Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Miała 3,5 promila i wiozła dwoje dzieci!

Miała 3,5 promila i wiozła dwoje dzieci!

policjar31-letnia mieszkanka powiatu sieradzkiego kierowała Volkswagenem mając ponad 3,5 promile alkoholu! W samochodzie przewoziła dwoje dzieci w wieku 6 i 11 lat . Została zatrzymana dzięki reakcji pracownika cywilnego sieradzkiej komendy.

 

Wczoraj przed godziną 21 do dyżurnego sieradzkiej policji zadzwonił mężczyzna jadący od strony Warty. Zaniepokoił go nietypowy tor jazdy poruszającego się przed nim Volkswagena. Kierująca nim kobieta jechała bardzo powoli, poruszała się tak zwanym „wężykiem”, zmieniając co chwila pas ruchu, a przez pewien czas nawet jechała lewym pasem. Podejrzewając, że kierująca może być pod działaniem alkoholu, świadek zachowując bezpieczny dystans, pojechał za nią. Zadzwonił też na numer alarmowy.
We wsi Baszków kobieta zjechała na pobocze i zatrzymała pojazd. Świadek, który - jak się okazało - był pracownikiem cywilnym sieradzkiej komendy, szybko podbiegł do samochodu, by powstrzymać kierującą od dalszej jazdy. Widząc to kobieta próbowała uciec. Mężczyzna szybko zainterweniował i uniemożliwił jej dalszą jazdę.
Na miejsce przyjechał patrol policji. Funkcjonariusze ustalili, że samochodem kierowała 31-letnia mieszkanka powiatu sieradzkiego, z którą podróżowała dwójka jej dzieci w wieku 6 i 11 lat. Przeprowadzone badanie wskazało, że kierująca miała ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci skontaktowali się z ojcem dzieci, który przyjechał na miejsce i przejął nad nimi opiekę. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Obligatoryjne zasądzane jest również od sprawców świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. O zachowaniu nieodpowiedzialnej matki zostanie również powiadomiony sąd rodzinny.

KPP w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTwój grzech jest większy niż mój

– Byłem u spowiedzi…
– i…?
– Kapłan powiedział mi, że nie powinienem nigdy się z tobą spotykać, że od samego początku to było złe. Jesteś mężatką i nigdy nie powinienem się do ciebie zbliżyć…
– A powiedziałeś temu ,,kapłanowi'', że sam masz dwie żony: jedną kościelną, drugą ,,cywilną''?
– Nie, po co?! Przecież nie pytał!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u