Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności

Dziewięciu pijanych kierujących w siedem dni

269-156570W ciągu tygodnia zduńskowolscy policjanci zatrzymali aż 9 nietrzeźwych kierujących. Najwięcej, bo blisko 3 promile „wydmuchał” 61-letni rowerzysta. Piłeś alkohol – nie jedź. To zasada, której należy bezwzględnie przestrzegać, by uniknąć tragedii na drodze.

 

Wójt gminy Buczek o drożyźnie

buczek-urzad-informacjePodwyżki gonią podwyżki. Oglądając TVP i czytając internet wygląda, że nic się złego nie dzieje, a rzeczywistość jest całkiem inna. W ostatnich dniach musiałem podpisać umowę na dostawę prądu dla gminy z zakładem energetycznym, która zakłada wzrost ceny o 600 procent. Kiedy zapytaliśmy czy możemy cenę negocjować padła odpowiedź - NIE.

 

W końcu i w Szadku można sprawdzać jakość powietrza

airly_plakat_skalacaqi_a41024_1Szadek dołączył do gmin z Sieradzkiego, w których na bieżąco można sprawdzać jakość powietrza, a teraz w czasie grzewczym poziom smogu. Czujnik został zamontowany przy Szkole Podstawowej przy ulicy Prusinowskiej. Sensor mierzy takie parametry jak pyły PM1, PM2,5, PM10, temperaturę, ciśnienie powietrza i wilgotność.

 

Niezwykłe wydarzenie szykuje się w Wieruszowie

23pazslowikiBędzie to koncert chóru "Poznańskie Słowiki", Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej. Występy "Słowików" ściągają zawsze setki, a nawet tysiące odbiorców. Pewnie i tak będzie w Wieruszowie. Najsłynniejszy chór w Polsce wystąpi w Wieruszowie, w niedzielę 23 października, w doskonale akustycznym miejscu, jakim jest Kościół pw. Nawiedzenia NMP w Wieruszowie, przy ul. Kuźnickiej 11.

 

Kolejne działki w Zduńskiej Woli na sprzedaż

dzialkiezdUrząd Miasta Zduńska Wola po raz kolejny wystawił na sprzedaż atrakcyjne działki budowlane. Jest ich sześć. Zlokalizowane są tym razem w różnych częściach miasta. Sprzedaż odbywać będzie się w drodze przetargu, czyli wygra ten, kto zaproponuje większą kwotę. Ceny wywoławcze szacują się od 77, 80, przez 186, 211, a nawet 240 tysięcy złotych. Ostateczną cenę ustalą sami nabywcy.

 

Jesienne porządki wokół MGOK w Szadku

30834399010447510461721195456746971952764311nSzadkowianie długo nie myśleli i wzięli się za jesienne porządki wokół Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Posprzątali tereny przyległe do placówki, włączając w to lasek wokół tak zwanych Dołów przy amfiteatrze.

 

Nie ustąpił pierwszeństwa quadowi, doprowadził do zderzenia

250-156501Pajęczańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego we wsi Eligiów, w gminie Sulmierzyce. Doszło tam do zderzenia quada i Volkswagena Passata. Kierowca i pasażer quada trafili do szpitala. Okazało się, że jechali bez kasków i byli nietrzeźwi.

 

W gminie Sokolniki autobus zderzył się z ciężarówką

265-156470Policjanci z komendy powiatowej w Wieruszowie wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem autobusu oraz pojazdu ciężarowego. Do kolizji doszło na drodze wojewódzkiej W 482 w miejscowości Siedliska w gminie Sokolniki. Do szpitali zostało przewiezionych pięcioro dzieci. Po diagnostyce wszystkie zostały zwolnione do domów.

 

Koncert Klary Zawadzkiej w ramach Dni Św. Maksymiliana Kolbego

koncertklasraZapowiada się ciekawy koncert w Zduńskiej Woli. Jego bohaterką będzie Klara Zawadzka – malarka, rzeźbiarka, poetka. Przy okazji Klara pokaże, że sztuką jest także śpiewanie i uświetni swoim koncertem rozpoczęcie XXVI Dni Św. Maksymiliana Marii Kolbego.

 

W Wieruszowie powstała jadłodzielnia

jadlodzielnaiwieruszowJadłodzielnia w Wieruszowie już działa. To miejsce dla wszystkich. Każdy może śmiało z niej wziąć to, na co ma ochotę i to bezpłatnie. Najważniejsze, aby produkty nie były przetrerminowane i dobrze, aby były opisane. Na przykład ,,zupa pomidorowa zrobiona 4 października''. Pomysłodawcą akcji są uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka. Do współpracy zaprosili Szkołę Podstawową nr 3 im. Jana Pawła w Wieruszowie.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTrzeba ufać

Ostatnio żona mi zakomunikowała:
- Więcej to ty już z kumplami pić nie będziesz.
A ja patrzę na nią, uśmiecham się i myślę sobie:
- Tyle lat po ślubie a w niej wciąż tyle optymizmu

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u