Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły

Pogrzeb Romualda Kolińskiego, byłego prezydenta Sieradza, w piątek 22 stycznia

zniczUroczystości pogrzebowe zmarłego w niedzielę 17 stycznia Romualda Kolińskiego rozpoczną się w najbliższy piątek 22 bm. w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego na osiedlu Jaworowym w Sieradzu. Po mszy świętej nastąpi odprowadzenie na stary cmentarz przy ul. Wojska Polskiego.

 

COVID-19 W REGIONIE 19 i 20STYCZNIA. Już 160 zgonów w powiecie sieradzkim

tabela20styczniaLiczba osób dotychczas zakażonych w kraju zbliża się do półtora miliona, a liczba zgonów przekroczyła już 34 tysiące. W powiecie sieradzkim na 20 stycznia odnotowano 160 zmarłych ofiar pandemii. Poniżej dane z 19 i 20 stycznia podawane w raportach dobowych przez Ministerstwo Zdrowia.

 

Policjanci uratowali starszą panią przed zamarznięciem

policja1Policjanci z KPP w Poddębicach udzielili pomocy 85-letniej mieszkance powiatu poddębickiego, która znajdowała się w sytuacji zagrożenia własnego życia i zdrowia. Dzięki ich natychmiastowej reakcji nie doszło do nieszczęścia.

 

Miał trzy promile i wsiadł za kierownicę po wyjściu z nocnego sklepu

policja2Głupoty nie można nazwać kuszeniem losu. 35-letni obywatel Ukrainy wsiadł za kierownicę samochodu marki Audi pod sklepem nocnym w Działoszynie, mając trzy promile alkoholu w organizmie. Uwagę przechodniów zwrócił chwiejny krok mężczyzny po wyjściu ze sklepu. Jednym ze świadków był policjant bełchatowskiej drogówki, który natychmiast zabrał mężczyźnie kluczyki, a tym samym uniemożliwił mu dalszą jazdę.

 

Pogorzelcy ze Skrzynna czekają na pomoc

pozar2Dobytek całego życia straciła 15 stycznia rodzina Ramusiów ze Skrzynna w gminie Ostrówek, w powiecie wieluńskim. Jak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, kiedy wybuchł pożar w domu była pani Beata Ramuś z pięciorgiem swoich dzieci. Uciekła z domu w skarpetkach na śnieg i mróz. Niczego nie zdążyła zabrać. Na szczęście wszyscy domownicy uciekli tak, że nikt nie odniósł obrażeń. Teraz czekają na pomoc, bo zima, bo nie ma dachu nad głową...

 

Województwo łódzkie uruchomiło kolejne trasy autobusowe

linieautobusowe139 linii autobusowych, 1500 kilometrów tras, 256 miejscowości przestaje być białymi plamami na mapie komunikacyjnej regionu - wyliczał marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber na konferencji poświęconej tworzeniu nowych linii autobusowych. Odbywa się to dzięki wsparciu z rządowego Funduszu rozwoju przewozów autobusowych.

 

Firma Ferax w upadłości! Marka Gatta zniknie?

gattaaaNiepokojące wieści ze Zduńskiej Woli. Spółka Ferax, jeden z największych polskich producentów rajstop, pończoch oraz innej odzieży damskiej i męskiej, ogłosiła upadłość. A to oznacza, że zniknąć może z rynku rozpoznawalna marka Gatta - kocica. Póki co z futsal ekstraklasy wycofano drużynę piłkarzy Gatta.

 

ART CEMENT – SUROWA ESTETYKA W NOWOCZESNYM WYDANIU

kolekcjeArtCementCurioKolekcja Art Cement to pierwsza propozycja na 2021 r. z serii wielkoformatowych płyt marki MONOLITH. Płyt, które pozwalają na kreację nieskrępowanych intensywnym designem wnętrz, są zgodne z trendami i umożliwiają swobodne interpretacje.

 

,,Fotel niezależności'' od dzieci z Lubczyna dla Janiny Ochojskiej

fotel1Jak zapowiadali, tak zrobili! Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Wieruszowie, Fundacji Happy Kids oraz Rodzinnego Domu Dziecka w Lubczynie przekazali „Fotel niezależności” Janinie Ochojskiej – szefowej Polskiej Akcji Humanitarnej. Ze względu na pandemię nagrodzona skontaktowała się z uczestnikami wydarzenie online.

 

Sieradzki bieg "ARMAGEDON ACTIVE" w czołówce Polski!

armagedonW sobotę odbyła się ogólnopolska „Gala Mistrzów Biegów Przeszkodowych Orły OCR 2020”, na której dokonano podsumowania minionego roku i przyznano nagrody najbardziej zasłużonym zawodnikom, organizatorom oraz klubom ze świata OCR-u.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKwarantanna i seks

Po kilkunastu dniach kwarantanny żona pyta męża:
- Zdzisiu, skarbie, nie masz ochoty na seks?
- Mam, mam i to jaką... Ale przecież nie można jeszcze wychodzić z domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u