Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Wieluń Biega - tym razem po trasie kolejki wąskotorowej

Wieluń Biega - tym razem po trasie kolejki wąskotorowej

12102021wielun-biega25Jak informuje Krzysztof Krawczyk z Radia Ziemi Wieluńskiej, Karol Grabowski przed Damianem Skupińskim i Piotrem Pałką zdobyli pierwsze trzy miejsca imprezy pod nazwą Wieluń Biega, która odbyła się na ścieżce po trasie kolejki wąskotorowej w Wieluniu. Uczestnicy rywalizowali na dystansie 5 km. Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Wieluń Biega.

 

Wśród kobiet najlepsza była mistrzyni Polski i kilkukrotna medalistka mistrzostw kraju w kolarstwie, Dominika Włodarczyk, która wyprzedziła Weronikę Kuźnik i Monikę Sztukę. Młodzieżowe podium także zdominowali kolarze. Najlepszy okazał się Piotr Kuś, drugie miejsce dla Szymona Ptaka, a trzecie dla Natalii Pietrzak (wszyscy z MLKS-u Wieluń).
Oto co na temat zawodów mówił w Radiu Ziemi Wieluńskiej Artur Jasiński (Wieluń Biega): - Ten bieg akurat bardzo mi się przyda, ponieważ jestem po Maratonie Warszawskim. Od dwóch tygodni praktycznie nie miałem żadnego akcentu, a sezon trwa i chciałbym jeszcze troszeczkę pobiegać. Jak najbardziej ten bieg się wstrzelił, dla mnie mocne przetarcie, pierwszy mocny akcent po maratonie. Nogi wydają się już być w porządku, ból minął, tak że jestem optymistycznie nastawiony do następnych startów.
Michał Kuś (trener w MLKS-ie Wieluń):
- Fajna zabawa, fajnie zorganizowany bieg i fajnie, że w Wieluniu się coś dzieje i się to wszystko rozwija, również biegi. My jesteśmy po sezonie, więc muszą spróbować wszystkiego. Uważam, że to kolejne doświadczenie, okazja, żeby podnieść swój poziom sportowy i spędzić aktywnie weekend.
Piotr Kuś:
- Myślę, że przyjechaliśmy tu głównie potrenować, ale mała rywalizacja z kolegą była. Cieszę się, że dobrze przebiegliśmy, w czubie, razem z biegaczami, którzy na co dzień trenują.
Szymon Ptak: -
- Była jakaś rywalizacja, oczywiście, że tak. Głównie przyjechałem się tu pobawić, rekreacyjnie, potrenować, ale z kolegą wewnętrzna rywalizacja była.

Foto: Krzysztof Krawczyk z RZW

(opr. KJB)

12102021wielun-biega10

12102021wielun-biega62

12102021wielun-biega63

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy

 

 

 

 

 

 

 

"Dobranoc, przystojniaku!"

Pewien facet chciał przenocować w hotelu, ale wszystkie pokoje były zajęte.
- Może ma pan jednak jakiś wolny pokój, albo chociaż jakieś łóżko? Mogę spać gdziekolwiek - poprosił recepcjonistę.
- No cóż, mam dwuosobowy pokój w którym mieszka tylko jeden facet i prawdopodobnie byłby zadowolony ze współlokatora, bo to obniżyłoby mu koszty. Ale prawdę mówiąc, on chrapie tak głośno, że skarżą się na niego nawet lokatorzy z sąsiednich pokoi, tak więc nie wiem, czy będzie pan zainteresowany.
- Nie ma sprawy, wezmę ten pokój.
Następnego ranka recepcjonista pyta faceta:
- Jak się panu spało?
- Lepiej niż kiedykolwiek.
- A co z chrapaniem, nie przeszkadzało panu?
- Nie, natychmiast go uciszyłem.
- W jaki sposób?
- Już leżał w łóżku, kiedy wszedłem do pokoju. Przechodząc pocałowałem go w policzek i powiedziałem "Dobranoc, przystojniaku!", a on obserwując mnie, nie zmrużył oka przez całą noc!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u