Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły

Kto rozpoznaje tę kobietę?

259-99079Na podstawie zarządzenia Prokuratury Rejonowej w Sieradzu policja poszukuje widoczną na zdjęciach kobietę, który może mieć związek z przestępstwem popełnionym na terenie Sieradza.

 

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 19 DO 25 WRZEŚNIA

20LAPrzed nami przełomowy weekend. Kończy się lato, zaczyna się jesień. Weekend z pogodą nieco bardziej sprzyjającą niż ta z minionego wtorku, czy środy. Placówki kulturalne z regionu rezygnują już z imprez pod chmurką. Za to coraz więcej wydarzeń planują w swych siedzibach. W Sieradzu odbędzie się Impreza modowa "Trendy jesień/zima 2019/2020 i zdrowy styl życia" oraz koncert "Pamięci sieradzan - ofiar II wojny światowej". W Teatrze Miejskim po raz pierwszy jako standuper zaprezentuje się Michał Wójcik, znany jako artysta kabaretu "Ani Mru Mru". W Łasku warto wybrać się na etniczny koncert muzyki orientalnej “Podróż do Chiby”. W Wieluniu odbędzie się koncert "Smaki muzyki" z kameralną kolacją. A na scenie kina "Syrena" w „Scenariuszu dla trzech aktorów” wystąpią: Jan Peszek, Mikołaj Grabowski i Andrzej Grabowski. Uniejów popłynie muzyką razem z Radiem ZET! Wystąpią: Lady Pank, Kult, Krzysztof Cugowski, MrPollack i Baila&Goza. Na doroczny piknik rodzinny z atrakcjami zaprasza też 32. Baza Lotnictwa Technicznego w Łasku. Co jeszcze odbędzie się w regionie? Gdzie warto się wybrać? O tym poniżej oraz na plakatach.

 

Chamska kampania w Zduńskiej Woli trwa na całego! Zrywane są banery

70556432_2348885268493888_6673910506857693184_nNa początku września na rogu ulic Jana III Sobieskiego i Kilińskiego w Zduńskiej Woli Dariusz Joński, kandydat na posła z Koalicji Obywatelskiej, jako jeden z pierwszych w regionie powiesił swój baner wyborczy. A zaraz potem drugi. W pobliżu. Te o kandydacie obwieszczały niespełna dwa - trzy dni. Zostały z ogrodzeń z posesji odcięte i pocięte na kawałki. Koszty tego wyborczego chuligaństwa Komitet Wyborczy Koalicji Obywatelskiej szacuje na około 220 do nawet 500 zł. Sprawa ma trafić na policję i do prokuratury.

 

Firma DROS z Drobnic pod Osjakowem nagrodzona w konkursie AgroLiga

drosZnana od ponad trzydziestu lat ze znakomitych przetworów warzywnych firma Dros z Drobnic w gminie Osjaków została nagrodzona w konkursie AgroLiga województwa łódzkiego. Otrzymała laur jako najlepiej działająca firma związana z rolnictwem. Podczas poniedziałkowej sesji Rady Gminy w Osjakowie przedstawicielka firmy, Joanna Nanys odebrała podziękowania za promocję gminy.

 

Wojna rozdzieliła zakochanych na zawsze

wojnaJózef Marciniak, ułan zmobilizowany w sierpniu 1939 i Janina Gradowska, piękna ekspedientka z Cukrowni wzięli ślub w czerwcu 1939 w wieluńskiej farze. Ostatnie spotkanie młodych miało miejsce w ósmym dniu wojny. Potem pani Janina czekała całe 10 lat na ukochanego męża. W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieluniu tę historię sprzed 80 lat opowiedzieli Adam Ustyniak - syn Janiny oraz prawnuk siostry Józefa – Bartłomiej Jaworek.

 

Pobity we własnym domu!

policjaAwanturował się z ojcem, pobił jego kolegę, bo ten usiłował zwrócić mu uwagę o niestosownym zachowaniu. Policjanci z KPP w Wieluniu zatrzymali 21- letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który pobił 56- letniego mężczyznę.

 

Utrudnienia w ruchu ze względu na Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku

plakat-32-baza-2019W sobotę 21 września na terenie 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku odbędzie się piknik lotniczy. W związku z tym mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym na trasie S8. Policja Ostrzega!

 

23-27 września – Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS

zusProwadzisz firmę, albo myślisz o założeniu własnego biznesu? Tydzień Przedsiębiorcy jest właśnie dla Ciebie. Od 23 do 27 września 2019, w każdej jednostce ZUS planowane są szkolenia i spotkania z ekspertami ZUS oraz pracownikami współpracujących z ZUS-em instytucji, które na co dzień zajmują się sprawami przedsiębiorców.

 

Zmarł Sławomir Brodzki. Pogrzeb byłego prezydenta Zduńskiej Woli w piątek

slawomirbrodzki116 września zmarł Sławomir Brodzki, były Prezydent Miasta Zduńska Wola. Pełnił tę funkcję od 18 października 1989 roku do 20 czerwca 1990 roku. Był też wielokrotnie radnym Rady Miasta Zduńska Wola. Mieszkańcy czterokrotnie powierzali mu mandat radnego w latach 1994 - 2010. Sławomir Brodzki był aktywnym i cenionym uczestnikiem życia społecznego i gospodarczego Zduńskiej Woli. Wielu mieszkańcom znany jest z pracy w szkole.

 

Jechał wężykiem, miał 1,5 promila, już nie ma prawa jazdy

259-98063Trzech mężczyzn zatrzymało w Wieluniu samochód, którego kierowca był pod wpływem alkoholu. Jechał zygzakiem. Okazało się, że miał w organizmie 1,5 promila alkoholu! Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyA może by tak wyjechać w Bieszczady...?

Egzamin wstępny na studia - kierunek nauki polityczne. Doktor rozmawia z kandydatką:
- Co Pani wiadomo na temat programu ekonomicznego dla Polski, realizowanego przez rząd premiera Morawieckiego?
Dziewczyna milczy.
- No to może Pani wie coś o założeniach polityki społecznej rządu?
Dziewczyna nadal milczy.
- A wie Pani chociaż kto jest Jarosław Kaczyński ?
Dziewczyna milczy i milczy.
Doktor myśli; może jest niemową? Jednak po chwili pyta:
- A skąd Pani pochodzi?
- Z Bieszczad, Panie doktorze.
Doktor zamyślił się głęboko, podszedł do okna, wyjrzał na ulicę, chwilę się zastanowił i powiedział samo do siebie:
- Kurcze..., może by tak wszystko rzucić i wyjechać w te Bieszczady?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u