Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna
  • MŁODE SZCZUPAKI TRAFIŁY DO RZEKI WARTY I ZBIORNIKA JEZIORSKO

    czwartek, 02 kwietnia 2020 12:19
  • SIERADZANIE ODDAJĄ KREW

    piątek, 27 marca 2020 14:04
  • 20 LAT TEMU W SIERADZU - ODC. 20

    wtorek, 24 marca 2020 11:26

Groźny pożar w Pokrzywnikach, w gminie Brąszewice

strazOkoło godziny piątej rano wybuchł groźny pożar we wsi Pokrzywniki, w gminie Brąszewice. Zapaliły się drewniane palety w jednej z dwóch hal przeznaczonych do ich produkcji. W akcji gaśniczej uczestniczyło blisko czterdzieści jednostek straży pożarnej oraz specjalna grupa interwencyjna z Łodzi.

 

Padłe zwierzęta w jednym z gospodarstw w Osieku

policjalogoPolicjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wyjaśniają pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, okoliczności śmierci zwierząt w jednym z gospodarstw w Osieku, w gminie Galewice.

 

Policjant zawsze na służbie!

policja1Policjant zawsze na służbie. Dowiódł tego pełniący obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu, który wracając po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Nieodpowiedzialny 31-latek miał ponad 0,9 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

W trzech pobili starszego mężczyznę

policjaPolicjanci z komisariatu w Białej zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 33 do 42 lat podejrzanych o pobicie. Do zdarzenia doszło w jednym z domów mieszkalnych w miejscowości Młynisko w gminie Biała. Cała trójka usłyszała zarzut udziału w pobiciu 61- letniego mężczyzny. 42- latek odpowie również za naruszenie nietykalności cielesnej oraz kierowania gróźb karalnych wobec policjantów celem zmuszenia ich do odstąpienia od czynności służbowej. Grozi im teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Skradli papierosy i tytoń, ale łupem cieszyli się krótko

policja2Tylko kilka godzin zabrało policjantom z komisariatu w Warcie ustalanie i zatrzymanie dwóch sprawców włamania do jednego ze sklepów w tym mieście.

 

Komunikat prasowy Wojewody Łódzkiego

uwlodzW województwie łódzkim jest 67 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą: jednej nastoletniej dziewczynki, pięciu młodych kobiet, dwudziestu ośmiu kobiet w średnim wieku, dwunastu kobiet w starszym wieku, jednego młodego mężczyzny, dziesięciu mężczyzn w średnim wieku i dziesięciu mężczyzn w starszym wieku. Są to osoby w wieku od 11 do 96 roku życia.

 

Samorządy z Sieradzkiego nie chcą wyborów 10 maja

urnawyborczaZaledwie 34 dni zostały do planowanych na 10 maja wyborów prezydenckich w Polsce. W kraju panuje pandemia. Koronawirus pojawił się 4 marca, kiedy odnotowano pierwszy przypadek chorego z COVID-19. Do niedzieli 5 bm. potwierdzono go u 4.102 obywateli (tylko wczoraj 425). Zmarło z powodu zakażenia koronawirusem 475 osób (wczoraj 15). Rosnąca liczba chorych i coraz więcej zgonów zwiększa obawy samorządów, czy będą w stanie zabezpieczyć w czasie pandemii zdrowie i życie zarówno członków komisji, jak i wyborców.

 
Reklama

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyGdy mi ciebie zabraknie...

Autobus z wycieczką zbliża się do granicy.
– Piwo! Siku! – po raz któryś z rzędu rozweseleni wycieczkowicze zmuszają kierowcę do zatrzymania.
Po dłuższej chwili, gdy już z powrotem zajęli miejsca w autokarze, kierowca pyta głośno:
– Czy kogoś nie brakuje?
Cisza. Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi mężczyzna i lekko bełkocząc mówi:
– Kurde, nie ma mojej żony...
– No przecież – mówi ze złością kierowca – przed odjazdem pytałem, czy kogoś wam nie brakuje!
Na to facet:
– Ale mnie jej nie brakuje, tylko mówię, że jej nie ma...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u