Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zduńska Wola stawia na eko

Zduńska Wola stawia na eko

smieciSpecjalne pojemniki przenośne na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz wyczerpane baterie i akumulatory stanęły w dziesięciu miejscach Zduńskiej Woli. Ułatwią mieszkańcom selektywne pozbycie się elektrośmieci zalegających w naszych domach. Do czerwonych pojemników zduńskowolanie mogą wrzucać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny wyłącznie o wymiarze nieprzekraczającym 50 centymetrów. Zmieszczą się w nich np. żelazka, suszarki do włosów, telefony, lokówki, aparaty fotograficzne, radyjka, tostery czy laptopy. W nowych pojemnikach można też zostawić tonery z drukarki, ciśnieniomierze i karty SIM.

 

– Elektrycznym śmieciem może stać się wszystko co jest zasilane prądem z gniazdka lub baterią a więc zabawki, czujniki dymu, routery czy komputery rowerowe – tłumaczy Robert Magolon z firmy MB Recycling, która prowadzi ogólnopolski projekt „Elektryczne Śmieci”. To ona, w porozumieniu z urzędem miasta, rozstawiła w Zduńskiej Woli pojemniki na elektroodpady i będzie go odbierać.
A co z większymi z urządzeniami RTV/AGD? Te, MB Recycling może za drobną opłatą zabrać z domu. Np. pralkę lub lodówkę, wystarczy skontaktować się z infolinią 572 102 102. Zepsuty sprzęt elektryczny z domów można też oddać w miejskim PSZOKU. Projekt „Elektryczne Śmieci” stawia sobie za cel również edukację. Dla uczniów i nauczyli uruchomiono internetową platformę Szkolne Centrum Recyklingu. Umieszczono na niej scenariusze lekcji, bajki, filmy, quizy i malowanki, które można wykorzystać do edukacji najmłodszych.

Gdzie w Zduńskiej Woli postawiono czerwone pojemniki na elektrośmieci?

Pojemniki na zużyty sprzęt elektroniczny stanęły w różnych miejscach w mieście. Są to: ulica Osmolińska 6; ulica Wieniewskiego 1; ulica Heleny Modrzejewskiej 4; ulica Przejazd 4; ulica Łódzka 12; ulica Narwiańska – skrzyżowanie z ulicą Warcką; ulica Zgody – skrzyżowanie z ulicą Wilczą; ulica Żytnia – skrzyżowanie z ulicą Skrzetuskiego; ulica Żurawia; ulica Fredry – skrzyżowanie z ulicą Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzychodzi karzeł do księgarni...

---------------------------------

Przychodzi karzeł do księgarni i pyta:
- Czy są jakieś książki o dyskryminacji karłów?
- Oczywiście, o, tam, na najwyższej półce.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u