Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Policjanci zatrzymali podpalacza jeszcze w czasie akcji gaśniczej

Policjanci zatrzymali podpalacza jeszcze w czasie akcji gaśniczej

policjakajdankiNajbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 42-letni mężczyzna, który celowo podpalił swoje mieszkanie w wielorodzinnym budynku. Oprócz niego w budynku znajdowały się cztery osoby. Łascy policjanci zatrzymali podpalacza jeszcze podczas akcji gaśniczej. Usłyszał już zarzuty, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Łasku

 

W poniedziałek 22 maja, chwilę po godzinie 19 dyżurny łaskiej komendy policji został powiadomiony o pożarze budynku mieszkalnego przy ul. Lutomierskiej. Policjanci po dotarciu na miejsce, zabezpieczyli rejon zdarzenia, aby ułatwić akcję gaśniczą strażakom. W trakcie jej trwania, zebrali informacje z których wynikało, że pożar mógł być wynikiem celowego podłożenia ognia. Z relacji świadków zdarzenia, wynikało, że w jednym z mieszkań przebywało kilku mężczyzn i spożywało alkohol. W pewnym momencie jeden z nich wyszedł a po kilkunastu minutach, wrócił i powiedział pozostałym, że celowo podpalił swoje mieszkanie. Po otrzymaniu tych informacji oraz ustaleniu rysopisu mężczyzny, policjanci ujawnili go ukrywającego się w jednym z mieszkań podpalonego budynku. W chwili zatrzymania, 42-letek miał organizmie prawie 3 promile alkoholu. W budynku oprócz sprawcy obecne były cztery osoby, które wyszły z niego o własnych siłach, nie doznając żadnych obrażeń. Wstępnie właściciel budynku oszacował straty na kwotę 40 000 złotych.
Zatrzymany podpalacz, nie przyznał się do przedstawionego mu zarzutu. Tłumaczył się, że tylko wypalał nagromadzone w piecu śmieci. Zostawił otwarte drzwiczki od pieca, a następnie wyszedł z mieszkania, przez co doszło do pożaru. Sąd zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Umyślne sprowadzenie zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób lub mienia w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru zagrożone jest karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski
KPP w Łasku

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u