Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 21 DO 27 WRZEŚNIA

15-24-09-17Mamy już astronomiczną jesień. Pogoda w ten weekend ma być kapryśna, ale od poniedziałku możemy ponoć liczyć na złotą, polską jesień. Czy doczekamy tej pogodnej aury po dniach deszczu? Niektórzy prorocy zapowiadają KONIEC ŚWIATA...! Ale zanim do niego dojdzie, warto skorzystać z atrakcji na Pikniku Strażackim w Zduńskiej Woli. Tamtejsza jednostka Państwowej Straży Pożarnej świętuje jubileusz 60-lecia. Strażacy będą także bohaterami w Sędziejowicach podczas zawodów pożarniczych. W Sieradzu warto wybrać się na koncert Macieja Maleńczuka. A do Szadku - na kolejny Bieg po Ziemi Szadkowskiej. Co poza tym będzie się działo w nadchodzące dni? Gdzie warto się wybrać? O tym poniżej oraz na plakatach.

 

Sprawą hejterów - szyderców 14-letniego Kacpra Zasady, który popełnił samobójstwo, zajęła się prokuratura

21558740_1672537426124296_4431369191848070675_nO tej tragedii informowaliśmy w siewie.tv tuż po tym jak się wydarzyła. 14-letni Kacper Zasada z Gorczyna pod Łaskiem, po powrocie z nowej szkoły w Zduńskiej Woli postanowił odebrać sobie życie. Kilka godzin po lekcjach powiesił się. W czwartek, dwa tygodnie temu około godz. 19 rodzina wezwała do chłopca pogotowie i policję. Nastolatka nie udało się uratować. Lekarz stwierdził zgon (więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7218-drugoklasista-ze-zduskowolskiego-gimnazjum-popeni-samobojstwo).

 

Rośnie liczba zmodernizowanych miejskich dróg w Zduńskiej Woli

konferencja_14_09Samorząd Zduńskiej Woli właśnie odebrał trzy inwestycje drogowe w mieście. Ich budowa kosztowała blisko 2,6 mln zł. A w remoncie i modernizacjach jest jeszcze wiele innych dróg i ulic..

 

Muzeum to ja - powstaje film o Zduńskiej Woli

21617781_1408542045928717_3216911751977533214_nPowstaje filmu o Zduńskiej Woli, który nagrywany jest z projektu "Muzeum to ja!". Biorą w nim udział mieszkańcy tego miasta, głównie ci zrzeszeni w grupach rekonstrukcyjnych i amatorskich teatrach.

 

Marycha z Nowych Gajęcic wykryta i zlikwidowana!

policjaOj, zawzięli się ostatnio policjanci na marychę. Co i raz w policyjnych komunikatach czytamy o namierzeniu i zlikwidowaniu kolejnej plantacji. Tym razem sukces odnieśli policjanci z Pajęczna. I to niedaleko tego miasta, we wsi Nowe Gajęcice.

 

Nieuwaga przyczyną śmierci dwóch osób!

policja2Było tuż przed godziną 8 rano, kiedy we wsi Tarnowa, gmina Poddębice, doszło do tragicznego wypadku drogowego. Najprawdopodobniej w wyniku nieuwagi jednego z kierowców zginęły dwie osoby!

 

",Wybieram wybory'' - konkurs wiedzy o demokracji

urnaJeszcze tylko miesiąc mają uczniowie szkół ponadgimnazjalnych na zgłoszenie do konkursu „Wybieram wybory”, organizowanego po raz drugi przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze.

 

Grupa Pietrucha promuje nowoczesne technologie

lssekonomicznaDo akceleratora Startup Spark dołączyli kolejni Inwestorzy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. – Grupa Pietrucha i firma Ericsson. Grupa Pietrucha to nowoczesne polskie przedsiębiorstwo z ponad 55-letnią historią, specjalizujące się w wytwarzaniu i dystrybucji najwyższej klasy zaawansowanych i innowacyjnych produktów z tworzyw sztucznych o bardzo szerokim zastosowaniu w sektorze inżynierii lądowej i wodnej.

 

Dotacja na nowości książkowe dla biblioteki miejskiej w Zduńskiej Woli

nprclogoMiejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli otrzymała z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotację w kwocie 33.600 zł. Pieniądze pochodzą z Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.

 

Rozważniej na grzyby!

policja1Sezon na zbieranie grzybów w pełni! Okazuje się jednak, że nie jest to tak bezpieczne hobby jak byśmy myśleli. Policja apeluje o odpowiednie przygotowanie się przed wejściem do kompleksu leśnego, gdyż wbrew pozorom możemy się tam łatwo zgubić. W miniony weekend dwa takie przypadki zanotowała sieradzka policja.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyCZYJAŚ TY

Dla mnie Polska to znaczy język
W którym mogłem mówić od dziecka
To nad Rynkiem krakowskim księżyc
To Gałczyński, Tuwim, Osiecka

Dla mnie Polska to bliscy ludzie
zieleń lasu i zagon żyta
widok z okna kiedy się budzę
dotyk zony kiedy zasypiam

Więc mnie nie ucz Polski kibolu
z ogoloną do skóry głową
twoja muza to disco polo
serce bije ci narodowo

Wytatuuj sobie na klacie
Że Araba tutaj nie trzeba
i codziennie odmawiaj pacierz
z białym orłem wzlatuj do nieba

Dla mnie Polska to zapach siana
pod obrusem gdy przyjdą święta
a nie bitwa pięknie przegrana
obowiązek żeby pamiętać

Bo ojczyzna to słowo skromne
które rzadko wymawiam szeptem
nie potrzebny mi żadem pomnik
nie zatwierdzi jej żaden dekret

Więc mnie nie ucz Polski kibolu
z ogoloną do skóry głową
twoja muza to disco polo
serce bije ci narodowo

Ja nie wsiądę do twojej łodzi
nie zanucę też twojej pieśni
bo o inną Polskę nam chodzi
mój rodaku od siedmiu boleści

Andrzej Sikorowski

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u