Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 18 DO 24 PAŹDZIERNIKA

18pazkinoserceesiPrzed nami jeszcze kilka ładnych dni tegorocznej jesieni, bo końcówka października ma być już chłodna i deszczowa. Ale słoneczna ma być w nadchodzącą niedzielę 21 bm. Taka zdarza się raz na cztery lata. To niedziela wyborcza. Będziemy wybierać radnych do rad gmin, miast, powiatów, sejmiku województwa łódzkiego oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów. Przed wyborami i po nich nie zabraknie jednak wydarzeń, które również warto wpisać do swojego kalendarza. W Łasku będzie koncert o miłości. W Zduńskiej Woli i Wieluniu zabrzmią pieśni patriotyczne. W Sieradzu wystąpi Teresa Werner. Co poza tym będzie się działo? Gdzie warto się wybrać? O tym poniżej oraz na plakatach.

 

Włamywacze z amfetaminą

policja1Policjanci z Wielunia zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie włamania do budynku wielorodzinnego w tym mieście. Okazało się, że posiadali przy sobie amfetaminę. Mężczyźni usłyszeli zarzuty w tej sprawie. Grozi im kara nawet do 10 lat więzienia.

 

Wmurowano akt erekcyjny na placu budowy krytej pływalni w Zduńskiej Woli

basen3Wczoraj symbolicznie rozpoczęła się budowa krytej pływalni przy ul. Kobusiewicza w Zduńskiej Woli. Uroczyście podpisano akt erekcyjny i zamurowano kapsułę czasu na terenie pod inwestycję wartą 39 mln zł.

 

"Zduńskowolanie" z nagrodą Sejmiku Województwa Łódzkiego

DSC_0873Zespół Pieśni i Tańca "Zduńskowolanie", działający przy Powiatowym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli, otrzymał we wtorek 16 października prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie kultury jakim jest Nagroda Sejmiku Województwa Łódzkiego.

 

Tylko jeden kandydat na burmistrza Uniejowa! To Józef Kaczmarek, burmistrz z 16-letnim stażem na tym stanowisku

jozefkaczmarekW gminie Uniejów zarejestrowany został tylko jeden kandydat na burmistrza, z KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW NA RZECZ ROZWOJU MIASTA I GMINY UNIEJÓW. To obecnie sprawujący to stanowisko 58-letni Józef Kaczmarek. Piastuje je od 2002 roku.

 

Pasowanie na ucznia szkoły muzycznej w Sieradzu

27Dzień Edukacji Narodowej był okazją do przeprowadzenia uroczystości przyjęcia w poczet uczniów najmłodszego rocznika adeptów sztuki muzycznej. W sieradzkiej szkole muzycznej odbył się krótki koncert w wykonaniu uczniów klasy II, dedykowany pierwszakom i ich rodzicom.

 

Czterech kandydatów do prezydentury w Sieradzu

gorajsieradzSieradzanie, a jest ich uprawnionych do głosowania ponad 35 tysięcy, w niedzielę wybierać będą prezydenta spośród czterech kandydatów.

 

Kto będzie burmistrzem Łasku?

POL_urna_wyborczaPięciu kandydatów zamierzy się wyborach o stanowisko burmistrza Łasku. Kto ma największe szanse? Zdecydują o tym wyborcy.

 

Katarzyna Staśkowska - policjantka, kulturystka z medalami

260-73984Kolejne sukcesy aspirant Katarzyny Staśkowskiej z Powiatowej Komendy Policji w Łasku. Pani Katarzyna została podwójną złotą medalistką Pucharu Polski fedracji IBFF&WFF w Kulturystyce i Fitness. Teraz będzie reprezentować nasz kraj podczas mistrzostw świata.

 

Aresztowani za atak na policjantów

policja2Dwaj bracia, którzy kilka dni temu zaatakowali policjantów, zostali tymczasowo aresztowani po decyzji zduńskowolskiego sądu. Trzeciego napastnika objęto dozorem policyjnym. Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 10 lat więzienia.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyUczę się...

Nauczycielka pyta Januszka:
- Dlaczego nie uczysz się polskiego?
- Uczę się, proszę pani, uczę!
- To skąd u ciebie tyle błędów ortograficznych?
- Bo ja się uczę na błędach...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u