Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności

Szpital w Pajęcznie ma nowego dyrektora

szpital-pajecznoKrzysztof Leszczyk jutro obejmie stanowisko dyrektora pajęczańskiego szpitala – informuje w Radiu Ziemi Wieluńskiej Agnieszka Światłowska, naczelniczka wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Pajęcznie.

 

Sieradz Rowerową Stolicą Polski 2023 ?

349604033_931820384813296_4513029063852760419_n-01Już dzisiaj wystartowała kolejna edycja rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Jeżeli jeszcze nie pobrałeś aplikacji Aktywne Miasta i nie zapisałeś się do zabawy, zachęcamy by nadrobić te zaległości.

 

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 1 CZERWCA. WSZYSCY JESTEŚMY DZIEĆMI!

1esiTrwają Dni Sieradza'2023. Obchody zaplanowano do końca czerwca. W tym tygodniu Sieradz zaprasza na Jarmark Urszulański. W sieradzkim teatrze wystąpią także Justyna Majkowska i Piotr Cajdler. W całym regionie nie braknie też pikników i koncertów z okazji Dnia Dziecka. Nasz portal składa Dzieciom życzenia pomyślności. Pamiętajmy, wszyscy jesteśmy dziećmi. Bez względu na to, czy mamy za sobą miesiąc życia, czy sto lat! Co się odbędzie w regionie? Gdzie warto się wybrać? O tym poniżej. Szczegóły także na plakatach organizatorów.

 

Od jutra w wieluńskim szpitalu rusza poradnia kardiologiczna

kardioW marcu uruchomiono w SP ZOZ w Wieluniu oddział kardiologii inwazyjnej, zaś od 1 czerwca w wieluńskim szpitalu rusza poradnia kardiologiczna - informuje Radio Ziemi Wieluńskiej.

 

OGŁOSZENIE!!!

OGLOSZENIEOLENDRY2
 

Policjanci przejęli ponad kilogram narkotyków i zatrzymali sprawców

259-171087Zabezpieczony ponad kilogram narkotyków i zatrzymanych trzech mężczyzn trudniących się nielegalnym procederem narkotykowym - to efekt działań łódzkich i sieradzkich kryminalnych. 24 i 34-latek wpadli w ręce policjantów, kiedy w bagażniku BMW przewozili nielegalny towar. Zatrzymany został również 49-letni diler. Wszyscy usłyszeli prokuratorskie zarzuty wprowadzania do obrotu znacznej ilości nielegalnych środków. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące podejrzani spędzą w areszcie.

 

W Sieradzu kolejne ulice i parkingi zostaną przebudowane

StrzelcowskwerSieradzki magistrat ogłosił przetarg na wykonanie przebudowy dróg i parkingów w rejonie ulic: Daszyńskiego, Andersa, Bohaterów Września, Strzelców Kaniowskich oraz Braterstwa Broni. Inwestycja dofinansowana jest ze środków rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, który to ma pokryć 95 proc. kosztów zadania

 

Zduńskowolskie osiedle Karsznice świętuje 90-lecie. Tym razem 2 czerwca

349065466_911784110115210_8430823925201263604_nJuż w ubiegłym roku rozpoczęły się obchody Jubileuszu 90-lecia Osiedla Karsznice w kolejarskiej dzielnicy Zduńskiej Woli ( https://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/16104-dziewi-dekad-osiedla-karsznice; https://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/16104-dziewi-dekad-osiedla-karsznice). Były spotkania z zasłużonymi dla Karsznic osobami, wspomnienia o zmarłych bohaterach, debaty o przyszłości osiedla i wielkie poruszenie, aby zmobilizować karszniczan do głosowania w na propozycje Budżetu Obywatelskiego i Zielonego Budżetu Miasta Zduńska Wola.

 

Maj się kończy, ale nie kończy się pasmo sukcesów wokalistów "Na Pięterku"

PIETERKOLOGWychowankowie Tomasza Marciniaka z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury „Na pięterku” brali udział w XXIX Wojewódzkim Festiwalu Piosenki i Tańca „Aleksandrowska Wiosna 2023” w Aleksandrowie Łódzkim zajmując, w swoich kategoriach wiekowych odpowiednio: - III miejsce - Amelia Janczak; II miejsca: Aleksandra Muszyńska, Natan Gryga, Zuzanna Stefaniak i zespół wokalny Piccolo. Wyróżnienie otrzymała Martyna Cyk.

 

Zapraszamy na konsultacje: co w Dworku Modrzewiowym po remoncie

II_Konkurs_SieradzW najbliższy poniedziałek, 5 czerwca, zapraszamy mieszkańców Sieradza na spotkanie dotyczące przyszłej funkcji Dworku Modrzewiowego. Przypomnijmy, że Dworek Modrzewiowy zwyciężył w I Konkursie "Nasz Zabytek" w województwie łódzkim. Organizatorem konkursu jest Fundacja Most the Most. Dzięki zwycięstwu nasz zabytek otrzyma milion złotych na rewitalizację a cała społeczność Sieradza, szansę na wspólne określenie jego przyszłości.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyŻona obrażona...

Żona prosiła mnie, żebym jej przyniósł szminkę.
Niestety, przez pomyłkę podałem jej klej w sztyfcie.
Chyba ciągle jest obrażona, bo nadal się nie odzywa...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u