Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Dziewięciu pijanych kierujących w siedem dni

Dziewięciu pijanych kierujących w siedem dni

269-156570W ciągu tygodnia zduńskowolscy policjanci zatrzymali aż 9 nietrzeźwych kierujących. Najwięcej, bo blisko 3 promile „wydmuchał” 61-letni rowerzysta. Piłeś alkohol – nie jedź. To zasada, której należy bezwzględnie przestrzegać, by uniknąć tragedii na drodze.

 

Policjanci pełniący codzienną służbę dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Dlatego między innymi kontrolują stan trzeźwości kierujących pojazdami. W ten sposób mogą eliminować potencjalne zagrożenie spowodowania tragicznego wypadku drogowego. Od 24 do 30 września 2022 roku na terenie powiatu zduńskowolskiego policjanci wyeliminowali z ruchu aż 9 kierujących, którzy zlekceważyli ludzkie zdrowie i życie, wyjeżdżając na drogę po alkoholu:
- 24 września, po godzinie 7:00, funkcjonariusze ruchu drogowego, na ulicy Jodłowej w Zduńskiej Woli, zatrzymali do kontroli 29-letnią mieszkankę powiatu zduńskowolskiego, która jadąc oplem vectrą, miała w organizmie niespełna 2 promile alkoholu. Kierującej zatrzymano prawo jazdy.
- Tego samego dnia, przed godziną 10:00, w Izabelowie, 21-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli, kierujący Oplem Astrą, „wydmuchał” 0,4 promila. Zatrzymano mu prawo jazdy.
- W ten sam dzień, przed godziną 11:00, dyżurny otrzymał informacje, że na ulicy Łaskiej w Zduńskiej Woli doszło do kolizji. Kierujący pojazdem vw, zmieniając pas ruchu, nie zachował ostrożności i doprowadził do zderzenia z samochodem bmw. Okazało się, że kierujący bmw, 48-letni zduńskowolanin, ma niespełna 1 promil alkoholu w organizmie. Sprawca kolizji ukarany mandatem, ale nietrzeźwy kierujący, jako sprawca przestępstwa, ma zatrzymane prawo jazdy, a samochodem już nie mógł dalej podróżować.
- 25 września, w południe, patrol zatrzymał do kontroli pojazd bmw. Okazało się podczas kontroli stanu trzeźwości, że 29-letni mieszkaniec Łasku, jest nietrzeźwy i ma w organizmie 0,65 promila alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy.
- 27 września, po godzinie 7:00, w Tymienicach, patrol zatrzymał do kontroli pojazd Skoda Fabia. Podczas rozmowy z 40-letnim mieszkańcem Łodzi, policjanci wyczuli woń alkoholu więc zbadali jego stan trzeźwości. Okazało się, że miał 0,67 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Łodzi ma zatrzymane prawo jazdy.
- Tego samego dnia, po godzinie 15:00, patrol zatrzymał „jadącego wężykiem” rowerzystę na ulicy Borowej w Zduńskiej Woli. Okazało się, że 61-letni mieszkaniec powiatu zduńskowolskiego, miał w organizmie 2,8 promila alkoholu.
- 28 września, w Osinach, policjanci zatrzymali do kontroli pojazd opel meriva. Kierujący nim, 46-letni mieszkaniec powiatu zduńskowolskiego, miał 1,7 promila alkoholu w organizmie i prowadził samochód, chociaż nie posiadał do tego uprawnień.
- 30 września, na ulicy Łódzkiej w Zduńskiej Woli, policjanci zatrzymali kierującego samochodem ford focus. 37-letni mieszkaniec powiatu łaskiego, miał w organizmie niespełna 1 promil alkoholu. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy.
- Tego samego dnia, przed północą, na ulicy Mostowej w Zduńskiej Woli, policjanci zatrzymali do kontroli czterokołowy lekki pojazd mechaniczny marki KXD PRO. Okazało się, że 36-letni mieszkaniec tego miasta, był pijany, miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie, a dodatkowo orzeczony przez sąd, zakaz prowadzenia pojazdów.

Każdy pijany kierowca na drodze to potencjalny zabójca. Jest zagrożeniem zarówno dla siebie jak i dla innych osób. Policjanci zwracają się z apelem: nie tolerujmy pijanych kierowców. Wykażmy się odpowiedzialnością i reagujmy widząc, że nietrzeźwa osoba wsiada za kierownicę. Zabierając kluczyki lub dzwoniąc pod numer alarmowy 112 możemy uratować czyjeś życie. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał. Brak reakcji jest przyzwoleniem na tę patologię społeczną. Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierowca może za chwilę potrącić czyjąś mamę, brata, córkę lub wnuczka... Przypominamy, że KAŻDY kto popełni przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Grozi mu:
- utrata prawa jazdy nawet do 15 lat,
- kara pozbawienia wolności do lat 2 lub kara ograniczenia wolności lub kara grzywny do 30 000 zł,
- świadczenie pieniężne od 5 000 do 60 000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej,
- 10 punktów karnych,
- umieszczenie informacji o karze w Krajowym Rejestrze Karnym,
- dodatkowo w pracy może być nałożona kara, jeśli wiąże się ona z prowadzeniem samochodu. Pracodawca ma prawo wręczyć zwolnienie dyscyplinarne na podstawie informacji z sądu. Surowe kary czekają tych, którzy wcześniej byli już karani za jazdę pod wpływem alkoholu,
- obowiązek naprawy spowodowanych zniszczeń.

sierż. sztab. Katarzyna Biniaszczyk
Oficer Prasowy KPP w Zduńskiej Woli

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak wrócą nasi piłkarze z Kataru?

Niewiarygodne! Nasi piłkarze polecieli na mistrzostwa świata chronieni przez samoloty F-16.
To już wielki sukces.
A jak wrócą? MiG-iem!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u