Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności

Laureaci wojewódzkiego konkursu "Żołnierze Wyklęci - niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej"

konkurs-wykleciPonad pół tysiąca uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa łódzkiego wzięło udział w konkursie "Żołnierze Wyklęci - niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej". Jak informuje Nasze Radio, wczoraj, 19 maja, w Teatrze Miejskim w Sieradzu podczas uroczystej gali poznaliśmy laureatów.

 

Rowerzysta - ,,rekordzista''?

policjaPoddębiccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Miał ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie. Apelujemy o rozsądek i ostrożność. Kierowanie rowerem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości jest bardzo niebezpieczne. Stwarza zagrożenie dla samego rowerzysty, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

Może przyjechał do sklepku po wódkę?

policjarDzięki reakcji świadka wyeliminowany został pijany kierowca samochodu marki Ford. Wyeliminowany jako kierowca przynajmniej na kilka lat, bowiem miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie! 49-letniemu mężczyźnie grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Aleksander Kałuziak laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Emmy Altberg

DSC_5430Miło mi poinformować o kolejnym sukcesie naszego ucznia. To zdolny uczeń pierwszej klasy Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sieradzu, Aleksander Kałuziak, który podczas XI Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Emmy Altberg w Łodzi (12 – 13 maja) zdobył II nagrodę w swojej kategorii wiekowej. Olek jest uczniem Ewy Wlazło.

 

Rozbudowa Sieradzkiego Centrum Kultury - do końca 2023 roku

elewacjaWarszawskiejPonad 1,6 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, blisko 7 tysięcy metrów sześciennych kubatury budynku, sala kinowa, konferencyjna, pracownie i ogromne foyer - to chyba najbardziej skrócony opis inwestycji, której efektem będzie rozbudowa Sieradzkiego Centrum Kultury. Nowy budynek SCK powstanie pomiędzy ul. Warszawską i placem przed Teatrem Miejskim. Obiekt o nieregularnym kształcie na planie litery "L" na poziomie 1 piętra łączyć się będzie z istniejącym budynkiem Centrum.

 

Jak dobrze mieć sąsiada, czujnego sąsiada!

269-148289_mo1Do policji zadzwonił mieszkaniec gminy Zapolice, którego zaniepokoił obcy mężczyzna kręcący się po posesji sąsiada. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten od pół roku, jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Wszystko dzięki sąsiedzkiej czujności.

 

Na tyle nietrzeźwy, że spowodował kolizję drogową

259-148284Na drodze S-8 doszło do wypadku z udziałem dwóch ciężarówek. 53-letni kierujący Mercedesem, który miał w organizmie prawie 0,4 promila alkoholu najechał na stojącego na pasie awaryjnym Dafa. W wypadku ucierpieli obydwaj kierujący, którzy z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Apelujemy o rozsądek i zachowanie ostrożności na drodze!

 

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 19 MAJA?

22zloczewCzwartek i piątek mają być ciepłe, nawet upalne. Niestety, w sobotę i niedzielę już będzie chłodniej. Może zagrzmieć, a burzom towarzyszyć mogą silne porywy wiatru. W Tubądzinie trwa Międzynarodowy Festiwal Muzyczny. Odbędzie się też wiele pikników, kiermaszy i wydarzeń sportowych. Te ostatnie m.in. w Wieluniu, Pątnowie, Sieradzu, Zapolicach, czy Łasku. Odbędą się też już koncerty z okazji Dnia Matki. Wszystkim Mamom składamy przy okazji życzenia. Niech się spełnią Wasze marzenia i Wy spełniajcie się w tej trudnej roli, w tych ciężkich czasach. Co zaplanowano w Sieradzkiem od 19 maja? O tym poniżej. Szczegóły znajdziecie także na plakatach organizatorów.

 

Pijany wandal nie pamiętał dlaczego wybił szybę

policjaBłaszkowscy policjanci dzięki pomocy świadka zatrzymali pijanego wandala, który wybił szybę samochodzie dostawczym Daewoo oraz groził jego kierowcy i pasażerowi. Agresor ze swoim znajomym uciekał przez pobliską rzekę, ale po krótkim pościgu wpadł w ręce mundurowych.

 

Starzy znajomi, a jednak złodzieje

policjaaPolicjanci zatrzymali trzy osoby, które usłyszały zarzuty kradzieży przedmiotów z domu pokrzywdzonego: kosmetyków, sprzętu AGD i RTV o łącznej wartości około 10000 złotych. Mężczyźni ci, odwiedzali zduńskowolanina jako dobrzy koledzy, starzy znajomi.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj



Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRóżne mogą być prezenty dla nauczycieli

Jeszcze nie tak dawno powszechnym zwyczajem w polskich szkołach było dawanie prezentom wychowawcom klas. Tak też było w klasie IIIB w Szkole Podstawowej w Brzęczyszczykowicach.
Zosia, której mama ma kwiaciarnię, przyniosła pudło. - Zosiu, tam na pewno są kwiaty - mówi wychowawczyni.
- Oj, skąd pani wie...
Kolejnym darczyńcą był Marcinek, którego tata był cukiernikiem.
- W tym pięknym pudełku na pewno są smakowite ciasteczka? - zapytała nauczycielka.
- Tak, zgadła pani - odpowiedział Marcinek. Następny w kolejce z prezentem był Stasio, którego tatuś prowadził ekskluzywny sklep alkoholowy.
- Oj, z tego pudełka coś przecieka - powiedziała pani i polizała ciecz.
- To na pewno wino? - Nie odpowiedział Stasio. Więc pani polizała jeszcze raz mówiąc:
- Że też nie poznałam, to koniak?
- Nie odpowiedział Staś - świnka morska...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u