Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności

Taksówkarz był czujny. Uchronił kobietę od utraty oszczędności

policja2Czujny taksówkarz uchronił oszczędności 60-letniej mieszkanki powiatu sieradzkiego. Niewiele brakowało, a seniorka padłaby ofiarą fałszywego policjanta. Szybka reakcja kierowcy taksówki zasługuje na uznanie.

 

BABKI ZE ZDUŃSKIEJ WOLI NA PLUS. MAŁGORZATA WOŹNIAK: - Ludzie, którzy mnie znają mogą powiedzieć: Małgosia to świetna organizatorka, kochająca pracę z dziećmi i młodzieżą.

wozniakowieazemJak ten czas leci... To już dziesiąta, niemal jubileuszowa, odsłona naszego cyklu "BABKI ZE ZDUŃSKIEJ WOLI NA PLUS". Tym razem bohaterką jest Małgorzata Wożniak, kierująca zduńskowolską filią Biblioteki Pedagogicznej w Zduńskiej Woli. Od 42 lat szczęśliwa żona utytułowanego w kraju i świecie plastyka, ceramika i karykaturzysty Zbigniewa Woźniaka. Zdobywcy wielu prestiżowych nagród.

 

Ważne rondo w Sieradzu już przejezdne

rondoOd wczoraj przejezdne jest rondo na ruchliwym skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II z ulicami 1 Maja i 3 Maja w Sieradzu. Rondo budowane było od września ubiegłego roku. Prace przedłużyły się, ponieważ wykonawca spotkał się dużymi utrudnieniami w tak zwanej infrastrukturze podziemnej.

 

Handlowała podrobioną odzieżą

259-129794Podrobioną odzież renomowanych marek zabezpieczyli policjanci z komisariatu w Błaszkach. Nielegalnym towarem handlowała 36-letnia mieszkanka powiatu sieradzkiego. Wartość podrobionej odzieży szacuje się wstępnie na około 20 tysięcy złotych.

 

Katarzyna Staśkowska zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski

216-129725Katarzyna Staśkowska, policjantka z Łasku, po dłuższej przerwie ponownie stanęła do rywalizacji w zawodach kulturystyki i fitness. Podczas Mistrzostw Polski federacji PCA zajęła najwyższe podium w swojej kategorii.

 

Policja poszukuje zaginionego Krzysztofa Graczyka

268-129846Mężczyzna ostatni raz widziany był 11 maja w miejscowości Truskawiec, w gminie Wartkowice. 54-latek do chwili obecnej nie powrócił do domu, nie nawiązał też kontaktu z najbliższymi. UWAGA! Zaginiony jest niepełnosprawny intelektualnie.

 

Wypadek w Sokolnikach, dwie osoby ranne

policjaNieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było prawdopodobną przyczyną wczorajszego wypadku w Sokolnikach, w powiecie wieruszowskim. Jak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, dwie osoby zostały ranne.

 

"SZLAK BOSYCH STÓP" POWSTAJE W UNIEJOWIE. NA WĘDRÓWKI BEZ BUTÓW

boso8Trudno wyobrazić sobie panoramę Uniejowa bez rzeki Warty. W mieście, wzdłuż obu jej brzegów trwają prace inwestycyjne. Już niedługo teren ten zaoferuje mieszkańcom i turystom szereg nowych atrakcji. Wśród nich znajdzie się m.in. „Szlak Bosych Stóp”.

 

NOC MUZEÓW' 2021 W REGIONIE W REŻIMIE SANITARNYM

NOCMUZEOWSIERADZW najbliższą sobotę, 15 maja w całym kraju organizowana jest Noc Muzeów'2021, do której przyłączyło się blisko 30 tysięcy instytucji muzealnych, kulturalnych i galeri sztuki. Do akcji włączyły się także placówki muzealne w Sieradzkiem. Co zaplanowano w regionie? O tym poniżej.

 

Jarmark Łaski też odwołany

JRMKR_thmub_small-350x408W Łasku nie odbędzie się Festiwal Róż, który planowano na lipiec (więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/13402-festiwal-ro-w-asku-i-dni-czastar-odwoane). Zapadła właśnie decyzja, że w tym roku nie będzie także Jarmarku Łaskiego.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZaginęła mi teściowa i...

Przejęty mężczyzna przychodzi na policję i mówi:
- Chciałbym zgłosić zaginięcie teściowej.
Policjant się pyta: - Od kiedy teściowej nie ma?
- Od miesiąca.
- To czemu pan przyszedł dopiero teraz??
- Bo ja w ten cud jeszcze teraz nie mogę uwierzyć!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u