Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły

Tylko trzy przeżyły. Więcej w łaskim gnieździe boćków nie będzie

bocMagda i Wojtek, bociania para, która zadomowiła się po raz kolejny w gnieździe na kominie łaskiej oczyszczalni ścieków doczekała się już trojga młodych ( http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11645-ju-trzy-bocianitka-w-askim-gniedziefoto). Niestety czwarte jajo zostało przez parę odrzucone.

 

W sobotę 6 czerwca pogrzeb Janiny Kosman, wieloletniej zastępczyni burmistrza Łasku

klepsydraJanina Kosman zmarła w wieku 63 lat 30 marca. Pogrzeb odbędzie się jednak dopiero teraz, po zniesieniu niektórych obostrzeń związanych z obrządkiem pochówku w z związku wciąż panującym koronawirsuem. Po ponad miesiącu. W sobotę, 6 czerwca. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w Kościele w Borszewicach Kościelnych o godz. 12.

 

Pod Wieluniem wznowiono poszukiwania zaginionego Tadeusza Pagacza z Turowa

turowJak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu wraz z jednostkami OSP i jednostką PSP z Wielunia nadal szukają zaginionego Tadeusza Pagacza. To w związku z pojawieniem się nowych okoliczności, po znalezieniu roweru należącego do zaginionego, wznowili poszukiwania zaginionego, który wyjechał z domu rok temu i do tej pory nie dał znaku życia.

 

Komunikat prasowy wojewody łódzkiego

uwlodzW województwie łódzkim jest 112 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą, dwojga dzieci, piętnastu młodych kobiet, trzydziestu sześciu kobiet w średnim wieku, dziewięciu kobiet w starszym wieku, jednego nastoletniego chłopca, dwudziestu pięciu młodych mężczyzn, siedemnastu mężczyzn w średnim wieku oraz siedmiu mężczyzn w starszym wieku. Są to osoby w wieku od 1 do 88 roku życia.

 

Byli gotowi do wspólne służby

gotowiByliśmy dla nich substytutem rodziny - mówili przedstawiciele czterech instytucji w Sieradzu, którzy na konferencji prasowej podsumowali akcje "Gotowi do wspólnej służy". 16 marca w Sieradzu, Hufiec ZHP wspólnie z Sieradzką Spółdzielnią Mieszkaniową, Strażą Miejska i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej rozpoczęli akcję pomocy seniorom.

 

Zduńskowolanie zaangażowani w akcji #podpiszdlaRafała

101576513_2692376710994087_3324814504017002496_nMieszkańcy Zduńskiej Woli z dala od stolicy licznie włączyli się do akcji #podpiszdlaRafała. Od czwartku zbierają podpisy poparcia, aby Rafał Trzaskowski mógł kandydować w tegorocznych wyborach prezydenckich. Te, jak oświadczyła we środę marszałek Sejmu Elżbieta Witek, mają się ostatnią niedzielę czerwca, czyli 28 bm.

 

Pandemia w Działoszynie. 57 nowych zakażeń. Zamykane są urzędy i szkoły

wirusdzialoszynCOVID-19 zaatakował powiat pajęczański z niespotykaną dotąd siłą. W fabryce mrożonek i lodów w Działoszynie potwierdzono 57 zakażeń koronawirusem! Wśród chorych są zarówno mieszkańcy powiatu pajęczańskiego, jak i powiatów ościennych. Większość przechodzi chorobę bezobjawowo. Wszyscy wraz z rodzinami trafili na kwarantannę. Starosta pajęczański powołał w trybie pilnym sztab kryzysowy i zwrócił się do wojewody łódzkiego z apelem o utworzenie moblinego centrum pobieranie wymazów w Działoszynie ( https://www.powiatpajeczno.pl/asp/pliki/aktualnosci/komunikat__z_dnia_04.06.2020.pdf) .

 

Młodzieniec z narkotykami zatrzymany

264-114000Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego wieluńskiej komendy zatrzymali 18-letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy w Wieluniu. Usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Jedna ofiara śmiertelna, dwóch rannych w wypadku drogowym w Orchowie

260-113995Policjanci z Łasku wyjaśniają pod nadzorem prokuratora okoliczności tragicznego zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj 3 bm. około godziny 11.30 w Orchowie pod Łaskiem na drodze wojewódzkiej DW 482.

 

Młody rolnik 2020 – dla kogo 150 tys. zł wsparcia?

100368994_1624071521076798_7833187261687529472_nOd wczoraj 3 czerwca ruszył nabór wniosków o premie dla młodych rolników, którzy samodzielnie prowadzą gospodarstwo. Mogą oni otrzymać 150 tys. zł wsparcia. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmować wnioski do 1 sierpnia. W ubiegłym roku młodzi rolnicy złożyli ich ponad 7 tys.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyGdy mi ciebie zabraknie...

Autobus z wycieczką zbliża się do granicy.
– Piwo! Siku! – po raz któryś z rzędu rozweseleni wycieczkowicze zmuszają kierowcę do zatrzymania.
Po dłuższej chwili, gdy już z powrotem zajęli miejsca w autokarze, kierowca pyta głośno:
– Czy kogoś nie brakuje?
Cisza. Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi mężczyzna i lekko bełkocząc mówi:
– Kurde, nie ma mojej żony...
– No przecież – mówi ze złością kierowca – przed odjazdem pytałem, czy kogoś wam nie brakuje!
Na to facet:
– Ale mnie jej nie brakuje, tylko mówię, że jej nie ma...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u