Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły

Dzisiaj 15. rocznica śmierci Jana Pawła II

05Dzisiaj, 2 kwietnia przypada 15. rocznica śmierci papieża Polaka - Jana Pawła II – przypomina Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski. Episkopat prosi też, w związku z pandemią koronawirusa, aby - jak to bywało w latach poprzednich - nie gromadzić się w kościołach, czy też przed pomnikami upamiętniającymi św. Jana Pawła II.

 

Groźne dachowanie w Pajęcznie

policjalogoNiedoświadczenie i brawura dwojga młodych ludzi to przyczyny wypadku, do którego doszło wczoraj, 1 kwietnia w Pajęcznie na ulicy Długiej. Kierujący samochodem BMW na łuku drogi podczas wyprzedzania Nissana zderzył się z nim, a ten dachował. Pajęczańscy policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia drogowego.

 

Fałszywe informacje o koronawirusie w Wieluniu i okolicy. Policja szuka ich autora

policjaW związku z pojawieniem się w przestrzeni publicznej nieprawdziwych informacji dotyczących wystąpienia na terenie powiatu wieluńskiego przypadków zakażenia koronawirusem policja apeluje, aby nie rozpowszechniać ich dalej. Wieluńscy policjanci ustalają osobę, która podszywając się pod portal informacyjny wprowadziła w błąd opinię publiczną w związku z wstępującą pandemią koronawirusa.

 

Zatrzymał pijanego kierowcę i przekazał go policji

policja2Mieszkaniec powiatu kłobuckiego ujął nietrzeźwego kierującego i przekazał policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie. Jego obywatelska postawa zapobiegła zagrożeniu jakie mógł spowodować pijany kierowca. A ten odpowie przed Sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Pierwsza ofiara koronowirusa w łódzkiem

uwlodzZ przykrością informujemy o pierwszym w województwie łódzkim zgonie, który był spowodowany zakażeniem koronawirusem. To 75 letnia kobieta. Jej stan od początku był ciężki. Była hospitalizowana w szpitalu w Zgierzu. Pacjentka miała schorzenia współistniejące.

 

Konkretne wsparcie z ZUS w ramach „tarczy antykryzysowej”

zusZwolnienie małych firm ze składek ZUS, świadczenie postojowe czy brak opłaty prolongacyjnej – to tylko niektóre rozwiązania prawne realizowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach tzw. tarczy antykryzysowej – podkreśla prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

 

Wojewódzki rower publiczny zawieszony do odwołania

rowerowoW związku z wprowadzeniem 1 kwietnia 2020 roku obostrzeń związanych z pandemią COVID-19, w tym zakazem korzystania z systemów rowerów publicznych, zawieszona została możliwość wypożyczania rowerów systemu Rowerowe Łódzkie. Wojewódzki rower publiczny nie będzie dostępny dla mieszkańców regionu od 1 kwietnia do odwołania.

 

Nieuważny motorowerzysta spowodował wypadek

policjaPolicjanci z Wieruszowa wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po południu w Dymkach w gminie Lututów.

 

Poszła do piwnicy i... złamała zasady kwarantanny

policja1Okazuje się, że nawet wyjście do własnej piwnicy to złamanie zasad kwarantanny. A trzeba pamiętać, że policjanci codziennie sprawdzają czy osoby zobligowane przez służby sanitarne do pozostawia w wyznaczonym miejscu stosują się do tego. Każda objęty kwarantanną domową, musi być odpowiedzialna by nie narażać innych na ryzyko.

 

Remont bloku operacyjnego w wieluńskim szpitalu potrwa dwa tygodnie

W szpitalu w Wieluniu rozpoczął się remont bloku operacyjnego. Jak informuje Alina Frejusz z Radia Ziemi Wieluńskiej, blok będzie nieczynny dwa tygodnie po czym zabiegi zostaną wznowione.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyGdy mi ciebie zabraknie...

Autobus z wycieczką zbliża się do granicy.
– Piwo! Siku! – po raz któryś z rzędu rozweseleni wycieczkowicze zmuszają kierowcę do zatrzymania.
Po dłuższej chwili, gdy już z powrotem zajęli miejsca w autokarze, kierowca pyta głośno:
– Czy kogoś nie brakuje?
Cisza. Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi mężczyzna i lekko bełkocząc mówi:
– Kurde, nie ma mojej żony...
– No przecież – mówi ze złością kierowca – przed odjazdem pytałem, czy kogoś wam nie brakuje!
Na to facet:
– Ale mnie jej nie brakuje, tylko mówię, że jej nie ma...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u