Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności MICHAŁ PABICH Z KOALICJI OBYWATELSKIEJ MA SWÓJ PLAN DLA SIERADZA. WALCZYĆ BĘDZIE W 2.TURZE O FOTEL PREZYDENTA SIERADZA

MICHAŁ PABICH Z KOALICJI OBYWATELSKIEJ MA SWÓJ PLAN DLA SIERADZA. WALCZYĆ BĘDZIE W 2.TURZE O FOTEL PREZYDENTA SIERADZA

Michał Pabich, 21 kwietnia zawalczy o fotel prezydenta Sieradza. Reprezentuje Koalicję Obywatelską. Jego kontrkandydatem będzie obecnie urzędujący włodarz Paweł Osiewała. Obaj Panowie już mają zapewniony po niedzielnych wyborach, 7 kwietnia, mandat radnego Rady Miasta Sieradza. Choć Pabich w pierwszej turze zdobył mniej procent poparcia niż Osiewała, nie poddaje się. I przedstawia swój #PlanDlaSieradza. Poniżej szczegóły plandlasieradza.pl:

pabich

 

 

 

Kuźnia Inicjatyw
Tworzycie nieformalną grupę i macie pomysł podjęcia działań w strefie Waszych zainteresowań? Potrzebujecie pomocy prawnej, formalnej lub organizacyjnej w realizacji takich pomysłów? Kuźnia inicjatyw będzie miejscem, w którym uzyskacie pomoc w realizacji Waszych pomysłów.

Miasto jest naszym wspólnym projektem, dlatego samorząd będzie pomagać w realizacji Waszych pomysłów. Kuźnia inicjatyw może służyć jako miejsce spotkań, dostępu do urządzeń biurowych, czy Internetu. Jeśli zajdzie taka potrzeba, damy osobowość prawną w celu pozyskania środków lub skontaktujemy już z istniejącymi grupami formalnymi,  pomożemy w tym, aby wasza aktywność mogła się zmaterializować w nowych działaniach i projektach.

Plan dla Osiedli
Mieszkańcy muszą znać plany na rozwój swoich osiedli w dłuższej perspektywie czasowej. Konkretne zadania zostaną poddane konsultacjom z mieszkańcami, podczas których  jasno określimy ich realizację w poszczególnych latach. Dzięki temu będziesz wiedział, kiedy w Twojej okolicy powstanie potrzebny chodnik, parking, ścieżka rowerowa lub przebudowa ulicy. To kontrakt, zobowiązanie podpisane z Wami na lata!


Sieradzki Park Rodzinny
Wyobraź sobie Sieradz jako miasto pełne atrakcji, w którym każdego dnia Ty i Twoja rodzina możecie spędzać czas w inny, ciekawy sposób. Stworzymy przestrzeń, gdzie każdy mieszkaniec Sieradza znajdzie miejsce dla siebie. Wyposażymy istniejący Park na osiedlu Klonowym tak, aby całe rodziny mogły aktywnie spędzać czas. Pamiętasz grę w kapsle? Przypomnimy stare czasy i stworzymy specjalny tor do tej gry. Będzie też możliwość podjęcia próby przejścia labiryntu. Wybudujemy arenę do popularnej gry w chowanego. Zadbamy o strefę relaksu dla seniorów, gdzie przy tężniach solankowych będzie można odpocząć i skorzystać z jej właściwości leczniczych. A sercem parku będzie amfiteatr, który stanie się miejscem wydarzeń kulturalnych. To wszystko w centrum naszego codziennego życia! Razem stworzymy międzypokoleniową przestrzeń.


Sieradzki Park Rodzinny – strefa relaksu w sercu miasta
 • Tężnie solankowe
 • Labirynt
 • Arena do gry w chowanego
 • Strefa rekreacji
 • Boisko
 • Tor do gry w kapsle
 • Amfiteatr


Strefy Parkuj&Jedź
Mieszkaj lokalnie, pracuj globalnie! Wszystkim nam powinno zależeć, aby mieszkańcy Sieradza nie musieli wyjeżdżać za pracą i edukacją do większych miast. Miasto takie jak Sieradz powinno oferować infrastrukturę, która ułatwia swobodne dojazdy np. Łodzi i korzystanie z jej obszernego rynku pracy oraz szkół i uczelni.  Potrzebujemy  parkingów Parkuj &Jedź. Będą one zlokalizowane w pobliżu przystanków kolejowych. Dzięki nim będziesz mógł  pozostawić samochód lub jednoślad w bezpiecznym, monitorowanym miejscu i odebrać go po powrocie z pracy lub ze szkoły.

