Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 23 DO 29 STYCZNIA. FERII '2020 C.D.

feriewartaKończą się już ferie zimowe w Sieradzkiem. 27 stycznia uczniowie wracają do szkół. Niestety, tegoroczna przerwa od nauki wciąż bez śniegu, ale i bez nudy, o co zadbały domy kultury, biblioteki i muzea. Gdzie zatem można ciekawie spędzić ostatnie dni ferii i czas czas po nich? O tym poniżej. Szczegóły na plakatach.

 

Była izba pamięci, jest miejskie muzeum w Lututowie

izbapamieciJak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, Izba Pamięci Ziemi Lututowskiej, która mieści się w wieży kościoła, pełni funkcję miejskiego muzeum, bo przecież od 1 stycznia Lututów jest ponownie miastem. W miejskim muzeum zgromadzono pamiątki związane z historią Lututowa i Ziemi Lututowskiej. W ten sposób przywraca się pamięć zapomnianym przedmiotom i ludziom. Ten oryginalny pomysł, aby każdą kondygnację wieży przeznaczyć na salę tradycji, zyskał uznanie mieszkańców i cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów.

 

Było ślisko, do śmierci blisko...

policja222 stycznia około godziny 08.30 w Stróży na drodze wojewódzkiej nr 483 doszło do wypadku drogowego, w którym jeden z uczestników został ranny.

 

Najpierw ankieta, potem projekty ekologiczne

deszzczZachęcamy mieszkańców Sieradza do wypełnienia zamieszczonej poniżej krótkiej ankiety, która pozwoli na ocenę możliwości udziału mieszkańców miasta w projekcie ekologicznym. Na taki projekt można uzyskać dotację do wysokości 5000 zł lub do 70 proc. dofinansowania do budowy proekologicznych budowli.

 

Komu stypendium, komu nagroda? Sportowcy znowu na start

sieradzPaweł Osiewała, prezydent Sieradza ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendiów sportowych, nagród lub wyróżnień dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe w roku 2019. Wnioski należy składać w terminie od dnia 01 lutego do 10 lutego 2020 r. w siedzibie Urzędu Miasta Sieradza (Biuro Obsługi Klienta).

 

Na kłopoty Rutkowski. Nagroda 10 tys. euro za pomoc w ujęciu włamywaczy

rutkowskiPod koniec ubiegłego roku doszło do serii włamań i kradzieży w prywatnych posesjach na terenie powiatów wieruszowskiego, pajęczańskiego i kępińskiego. Poszkodowani oszacowali straty na kilkaset tysięcy euro, czyli grubo ponad dwa miliony złotych. Policja dotąd nie ustaliła złodziei. Jedynie na stronach internetowych komend pojawiły się apele o ostrożność i dokładne zabezpieczanie domów i mieszkań oraz firm (http://www.wieruszow.policja.gov.pl/?serwis=ewe&dzial=informacje&id=23633&drukuj=html).

 

Nie uszanowała pierwszeństwa, wjechała pod Hondę, nie żyje

policja1Do tragicznego wypadku drogowego doszło wczoraj w około 17 we wsi Patrzyków w powiecie pajęczańskim. Pod kołami samochodu zginęła 80-letnia rowerzystka.

 

,,Karnawału czar'' w Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie

„Graj Cyganie”, „Wielka sława to żart”, „Śnić sen” i „Czardasz Sylwii” - te i inne przeboje muzyki poważnej będzie można usłyszeć w niedzielę 26 stycznia w Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie. Tradycyjnie już od kilku lat placówka organizuje pod koniec stycznia kameralny koncert. Tegoroczny odbędzie się pod hasłem „Karnawału czar”. Będzie można usłyszeć brzmienia sopranu, tenoru, basu i fortepianu. Są jeszcze bilety w cenie 25 złotych. Początek o godzinie 17 - informuje Radio Ziemi Wieluńskiej.

 

Uwaga! Będą odstrzały dzików w gminie Buczek. Czy dotarło tam ASF?

uwagaMieszkańcy gminy Buczek oraz przejezdni muszą w najbliższą niedzielę uważać w okolicach lasów i przylegających do nich pól. W ślad za informacją Koła Łowieckiego Nr 18 ,,Rolnik” Bronisław Węglewski, wójt Gminy Buczek informuje o dodatkowym polowaniu, które zaplanowano 26 stycznia w godzinach od 8 do 14, a które obejmie na terenie gminy Buczek miejscowości: Czestków oraz Wola Buczkowska.

 

Wokalista z „Pięterka” znów zauważony

zdjeciaW, zakończonm, dwudniowym XX Ogólnopolskim Dziecięco-Młodzieżowego Festiwalu Kolędy i Pastorałki Współczesnej „Kantyczka 2020” w Bielsku Podlaskim brał w nich udział reprezentant Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury „Na pięterku” w Zduńskiej Woli Norbert Kuświk.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDziadek przestał chrapać...

Zakłopotany syn zwraca się do ojca:
- Mam dwie wiadomości...
- Pewnie dobrą i złą?
- ...tak jakby, ale dwie w jednej...
- Jak to?! - Ano, dziadek przestał chrapać...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u