Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Wysprzątają powiat wieruszowski na wiosnę, a jesienią będą sadzić drzewa

Wysprzątają powiat wieruszowski na wiosnę, a jesienią będą sadzić drzewa

22kwietniadzienziemiPo dwuletniej przerwie związanej z ograniczeniami wynikającymi z epidemii wirusa SARS-COV2, powraca akcja „Wysprzątajmy Powiat Wieruszowski na wiosnę”. Głównym jej przesłaniem jest czyste środowisko w regionie oraz nagłośnienie, że człowiek może być przyjazny naturze i drugiemu człowiekowi. Sprzątane będą lasy, okolice rzek, stawy, parki, przydrożne rowy, okolice blokowisk, a także szkół.

 

- Choć zbieranie śmieci daje najczęściej efekt krótkotrwały, czynne włączenie się w akcję może przynieść znacznie ważniejszy efekt w postaci zmiany świadomości ekologicznej i nawyków mieszkańców. Dlatego gorąco zachęcamy do włączenia się w akcję „Wysprzątajmy Powiat Wieruszowski na wiosnę”, która zaplanowana jest na terenie powiatu wieruszowskiego na dzień 22 kwietnia - zachęca wieruszowskie starostwo. Podobnie jak w latach ubiegłych istnieje możliwość uzyskania worków i rękawic jednorazowych w Wydziale Architektury, Budownictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Wieruszowie lub w urzędach gmin z terenu powiatu, po uprzednim zgłoszeniu zapotrzebowania. Zgromadzone odpady wystawione w dostępnych miejscach zostaną zebrane i wywiezione na wysypisko. Na koszt powiatu. Choć głównymi uczestnikami akcji od wielu lat w tej akcji są tylko uczniowie i nauczyciele szkół z terenu powiatu wieruszowskiego, włodarze apelują, aby w tym roku aktywnie włączyli się także dorośli mieszkańcy powiatu. To okazja, aby i oni pokazali, że też im zależy na czystej, bez śmieci okolicy, w której mieszkają. A także, by dali przykład np. babcie i dziadkowie swoim wnuczętom, że warto dbać o środowisko. I warto żyć w świecie bez śmieci.

- I Ty możesz zrobić coś dobrego dla natury! - apeluje zarząd powiatu wieruszowskiego. Dodajmy, że data sprzątania tego powiatu związana jest z przypadającym 22 kwietnia Dniem Ziemi. Tego dnia z workami po śmieci ruszą setki milionów ludzi na całym świecie pod hasłem "ODPOWIEDZIALNI ZA ŚRODOWISKO". Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Dzień Ziemi obchodzony jest od 1970 roku w Nowym Yorku, a od 1971 roku .
Z kolei, samorząd Wieruszowa już teraz, w kwietniu zaprasza do akcji #sadziMy. Ta odbędzie się jesienią, ale mieszkańcy mogą już zgłaszać swój udział w niej. Do 27 kwietnia. „#sadziMY”, to ogólnopolska akcja poświęcona ochronie klimatu poprzez propagowanie sadzenia drzew w bezpośrednim otoczeniu miejsc przebywania ludzi oraz w lasach. Patronem akcji jest Prezydent RP, a bezpłatne sadzonki przekażą Lasy Państwowe. Mając na uwadze konieczność rozpoznania zainteresowania akcją mieszkańcy Wieurszowa, instytucje i podmioty działające na i pozyskania bezpłatnych sadzonek drzew mogą przesłać deklaracje na adres email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie pod nr tel. 62 78 32 633 w terminie do dnia 27 kwietnia, w zgłoszeniu należy podać ilość i gatunek drzew. Szkółki leśne Lasów Państwowych dysponują jedynie gatunkami lasotwórczymi. W razie braku w szkółce leśnej sugerowanego przez zainteresowane osoby gatunku drzewa otrzymają one gatunek o podobnej wartości przyrodniczej.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u