Parkuj & Jedź:

 • Więcej miejsc parkingowych przy dworcach kolejowych
 • Bezpieczny postój
 • Łatwy dostęp do rozwoju zawodowego

Zielony Sieradz
Chcesz żyć w czystym, zielonym i przyjaznym mieście? Zadbajmy o to razem.Sieradz potrzebuje lepszej jakości powietrza, ważnej dla zdrowia mieszkańców. Dlatego trzeba zwiększyć obszar terenów zielonych i zadbać większą różnorodność biologiczną. A to wszystko wpłynie także na poprawę estetyki przestrzeni miejskiej. Wspólnie sprawimy, by w mieście było więcej uporządkowanej zieleni, a Sieradz był miastem czystym, zielonym i przyjaznym mieszkańcom.

 

 • Więcej stref zieleni miejskiej
 • Uporządkowana zielona architektura miasta

 

Efekt:
Czysty, zielony Sieradz.


Darmowa Komunikacja Miejska

Ile razy w roku korzystasz z komunikacji miejskiej? Ile razy widzisz puste autobusy jeżdżące po sieradzkich drogach? Czas sprawić, że komunikacja będzie służyła większej liczbie mieszkańców. Jeżeli udało się w Starachowicach, to dlaczego nie można tego zrobić w Sieradzu?! Z Sieradzką Kartą Mieszkańca nie będziesz musiał martwić się o bilet, a z darmowej komunikacji skorzystasz chętniej.


Sieradzka Karta Mieszkańca

Rozliczaj podatki w Sieradzu, dołącz do programu Sieradzka Karta Mieszkańca i korzystaj z atrakcji, jakie oferuje nasze miasto!
Przygotowany pakiet zniżek i ulg  sprawi, że z Sieradzką Kartą Mieszkańca odwiedzisz interesujące miejsca, weźmiesz udział w ciekawych wydarzeniach, skorzystasz z obiektów sportowych oraz usług. A wszystko to w specjalnych, niższych cenach!


Sieradzka Karta Mieszkańca to:
 • Tańsze usługi w mieście
 • Zniżki na muzea
 • Zniżki na kino
 • Zniżki na teatr
 • Niższe ceny wstępu na obiekty sportowe
 • Tańsze bilety na ŁKA
 • DARMOWA KOMUNIKACJA MIEJSKA


GŁOSUJESZ? DECYDUJESZ W BUDŻECIE OBYWATELSKIM!

Masz pomysł, co zrobić, by w Sieradzu żyło się lepiej? Budżet obywatelski pozwoli Ci go zrealizować. Będziesz mógł go zgłosić i poddać ocenie mieszkańców. Jeśli Twoja idea zyska poparcie społeczności Sieradza, będzie zrealizowana. 
Budżet obywatelski jest narzędziem, które wskazuje aktualne potrzeby mieszkańców. Pozwala wyznaczyć wspólne cele, jednoczy i aktywizuje. To sieradzanie co roku będą zgłaszać projekty, a następnie wybierać w głosowaniu te, które zostaną zrealizowane. Projektem może być nowe oświetlenie osiedla, zasadzenie drzew, czy plac zabaw.  W ten sposób wspólnie zdecydujemy o tym, co powstanie w najbliższej okolicy, na osiedlach czy w całym Sieradzu.
Budżet obywatelski:

 • Każdy może zgłosić swój projekt
 • Mieszkańcy w głosowaniu wybierają inwestycje lub zadania do zrealizowania
 • Miasto realizuje inwestycje z budżetu obywatelskiego


Ring Rowerowy
Chcesz dotrzeć do pracy na rowerze? Rower to Twoja forma odpoczynku i sposób na  zwiedzanie naszego pięknego miasta – bez korków, aktywnie i zdrowo?
Teraz zróbmy to również bezpiecznie! Budowa jednolitego, nieprzerwanego oraz przede wszystkim bezpiecznego systemu ścieżek rowerowych łączących wszystkie osiedla naszego miasta będzie priorytetem na najbliższe lata. Drogi rowerowe muszą być dobrze oznakowane i jednolite, wykonywane z nawierzchni asfaltowej tak, aby bezpiecznie mogły z nich korzystać również osoby poruszające się na hulajnodze i rolkach. Ścieżka rowerowa wzdłuż Alei Grunwaldzkiej, powstała dzięki działaniom Powiatu Sieradzkiego, musi mieć swój dalszy ciąg, aż do ulicy P.O.W. i Jana Pawła II. To sprawi, że powstanie  ring okalający największe osiedla miejskie w Sieradzu.

 

Ring rowerowy – będzie:

 • Bezpieczniej
 • Komfortowo
 • Szybciej.

Materiał Michała Pabicha


Podobne:

 

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u