Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły

BABKI ZE ZDUŃSKIEJ WOLI NA PLUS. KATARZYNA GODLEWSKA-SIUTA: "STARAM SIĘ ŻYĆ KAŻDYM DNIEM. NIE WYBIEGAĆ W PRZYSZŁOŚĆ "

siutaTym razem naszą bohaterką jest Katarzyna Godlewska-Siuta ze Zduńskiej Woli. Poetka, absolwentka filologii angielskiej. Debiutowała w 1995 roku jako 15-latka tomikiem wierszy „Myślałam, że goni mnie życie”, który nominowano do nagrody im. Jacka Bieriezina.

 

Kancelaria Rady Ministrów przekazała maseczki dla Sieradza

maseczki2Ponad 120 tysięcy maseczek dla Sieradza przekazała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Urząd Miasta Sieradza rozpoczął już dostarczanie środków ochrony osobistej do jednostek podległych miastu. Maseczki i ponad 800 litrów płynu do dezynfekcji trafi do prawie czterdziestu punktów w mieście.

 

Marihuanę ukrywał w słoiku

policjaZduńskowolscy policjanci zatrzymali 40-latka, który miał w domu marihuanę. Podejrzany usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Z uwagi na to, że był już notowany za narkotykowe przestępstwa, odpowie w warunkach recydywy.

 

Oszuści podający się za pracowników wodociągów okradli kobietę

policja1Pajęczańska policja apeluje do mieszkańców miasta o niewpuszczanie do mieszkań nieznajomych osób. 14 kwietnia oszukana została 72-letnia kobieta. Dwoje oszustów, podających się za pracowników wodociągów, wyłudziło od starszej pani dziesięć tysięcy złotych.

 

Pijany kierowca spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia

policja2Uniejowscy policjanci z pomocą zgłaszającego zatrzymali mężczyznę, który kierując samochodem marki Ford spowodował kolizję na terenie powiatu tureckiego i uciekł z miejsca zdarzenia. Okazało się, że był nietrzeźwy. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Zaginął Anatolii Serko, Ukrainiec mieszkający ostatnio w gminie Galewice

265-128776Wieruszowscy policjanci poszukują 41 – letniego obywatela Ukrainy Anatolii Serko , który 15 kwietnia wyszedł z terenu jednej z posesji w Jeziornej, w gminie Galewice. Osoby, które posiadają wiedzę na temat aktualnego miejsca pobytu zaginionego, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wieruszowie lub najbliższą jednostką Policji.

 

CZY W OPIESINIE POWSTANIE POLE FOTOWOLTAICZNE?

czernikowoAntoni Wujda, zastępca wójta gminy Zduńska Wolanie nie kryje, że jeśli w Opiesinie powstanie jedna z największych, a być może i największa farma ogniw fotowoltaicznych w Polsce, byłoby to z korzyścią i dla gminy, i dla środowiska. Jak twierdzi, na prywatnych obecnie czternastu hektarach nieużytków klasy V i VI inwestor chce postawić we wsi Opiesin (w kierunku na Wólkę Wojsławską) 60 tysięcy paneli słonecznych o mocy 20 MW. Gmina w tej inwestycji widzi także korzyść dla siebie, choć w niej finansowo nie partycypuje. Jedynie mocno popiera, bo widzi przede wszystkim korzyść z podatków.

 

Bezpłatna pomoc prawna dla osób niezamożnych

handsW tym trudnym okresie pandemii osoby niezamożne mogą do 20 maja uzyskać nieodpłatnie pomoc prawną w Klinice Prawa, działającej przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Udzielanie porad prawnych odbywa się z wykorzystaniem wszystkich środków porozumiewania się na odległość (poczta tradycyjna, telefon, faks, e-mail, telekonferencja na Skype).

 

Sukcesy wokalistów z PMDK "Na Pięterku" w Zduńskiej Woli

kuswikPowiatowy Młodzieżówy Dom Kultury "Na Pięterku" w Zduńskiej Woli może pochwalić się się kolejnymi sukcesami swoich wychowanków! W International Art Media Contest w Hiszpanii, gdzie odbył się kolejny festiwal z cyklu World Art Games brał udział Norbert Kuświk. W kategorii wiekowej 16-19 lat i muzycznej - Vocal zajął I miejsce.

 

Anna Sikora, działaczka lewicy z Sieradza jednak stanie przed sądem. Za naklejenie kartki na drzwiach biura PiS

annasikoraW ubiegłym miesiącu Sąd Rejonowy w Sieradzu uznał że Anna Sikora, organizatorka protestów w ramach #Strajku Kobiet w Sieradzu i jednocześnie liderka partii Razem w regionie jest winna zarzucanego jej czynu, czyli naklejenia w listopadzie ub.r. kartki z treścią "Zaginęły prawa człowieka. Znalazcę prosimy o kontakt” na siedzibie biura Prawa i Sprawiedliwości, a dokładnie na drzwiach kamienicy przy ul. Rynek 12 w Sieradzu. Odstąpił jednak na posiedzeniu bez jej udziału od wymierzenia sieradzance kary i zwolnił ją z zapłaty kosztów postępowania sądowego. Informowaliśmy o tym na: ---> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/13139-sd-uzna-ann-sikor-dziaaczk-lewicy-z-sieradza-winn-ale-odstpi-od-wymierzenia-kary

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKot to ma GPS

Pewien senator dawno minionej kadencji chciał się pozbyć kota, więc wywiózł go kilka ulic dalej i porzucił. Gdy wrócił do domu, kot już tam był. Następnego dnia wywiózł kota dziesięć ulic dalej. I... po powrocie widzi kota w domu. Wywiózł go jeszcze raz. Krążył ulicami w prawo, w lewo, kluczył i tak aż na drugi koniec miasta. Po kilkunastu minutach dzwoni do domu i pyta żonę:
- Jest kot?
- Ano jest! -odpowiada z przekąsem żona.
- To daj go do telefonu, bo nie mogę trafić do domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u