Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły

Zorak i wieluńska ballada o miłości

heartRomeo i Julia po wieluńsku? Owa historia przypomina tę z dramatu Wiliama Szekspira. Bietka i Zachariasz, dwoje młodych ludzi z Wielunia kochało się bardzo, ale ich rodziny były skłócone i nie pozwoliły na mezalians. Działo się to w XVI wieku. Teraz tragedię przypomni spektakl w Teatrze Nowym w Łodzi i piosenka rapera o pseudonimie artystycznym Zorak. Prace nad tym przedsięwzięciem trwają.

 

Miała cztery promile i kierowała samochodem!

policja2Niechlubną rekordzistkę na poczwórnym gazie zatrzymano w Sieradzu. Niewiarygodne, ale kobieta miała w organizmie cztery promile alkoholu i kierowała samochodem. Cudem nie doprowadziła do wypadku!

 

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 13 DO 19 GRUDNIA

15IERADZCoraz bliżej święta. Klimat Bożego Narodzenia będzie można poczuć podczas jarmarków, kiermaszów, wystaw i koncertów, między innymi w Zduńskiej Woli, Sieradzu, Działoszynie czy Szadku. Co poza tym będzie się działo w okresie przedświątecznym? Gdzie warto się wybrać? O tym poniżej. Szczegóły także na plakatach.

 

Zabójca z dwoma promilami

policja1Był pijany, miał ponad dwa promile alkoholu! 37-letni mieszkaniec gminy Wróblew jechał z ulicą Jana Pawła II z centrum Sieradza do Złoczewa. Na skrzyżowania z ulicą Sikorskiego nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Uderzył w przechodzącą przez pasy kobietę, która zginęła na miejscu!

 

Nastolatki mają swoje problemy, uciekają z domów, policja je odnajduje

policjanastolatkiW ostatnich dniach zduńskowolscy policjanci dwukrotnie prowadzili poszukiwania zaginionych nastolatków. Na szczęście, małoletnie zostały odnalezione już po kilku godzinach działań poszukiwawczych.

 

Z "Pięterka" po sukcesy w Białymstoku

NORBERTZ przyjemnością informujemy co jakiś czas o kolejnych sukcesach młodzieży z Powiatowego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli. Tym razem Tomasz Kuświk przywiózł laury z XXIX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki SUPER MIKROFON Radia JARD w Białymstoku.

 

Zduńska Wola wpisuje się w bożonarodzeniowy klimat

mapka_STRONA_2018cW najbliższą sobotę w Zduńskiej woli odbędzie się w Alejach Kościuszki i na ul. Złotnickiego gościć będzie Europa Café pod Jemiołą. Pod tą nazwą kryje się tak naprawdę jarmark śiwąteczny. Stoiska wystawców będą rozmieszczone zgodnie z mapką, którą podajemy poniżej, a będzie ich w tym roku ponad 60.

 

Pociągi kursują z nowym rozkładem. Głównie te z ŁKA i Inrtecity

zka_1819Od minionej niedzieli 9 grudnia obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów na okres 2018/2019. Ze względu na prace remontowe na linii sieradzkiej, skupiające się na odcinku Łask – Zduńska Wola utrzymana została Zastępcza Komunikacja Autobusowa pomiędzy Łaskiem i Sieradzem na większość pociągów ŁKA oraz za wybrane pociągi REGIO. W związku z ograniczoną przepustowością linii, część pociągów PKP Intercity z Warszawy do Wrocławia, czy z Krakowa do Poznania będzie skierowana objazdem. Powróci także całoroczny, nocny pociąg ze stacji Zduńska Wola Karsznice. Informacja za portalem Zduńskowolskie Wieści Kolejowe i tugazeta.pl/

 

Pijany kierowca uciekał przed patrolem policyjnym. Miał 2,8 promila alkoholu!

policja2Nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozić sieradzaninowi za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Kierowca uciekał, bo był pijany!

 

Pieszy potrącony na przejściu zmarł w szpitalu

policja2W Działoszynie na ul.Piłsudskiego 72-latek kierujący samochodem marki Seicento potrącił mężczyznę na przejściu dla pieszych. Kilka godzin po wypadku 70-latek zmarł w szpitalu.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRiposta menela

Menel spotyka kobietę na ulicy i uprzejmie zagaduje:
- Szanowna Pani taka miła! Da mi pani, proszę, złotówkę?
- Owszem, dam. Ale nie wyda jej pan na alkohol?
- Ależ skądże! Domek sobie kupię...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u