Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna
  • 12 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI ZA SPOWODOWANIE WYPADKU ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM

    piątek, 24 czerwca 2022 14:14
  • SIERADZ LEKKOATLETYCZNĄ STOLICĄ POLSKI W WYDANIU MŁODZIEŻOWYM

    piątek, 24 czerwca 2022 13:50
  • PIENIĄDZE NA SPRZĘT DLA STRAŻAKÓW OCHOTNIKÓW

    czwartek, 23 czerwca 2022 16:16

UWAGA NA UPAŁY! BĘDZIE W REGIONIE HOT!

slonceCo najmniej do niedzieli, 3 lipca w sieradzkiem wyjątkowo dotkliwe będą upały. Z temperaturą w cieniu rzędu od 31- 34 w centrum regionu - ŁASK, ZDUŃSKA WOLA, UNIEJÓW, WRÓBLEW - do nawet 35 - 36 stopni Celsjusza w okolicach WIELUNIA i WIERUSZOWA. Oddech synoptycy przewidują tylko na sobotę 2 lipca, niestety, z deszczem i temperaturą około 23-25 stopni Celsjusza. Ale potem, od niedzieli znów nastąpi wzrost temperatury. Do 27 słupków na plusie.

 

MAŁO ZNANE ŚWIĘTA W GRAFIKACH SATYRYKA ZBIGNIEWA WOŹNIAKA

10gaudiZbigniew Woźniak, pochodzący z Warty, a związany od prawie pół wieku ze Zduńską Wolą, utytułowany grafik i twórca karykatur, które zostały wielokrotnie docenione w Polsce, Europie oraz na konkursach międzynarodowych, prowadzi na swoim profilu nietuzinkową relację. Nawiązuje w niej do mało znanych świąt i dziwnych dni upamiętniających dziwne święta. I tak oto swoimi pracami z różnych lat podsumował ostatnie tygodnie czerwca. Prace, jak przystało na Mistrza, dają odbiorcom do myślenia.

 

Portret ze Zduńskiej Woli z wyróżnieniem. Spośród ponad dwóch tysięcy prac

plastykwyroznienieChoć rok szkolny 2021/2022 już za nami, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro ma powód do dumy! W VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dzieci od lat 5, uczniów szkół podstawowych, średnich i osób dorosłych do lat 26 pod tytułem “Autoportret, czyli portret własny”, wyróżnienie w kategorii trzeciej - dla autorów prac w wieku od 14 do17 lat otrzymała uczennica klasy pierwszej z "plastyka" Zofia Kubiak.

 

Zapraszamy na ,,Letnie granie w Sieradzu''

LetniezbiorczyJuż w najbliższy piątek, 1 lipca, zapraszamy na inaugurację cyklu „Letnie granie w Sieradzu”. Na sieradzkim Rynku zagrają Planety oraz Mikromusic. Nie zabraknie również strefy gastronomicznej i atrakcji dla najmłodszych

 

ZAPROSZENIE NA WYBORY MISS LATA W PĘCZNIEWIE 2-3 lipca

 

Skoczył "na główkę". Ma uraz nóg i rąk

wodnaJak informuje portal tugazeta.pl, tragicznie ropoczął się sezon letni nad wodą w powiecie wieruszowskim. W upalną niedzielę, 26 bm. doszło do wypadku w akwenie, który powstał po wyrobisku piasku na terenie wsi Swoboda w gminie Lututów. 34-latek do końca życia może pozostać kaleką.

 

Prezydent Zduńskiej Woli z absolutorium

POL_Zdu_COA.svgPodczas poniedziałkowej 27 bm. sesji Rady Miasta Zduńska Wola, którą można śledzić online głosowano nad wotum zaufania i za udzieleniem absolutorium dla Konrada Pokory, prezydenta miasta.

 
Reklama

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKiedy przychodzi Matka Boska...

Na religii dzieci uczą się o Matce Boskiej.
- A do mojej mamy Matka Boska często przychodzi w nocy - chwali się Stasiu.
- Jak to możliwe? - pyta katechetka.
- Jak idziemy spać i gasimy światło, to po jakimś czasie mama woła: O Matko Boska, znowu ty?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u