Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły

Topola przy ul. Piwnej w Zduńskiej Woli jednak do wyrżnięcia

66457152_673924226403524_5409521033117958144_nNa nic zdały się protesty! Na nic zdała się zbiórka blisko 400 podpisów do zarządu Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli, aby niemal stuletnia topola wciąż rosła przy ul. Piwnej. Niestety okorowanie, jakie zrobili przed dziesięcioma dniami robotnicy budujący w tej ulicy ścieżkę rowerową są nieodwracalne. Drzewo - po okorowaniu dolnej części nie przeżyje, zdaniem dendrologa kolejnego roku.

 

Umowa na pumptruck w Sieradzu

IMG_0048_1200x800W Urzędzie Miasta Sieradza podpisano umowę na budowę tak zwanego pumptracku, czyli zespołu torów do jazdy na rowerach. Inwestycja zostanie zrealizowana w parku na osiedlu Klonowe.

 

Gośka i Pudzian - to młode boćki w Łasku

Wybranoimiona2019Ten sezon był początkowo łaskawy dla bocianiej pary, Magdy i Wojtka z gniazda na oczyszczalni ścieków w Łasku. Magda złożyła w gnieździe cztery jaja. Niestety... Szczęście tej pary trwało krótko. Z czwartego jaja nie wykluł się pisklak / jajo wciąż jest w gnieździe, co można zobaczyć na podglądzie z kamery na: --: >>>http://bociany.lask.pl//, a 25 maja najmłodszy i najsłabszy spośród trojga wyklutego rodzeństwa został odrzucony przez rodziców i - dosłownie - wyrzucony z gniazda!

 

Oddaj krew - ratuj życie. Podczas wakacji krwi brakuje

wakacje_krwiodawstwoWakacje to trudny okres dla krwiodawstwa. Stali dawcy wyjeżdżają na urlopy, a krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Wśród przywilejów honorowych krwiodawców są darmowe przejazdy komunikacją miejską. Na przykład w Zduńskiej Woli. Na ostatniej sesji Rada Miasta obniżyła próg oddanych litrów krwi, uprawniających do nieponoszenia opłat za jazdę miejskimi autobusami - do 18 litrów dla mężczyzn i 15 litrów dla kobiet. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przypomina zatem zasady oddawania krwi.

 

107 krzaków konopi indyjskich i 200 tys. sztuk lewych papierosów zarekwirowano w Zduńskiej Woli

policja2Policjanci ze zduńskowolskiej komendy namierzyli i zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Zatrzymali w zawiązku z tym 35-letniego mężczyznę, który usłyszał już zarzuty.

 

Niebieski Bieg i III Niebieski Piknik w Zduńskiej Woli. Na obchody stulecia policji

2ipcabiegezdW najbliższą niedzielę 21 lipca komendant powiatowy policji w Zduńskiej Woli oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli zapraszają mieszkańców powiatu zduńskowolskiego i nie tylko na „Niebieski Bieg" organizowany w związku z obchodami Święta Policji Impreza rozpocznie się o godz. 15 na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Zduńskiej Woli, przy ul. Dolnej 41.

 

Dzikie kąpieliska w gminie Widawa pod specjalnym nadzorem policji

260-94371Co prawda po ostatnim ochłodzeniu amatorów kąpieli w rzekach, stawach, czy gliniankach w Sieradzkiem jest mniej, ale to nie zmienia jednak faktu, ze wiele potencjalnych kąpielisk nie spełnia niestety norm do takiej letniej ochłody. Nadchodzą jednak znów, może nie takie upalne dni jak w końcu czerwca, czy na początku lipca, ale nawet i na ciepłe policja postanowiła dmuchać. Policjanci z widawskiego komisariatu wspólnie ze Strażnikami Zespołu Parków Krajobrazowych województwa łódzkiego oddziału terenowego Sieradzkich Parków Krajobrazowych skontrolowali więc dzikie kąpieliska w okolicy.

