Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności

Zbigniew Woźniak, artysta plastyk, zduńskowolanin z Warty uhonorowany

wozniak40Niedawno, po blisko 41 latach pracy w Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli pożegnano Zbigniewa Woźniaka, nauczyciela ceramiki w tej szkole. 14 października, podczas uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie z Okazji Dnia Edukacji Narodowej ten zasłużony pedagog i artysta został uhonorowany przez Ministra Kultury i Sztuki Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis„.

 

Siostra Alina Kulig z tytułem ,,Zasłużony dla Miasta Sieradza''

sieradyWieloletnia siostra przełożona zgromadzenia Sióstr Urszulanek w Sieradzu, s. Alina Kulik otrzymała podczas piątkowej 15 bm. Sesji Rady Miasta tytuł ,,Zasłużony dla Miasta Sieradza''. Zbiegło się to z 15. rocznicą ustanowienia św. Urszuli Ledóchowskiej patronką Sieradza. Na uroczystej sesji Rady połączono dwa wydarzenia, ponieważ przed kilkoma tygodniami radni jednogłośnie zdecydowali o przyznaniu tego tytułu siostrze Alinie.

 

Wcisnął gaz za mocno, bo był pijany

policjaSrogo zostanie ukarany kierowca zatrzymany przez wieruszowskich policjantów. Ten mieszkaniec powiatu wieruszowskiego znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Okazało się, że mężczyzna kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo, grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna.

 

W tym tygodniu szczepieniobusy będą czekać w..

szczepimysie...poniedziałek 18 bm. w Zduńskiej Woli, Dom Pomocy Społecznej przy ul. Łaskiej 12, w godz.9-13, we wtorek 19 bm., w Wieluniu na Targowisku Miejskim przy ul. Zielonej 22, w godz. 8-12.

 

Policjanci skuteczni i operatywni zatrzymali trzech poszukiwanych przestępców

policjaSieradzcy policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób, po raz kolejny udowodnili, że są skuteczni. Zatrzymali przestępców ukrywających się przed organami ścigania. Jednego dnia w ich ręce wpadły trzy osoby, które najbliższe miesiące spędzą za kratkami.

 

Jeździec bez głowy szalony za kierownicą

policja220-letni kierujący samochodem Seat Leon przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym aż o 112 km/h. Młodzieniec stracił prawo jazdy na trzy miesiące. To wykroczenie zarejestrowali funkcjonariusze z poddębickiej „drogówki”.

 

"Stan zapalny" w BWA w Sieradzu. Ta wystawa opornych zapali do sztuki przez wielkie "S"

bwaBiuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu zaprasza do obejrzenia wystawy malarstwa Jolanty Markowicz, pod tytułem "STAN ZAPALNY". W salach ekspozycyjnych placówki można zobaczyć blisko 60 barwnych, pełnych ekspresji płócien namalowanych przy pomocy dość egzotycznych narzędzi farbami akrylowymi i żywicami epoksydowymi. Wystawa jest czynna tylko do 29 października.

 

"Lustro" pędzlem i nie tylko, czyli jak się farba poleje, na obrazach Zofii Szpikowskiej. W Wieluniu

19szpikowskaW najbliższy wtorek, 19 października o godzinie 18 odbędzie się wernisaż wystawy malarskiej Zofii Szpikowskiej pt. „Lustro”. Spotkanie w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieluniu poprowadzi Anna Ryczek – Sołtysiak. Nie zabraknie także muzycznych niespodzianek.

 

W błaszkowskiej kulturze będzie cieplej

blaszkiNadchodząca zima już nie będzie straszna dla odwiedzających Centrum Kultury w Błaszkach. Zakończyła się długo oczekiwana kompleksowa termomodernizacja budynku, w którym placówka ma siedzibę. Decydując się na te kosztowne roboty samorządowi gminnemu chodziło przede wszystkim o zwiększenie efektywności energetycznej budynku, redukcję emisji szkodliwych gazów oraz poprawę ekonomiki tej instytucji poprzez obniżenie kosztów zużycia energii. Wykonanie nowej elewacji budynku znacznie podniosło przy okazji estetykę przestrzeni publicznej miasta.

 

Sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej w Kwiatkowicach otwarta dla uczniów

kwiatkowiceSzkoła Podstawowa w Kwiatkowicach, w gminie Wodzierady doczekała się w końcu sali gimnastycznej na miarę XXI wieku. Wczoraj, 14 bm. w obecności służb wojewody miało tam miejsce uroczyste otwarcie. Przy okazji tej budowy, powstał też plac zabaw przy przedszkolu w Zalesiu. Budowa trwała niemal półtora roku. Całkowita wartość inwestycji to: 4.574. 763,49 zł. Dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej wyniosło: 2.480.700 zł. Kwota z budżetu gminy i innych niż z Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej: to 2.094. 063,49 zł , w tym 910 .774,00 zł pochodziło z Funduszu Przeciwdziałania COVID – 19.

 
Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy

 

 

 

 

 

 

 

"Dobranoc, przystojniaku!"

Pewien facet chciał przenocować w hotelu, ale wszystkie pokoje były zajęte.
- Może ma pan jednak jakiś wolny pokój, albo chociaż jakieś łóżko? Mogę spać gdziekolwiek - poprosił recepcjonistę.
- No cóż, mam dwuosobowy pokój w którym mieszka tylko jeden facet i prawdopodobnie byłby zadowolony ze współlokatora, bo to obniżyłoby mu koszty. Ale prawdę mówiąc, on chrapie tak głośno, że skarżą się na niego nawet lokatorzy z sąsiednich pokoi, tak więc nie wiem, czy będzie pan zainteresowany.
- Nie ma sprawy, wezmę ten pokój.
Następnego ranka recepcjonista pyta faceta:
- Jak się panu spało?
- Lepiej niż kiedykolwiek.
- A co z chrapaniem, nie przeszkadzało panu?
- Nie, natychmiast go uciszyłem.
- W jaki sposób?
- Już leżał w łóżku, kiedy wszedłem do pokoju. Przechodząc pocałowałem go w policzek i powiedziałem "Dobranoc, przystojniaku!", a on obserwując mnie, nie zmrużył oka przez całą noc!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u