Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły

Poszukiwany sprawca kolizji w Wójcinie odnalazł się

bmwPoszukiwany sprawca kolizji drogowej w Wójcinie, w powiecie wieruszowskim, odnalazł się. Sam zgłosił się na komisariat policji. Ale i tak czeka go kara...

 

Rywalizowali w „Turnieju dla szkół średnich woj. łódzkiego o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi"

policjakonkursW poniedziałek, 18 marca w Zespole Szkół Mundurowo - Technicznych w Ostrowie pod Łaskiem młodzież szkół średnich z powiatu łaskiego rywalizowała w eliminacjach powiatowych „Turnieju dla szkół średnich woj. łódzkiego o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi". Konkurencje były zbliżone do pierwszego etapu rekrutacji do służby w policji. Zwyciężyła drużyna gospodarzy turnieju z Ostrowa i to właśnie ona będzie reprezentować powiat łaski w finale konkursu 11 kwietnia.

 

Sprawca kolizji drogowej zaginął i poszukuje go policja

bmwDo groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło w miniony czwartek w Wójcinie, w gminie Łubnice. Jej uczestnik, kierowca samochodu, który najprawdopodobniej doprowadził do kolizji, wyszedł z auta i oddalił się w niewiadomym kierunku.

 

Zmarł Tomasz Gracz - jeden z założycieli MLKS Wieluń

tadeuszgraczNie żyje Tadeusz Gracz, działacz kolarski, jeden z założycieli MLKS Wieluń. Człowiek, dzięki któremu rozpoczęła się powojenna historia kolarstwa na Ziemi Wieluńskiej.

 

Coraz częściej podczas kłótni argumentem bywa nóż!

policja1Czyżby coraz częściej w ludziach budziły się bestie? Do dwóch groźnych zdarzeń, podczas których użyto noży, doszło w ostatnich dniach w Sieradzkiem.

 

Miała 2,8 promila alkoholu, a wciąż było jej mało. Pijana zasiadła za kółkiem

policja2Gdyby nie zakaz handlu w niedziele pewnie inaczej potoczyłoby się losy 36-letniej sieradzanki. Zamiast po pijaku jeździć samochodem, udałaby się spacerkiem do osiedlowego sklepu. Ale ten był, jak w większość niedzieli, zamknięty. A pijanej sieradzance wciąż brakowało alkoholu, aby poczuć się napitą do syta. Zasiadła więc za kółkiem samochodu i udała się na stację benzynową, by uzupełnić domowe zapasy. Nie zaważając na obecność umundurowanych policjantów chciała z tej stacji odjechać, po tym jak kupiła alkohol i papierosy.

 

Wielunianie wygrali regionalną olimpiadę ,,Buduj z pasją''

16032019buduj12Pierwsze miejsce dla Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu, a drugie dla Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych im. Ernesta Malinowskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Jak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, takim wynikiem zakończyła się rywalizacja w regionalnym etapie olimpiady „Buduj z pasją”. Najlepsze zespoły pokonały pozostałych sześć drużyn i wystąpią w finale centralnym olimpiady 30 i 31 maja w Staszowie.

 

Wichury uszkodziły zduńskowolską bazylikę

wichursiewieWichury, które przeszły nad Sieradzkiem w miniony weekend, sprawiły, że strażacy zmuszeni byli interweniować ponad sto razy! Wyjeżdżali przede wszystkim do połamanych, bądź powalonych drzew na drogach. Na szczęście nikt podczas nawałnic nie ucierpiał.

 

Kolejne sukcesy wokalistów z "Pięterka" w Zduńskiej Woli

OdeweWasilewska16 marca odbyły eliminacje do finału XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki i Tańca – „Majowa Nutka” w Częstochowie. Powiatowe Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli reprezentowało sześcioro wokalistów. Z kategorii wiekowej do 10 lat Natalia Kwiatkowska i Natan Gryga, 11 – 13 lat – Lena Wasilewska, Patrycja Przybysz i Aleksandra Ignaczak a w kategorii 14-16 lat – Norbert Kuświk.

 

O drogach do remontu mają zdecydować zduńskowolanie

konsultacjeOd wtorku 19 marca rozpoczynają się w Zduńskiej Woli konsultacje społeczne dotyczące planowanego do wprowadzenia programu utwardzania dróg miejskich. To mieszkańcy zdecydują, zgodnie z jakimi kryteriami ustalana będzie kolejność utwardzania dróg. Propozycje kryteriów będzie można złożyć podczas otwartych spotkań lub internetowo na stronie miasta www.zdunskawola.pl. Ankieta w zakładce Mieszkańcy udostępniona zostanie o godziny 8 rano 18 marca.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDiabeł, kobieta i sukienka

- Grażynko, ta sukienka kosztowała kroci! Nie stać nas na takie wydatki! Dlaczego ją kupiłaś? - pyta mąż żony.
- Kochanie, tak jakoś wyszło... Diabeł mnie podkusił. Tak wyraźnie szeptał mi do ucha: kup ją, kup ją, wyglądasz w niej świetnie!
- Nie mogłaś mu powiedzieć, żeby sobie poszedł precz?
- Mówiłam, mówiła wiele razy. I nawet odszedł, ale...
- Jakie ale...?
- Odszedł kawałek, ale odwrócił się nagle i powiedział, że... z daleka wyglądam w niej jeszcze lepiej?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u