Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły

Jarosław Kąkol zaśpiewa w Fili nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sieradzu

dsc00741_0Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej i Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Sieradzu serdecznie zapraszają we wtorek 21 maja o godz. 18 na koncert JAROSŁAWA KĄKOLA. Występ odbędzie się w ramach projektu Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Sieradzu „Biblioteka otwarta”, sfinansowanego ze środków Urzędu Miasta Sieradza w ramach realizacji Zadania publicznego nr 4 „Wzbogacanie życia kulturalnego Sieradza poprzez imprezy o charakterze środowiskowym, lokalnym i ponadlokalnym”.

 

Są już trzy młode bociany w gnieździe w Łasku

3boickiaskOd czwartku 16 maja internauci z całego świata mogli podglądać jak Magda i Wojtek, bociania para z gniazda na kominie łaskiej oczyszczalni ścieków karmi pierwsze młode. Blisko 3,7 mln obserwujących losy bocianiej rodziny z niecierpliwością czekało na kolejne pisklaki. A dokładnie na trzy. I wciągu weekendu byli świadkami przyjścia na świat dwóch następnych.

 

Pajęczno stawia na ekologię i odnawialne źródła energii. Ma 7 milionów wsparcia z Urzędu Marszałkowskiego

pajecznoenergiaZduńska Wola, Sieradz, czy Wieluń mogą tylko samorządowi Pajęczna pozazdrościć! Projekt „Odnawialne źródła energii w gminie Pajęczno” uchwałą Zarządu Województwa Łódzkiego otrzymał dofinansowanie w wysokości 7 mln zł. W ramach tego projektu w gminie powstanie 307 instalacji fotowoltaicznych, 163 kolektorów słonecznych oraz zostanie zakupionych 46 pieców na biomasę!

 

Młode drzewka z ul. Kilińskiego w Zduńskiej Woli znikają jedno po drugim

60300129_2131918623523888_5509781259322130432_nNie minęły nawet dwa lata, jak generalny remont przeszła ulica Kilińskiego w Zduńskiej Woli. Na odcinku od Łódzkiej do Szadkowskiej. Podczas robót - po parzystej stronie - wycięto część starych drzew, a w ich miejsce posadzono nowe. Niestety, te drzewka nie mają szczęścia. W ostatnich miesiącach wyrwano, bądź połamano co najminej siedem. W miniony weekend doszło do kolejnego akt wandalizmu na tej ulicy.

 

Kandydaci WIOSNY Roberta Biedronia do PE odwiedzili Zduńską Wolę i Sieradz

59803573_2733239663371957_9081839485628448768_nTo był pracowity weekend dla kandydatów do Parlamentu Europejskiego startujących z Komitetu WIOSNA Roberta Biedronia. Anita Sowińska, Wiktor Idzikowski i Michał Pietrzak w ostatnią sobotę spotkali się z mieszkańcami Zduńskiej Woli. Zaprezentowali swój program, który zamierzają realizować w Brukseli, także w kontekście poprawy życia zduńskowolan i mieszkańców powiatu zduńskowolskiego.

 

Pieprzyć pietruszkę, o czereśniach w diecie sercowców zapomnieć! Ceny ich zakupu powalają!

czeresnieŚwiat zwariował! Co za drogi maj 2019! Rosną ceny prądu! Opłaty za wodę i ścieki też! O cenach benzyny, oleju i gazu już nie wspominając! Jak przychodziła wiosna, a zwłaszcza czas Pierwszej Komunii zawsze wszystko było droższe! Ale, żeby aż tak! Buraki stare, ubiegłoroczne teraz kosztują nawet 3 zł za kg (rok temu ok 1,5 zł).

 

Tęcza w roli aureoli

PIORNIK1Przyszli wczesnym rankiem, porankiem, bez uprzedzania, bez zapowiadania, bez telegramów wysyłania. Ktoś powie, że prostacko, że bez osobistej kultury, że tak z grubej rury. Niespodziewanie, nieoczekiwanie i niezapowiedzianie. Wbrew kultury normom, poza społecznego pożycia formą. Wbrew wszelki zasadom, poza grzeczności fasadą, bezceremonialnie, choć oficjalnie i legalnie.

 

"Stach z Warty'' - promocja albumu o artyście rodem z tego miasta

stach-z-wartyLeonardo di Caprio nazywał go swoim dziadkiem, bowiem urodzony w Warcie artysta, Stanisław Szukalski przyjaźnił się z jego ojcem. Także o amerykańskiej części życia Stacha z Warty będzie można usłyszeć w sobotę 18 maja podczas promocji albumu o Stanisławie Szukalskim.

 

Przechodził ulicę w miejscu niedozwolonym - trafił do więzienia

policja2To był fatalny zbieg okoliczności dla 39-letniego mężczyzny. Przechodząc w Sieradzu przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, zwrócił na siebie uwagę policjantów. Gdy został wylegitymowany, okazało się, że był poszukiwany do odbycia kary. W ten sposób z ulicy trafił do więzienia.

 

Warsztaty kaligrafii w CIK w Sieradzu

8Za nami dwa pierwsze spotkania ze sztuką kaligrafii. Uczestnicy tych warsztatów w Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu poznali trochę teorii i zabrali się do pracy. A te można skwitować krótko: - ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia, które okazały się nie tak łatwe, jak mogłoby się z początku wydawać.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u