorce Wieluńskiego Domu Kultury na kolejne pięć lat. Elżbieta Kalińska konkurs na to stanowisko wygrała w 2015 roku. Wtedy jednym z jej priorytetowych działań było stworzenie Dworca Kulturalnego Wieluń – Dąbrowa.

 

Rozbudowa Sieradzkiego Centrum Kultury aktualna. W październiku gotowa będzie dokumentacja

teatrzdj01Firma Archidom z Raciborza przygotuje dokumentację projektową rozbudowy Sieradzkiego Centrum Kultury. Dokumentacja będzie gotowa za trzy miesiące. A sama inwestycja? To zależy od unijnych i rządowych dotacji. W każdy razie jej realizacja potrwa kilka lat.

 

"Krajobrazy sieradzkie'' - konkurs fotograficzny na kalendarz 2021

bocianie5raczkiSieradzki magistrat w ramach projektu "Edukacja Przyrodnicza Sieradzan 2020" organizuje konkurs fotograficzny "Krajobrazy sieradzkie", którego efektem będzie kalendarz na rok 2021.

 

Zwiedzanie zamku w Uniejowie z przewodnikiem znów możliwe

uniejow2Po blisko czterech miesiącach przerwy spowodowanej koronawirusem, wznowiły działalność hotele i obiekty rekreacyjne w gminie Uniejów działalność. Otwarty dla gości nocujących w Uniejowie – hotel na Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich – również działa z pełną ofertą noclegów w apartamentach i pokojach, urządzonych w stylu średniowiecznym. Co więcej, wróciła także możliwość zwiedzania obiektu z przewodnikiem.

 

Utrzymanie budynków szkół w Czechach i Krobanowie po termomodernizacji będzie dużo tańsze

Krobanow-1-250x188Henryk Staniucha wójt Gminy Zduńska Wola podpisał umowę na dofinansowanie projektu “Podniesienie efektywności energetycznej obiektów użyteczności publicznej w Gminie Zduńska Wola”. Oznacza to termomodernizację budynków Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Czechach oraz Szkoły Podstawowej w Krobanowie i poprawę ich efektywności energetycznej.

 

"Baśniowa kraina" w Błaszkach do przebudowy

blaszkiprzebudowaPiotr Świderski, burmistrz Błaszek oraz skarbnik gminy Małgorzata Woźniakowska, podpisali umowę z kaliską firmą ANTCZAK SPRZĄTANIE REMONTY HANDEL Sp. z o.o. na wykonanie robót związanych z przebudową budynku Przedszkola Samorządowego ,,Baśniowa Kraina” w Błaszkach.

 
Reklama

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u