 

CCR, czyli odrodzenie czystego rock and rolla

sieradzkie_peerelki2Miałem wtedy szesnaście lat. Było lato 1971, a w Szkole Podstawowej we Włyniu, gdzie mieszkałem wówczas z rodzicami i trzynastoletnią siostrą Danutą, były kolonie PP ,,Dom Książki'' i Państwowego Wydawnictwa Naukowego z Warszawy. Kierownik kolonii, pan Zahorodny poprosił mnie, abym poprowadził muzycznie kolonijną zabawę. I wtedy wpadła w moje ręce pocztówka dźwiękowa z nagraniem piosenki ,,"Bad Moon Rising" amerykańskiego zespołu rockowego Creedence Clearwater Revival. Już po jednym przesłuchaniu tej pieśni doznałem kolejnego muzycznego olśnienia!

 

Utrudnienia w ruchu podczas Open Hair Festival 2019

open199Już w najbliższy piątek rozpocznie się 11. edycja Sieradz OPEN HAIR Festival. Wydarzenie zostanie zorganizowane w dniach 19-21 lipca 2019 r. Podczas Festiwalu odbędą się między innymi pokazy fryzjerskie, koncerty i warsztaty artystyczne. Wszystkie te wydarzenia będą miały miejsce na Rynku, na Placu Wojewódzkim i na ul. Rycerskiej w Sieradzu. Organizacja wydarzenia wiążę się jednak z pewnymi utrudnieniami. Na czas festiwalu zmieni się organizacja ruchu w centrum miasta.

 

Bliscy radnej ze Zduńskiej Woli zatrzymani jako członkowie zorganizowanej grupy przestępczej

5d286117666fba37Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Łodzi zlikwidowali proceder obrotu nielegalnym paliwem z Łotwy. Od czerwca 2018 roku do lipca tego roku przestępcy wprowadzili na rynek co najmniej 9 mln litrów paliwa (!), powodując straty dla Skarbu Państwa na ponad 20 mln zł!

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspomnienie starego hipisa...

Siedząc do późna w pracy Janek zaczął wspominać stare hipisowskie czasy, kiedy to niemal codziennie były nowe panienki, narkotyki... Po dwudziestu latach nie palenia marihuany postanowił więc zapalić, przypomnieć sobie dobre czasy. Odwiedził dzielnicę, na której mieszkał za młodu, i sprawdził czy diler Heniek jeszcze żyje i sprzedaje. Okazało się, że Heniek nadal prosperuje.
- Witaj Heniu, nic się nie zmieniłeś...
- Janek, kopę lat...
- Potrzebuję jakieś fajne jointy, bo ze dwadzieścia lat nie paliłem, a chciałbym przypomnieć sobie jak to było...
- Słuchaj Jasiu, sprzedam Ci, ale pod jednym warunkiem. Musisz ten towar palić samemu i najlepiej w zamkniętym pomieszczeniu.
- Dobra stary, niech tak będzie - odparł Stefan i pożegnawszy się pomknął do domu.
Wpada do chałupy, cisza jak makiem zasiał, żona chrapie jak niedźwiedź, dzieciaki tak samo, więc postanowił zamknąć się w łazience. Usiadł na sedesie wypakował towar, nabił lufkę, zaciąga się... Otwiera oczy, patrzy ciemno. Wypuszcza dym - jasno.
- Kurde, ale sprzęcicho się pozmieniało... - pomyślał zdumiony.
I pociągnął drugiego macha. Otwiera oczy, ciemno..., wypuszcza - jasno....
Zdrowo podjarany myśli sobie, że jeszcze raz nic nie zaszkodzi. Zaciąga się - ciemno, wypuszcza dym - jasno.
W tym momencie słyszy walenie do drzwi łazienki....
- Janek. co ty tam robisz? - krzyczy żona.
Janek wszystko wrzucił do sedesu, spuścił wodę i poddenerwowany odpowiada:
- Golę się kochanie!
- Janek, trzy dni...?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u