Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności SPYCIMIERSKIE BOŻE CIAŁO POWRACA W PEŁNEJ KRASIE Z KWIETNYMI DYWANAMI

SPYCIMIERSKIE BOŻE CIAŁO POWRACA W PEŁNEJ KRASIE Z KWIETNYMI DYWANAMI

Plakat_Boe-Ciao-003W najbliższy czwartek, 3 czerwca wypada uroczystość Bożego Ciała. W ubiegłym roku, z uwagi na pandemię celebracja uroczystości w Spycimierzu była mocno okrojona. W tym roku procesja wróci na tradycyjną trasę.

W komunikacie Kurii Włocławskiej, opublikowanym na stronie diecezji, w sprawie organizacji uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, podkreślono, że biskup pozostawia „roztropnej decyzji” proboszczów kwestię organizowania procesji Bożego Ciała. Ponieważ spycimierska uroczystość w całości odbywa się na zewnątrz, w tym roku procesja wróci do swojej tradycyjnej trasy i oprawy, ale z zachowaniem zalecanych wytycznych rządowych. Tym, samym goście będą mogli już od rana podpatrzyć proces układania kwietnych dywanów, w który, jak w latach przed pandemią włączają się całe rodziny. Główne uroczystości rozpoczną się o godz. 17 mszą świętą na placu przykościelnym. Podczas procesji, proboszcz ks. Dariusz Ziemniak poświęci nowe kapliczki – ołtarze.
- Kapliczki wprawdzie stanęły już przy okazji ubiegłorocznych uroczystości, ale z racji zmiany trasy i ograniczenia jej do najbliższego otoczenia kościoła, nie było okazji, by je poświęcić. Teraz, przy okazji procesji nadrobimy te zaległości –zapowiada proboszcz. Goście, którzy z jakichś względów nie będą mogli zostać na procesji, ale będą chcieli uczestniczyć w eucharystii, tego dnia w Spycimierzu będą dla nich odprawione msze o godz. 7, 9., 10.30 i 12.
W dniu uroczystości przepustowość będzie regulowana zmianą organizacji ruchu, samochody będą wjeżdżały od drogi powiatowej w pobliżu stacji benzynowej na Zieleniu i wyjeżdżały drogą gminną prowadzącą do niedawno oddanego ronda. W tym roku zostanie też przetestowany pod kątem swej skuteczności by-pass, oddany do użytku wiosną ubiegłego roku. Wcześniejsza zmiana organizacji ruchu była jedynie półśrodkiem z uwagi na wysokie natężenie ruchu oraz auta parkujące „gdzie się da”, które bardzo przeszkadzały parafianom podczas samej procesji.
Łącznik pozwoli podczas tegorocznych obchodów Bożego Ciała odciążyć miejscowość z samochodów, które nie będą wjeżdżać do ścisłego centrum. Budowa nowej drogi wprawdzie nie wyeliminuje całkowicie problemu, ale na pewno go znacząco zminimalizuje. Samochody będą parkować na wydzielonym pasie przy łączniku. Wyjątkiem od reguły będą autokary, dla których parking zapewniony jest w pobliżu kościoła. Trasa procesji i miejsca parkingowe znajdziecie na mapie poniżej.

KaMi S

Jak wyglądały kwietne dywany i procesja Bożego Ciała w 2019 roku zobaczyć można na: --> https://uniejow.pl/aktualnosci/54465.html

bozecialospcy

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u