Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności

Magiczna podróż Michała Wiśniewskiego w MDK RATUSZ w Zduńskiej Woli

DSC06182-CopyTo była magiczna podróż przez 25 lat muzycznego dorobku Michała Wiśniewskiego, okraszona dźwiękami pianina, kontrabasu, gitary akustycznej i dopełniona przepięknym głosem Ani Świątczak (trzeciej żony Michała) i ich wspólnej córki Etiennette.

 

Dworek Modrzewiowy z Sieradza w konkursie ,,Nasz zabytek''

DworekModrzewiowZachęcamy mieszkańców Sieradza do zgłoszenia Dworku Modrzewiowego do konkursu "Nasz zabytek", organizowanego przez Fundację Most the Most. Jest to konkurs o charakterze regionalnym i lokalnym dla każdego, kto chce pozytywnie wpływać na swoje otoczenie i przywrócić świetność lokalnym zabytkom.

 

Ryszard Wielowiejski w Łaskim Domu Kultury z wystawą obrazów ,,W drodze''

wielowiejksiW Łaskim Domu Kultury prezentowana będzie wystawa twórczości Ryszarda Wielowiejskiego, architekta i malarza z Sieradza. Autor to zakopiańczyk, od lat związany z Sieradzem. W międzyczasie krakowianin, bełchatowianin, łodzianin, zduńskowolanin. Jednym słowem cały czas “W drodze”.

 

Jest w orkiestrze z Uniejowa siła! A i ma wsparcie w nowym stowarzyszeniu!

uniejoworkiestraW Uniejowie odbyło się zebranie założycielskie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Uniejowskiej Orkiestry „UNISONO”. Pomysłodawcami stworzenia stowarzyszenia byli rodzice dzieci uczęszczających na zajęcia Orkiestry Dętej ZHP-OSP w Uniejowie. Do inicjatywy dołączyli się byli członkowie orkiestry oraz pełnoletni już muzycy wciąż grający w tym zespole. Głównym powodem powołania stowarzyszenia była chęć wspierania działalności zespołu oraz działanie na rzecz dzieci i młodzieży skupionej wokół Orkiestry Dętej ZHP – OSP w Uniejowie.

 

Pumtrack w Zduńskiej Woli będzie wkrótce oświetlony

pumprackRowerowe szaleństwo w Zduńskiej Woli dostępne także będzie po zmroku? To już pewne! Miasto wybuduje oświetlenie nowego toru do jazdy na rowerze, tak zwanym pumptacku przy ulicy Tadeusza Kobusiewicza. Oddany w połowie listopada 2022 roku (http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/16019-pumptrack-w-zduskiej-woli-otwarty ) obiekt cieszy się dużą popularnością. Jednak zimowe ciemności powodują, że młodzież rezygnuje z jego użytkowania po zmroku. To ma się wkrótce zmienić.

 

Więcej tras autobusowych w województwie

8DSC00706Kolejne dwie linie autobusowe zostały uruchomione przez Województwo Łódzkie, żeby skomunikować powiaty naszego regionu. W rozkładach pojawiły się połączenia Żytno - Piotrków Trybunalski przez Przedbórz oraz linia Łęczyca - Poddębice przez Świnice Warckie. A frekwencja w autobusach ciągle rośnie.

 

Kolejne dobre informacje o wokalistach ze zduńsowoloskiego „Pięterka”

328909989_961772128140888_3514564188952786037_nWokaliści ze zduńskowolskiego domu kultury "Na Pięterku" doskonale spisują się po raz kolejny w tym roku na festiwalach i przeglądach. Na zakończonym IX Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek „Kolędujemy razem”, odbywającym się online w Łodzi podopieczni Tomasza Marciniaka z PMDK pokazali się z bardzo dobrej strony.

 

Wpadli z narkotykami

policjaaWieluńscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 30 i 31 lat podejrzanych o posiadanie środków odurzających. Grozi im teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Pijany wjechał w ogrodzenie

264-1633353,5 promila alkoholu w organizmie miał 25-letni kierowca Seata, który wjechał w ogrodzenie przydrożnej posesji. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Złodziejska kumulacja pewnego zduńskowolanina

269-163289Zduńskowolanin ukradł w księgarni płyty z muzyką. Gdy wyszedł ze sklepu wziął stojący nieopodal rower i pojechał do marketu w którym ukradł alkohol. Jego serię przestępstw przerwał pracownik ochrony sklepu. 28-latek usłyszał zarzuty kradzieży. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZimowy dylemat zajączka

Lutowa noc. Mróz, zimno i dużo śniegu. Z lasu na polanę wyszedł zajączek. Patrzy, a tam pod sosenką stoi zapomniany, świąteczny bałwanek. Nieco jednak sfatygowany; miotła opadnięta, micha na głowie przekrzywiona, no i dla żartu ktoś marchewkę zamiast jako nos, wcisnął mu nieco poniżej pasa.
Stanął zajączek, patrzy, myśli, a bałwanek na to:
- I co tak kombinujesz, brzydzisz się?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u