Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Czyste powietrze

Czyste powietrze

sieradySieradz jest jednym liderów w województwie łódzkim jeżeli chodzi o ilość wniosków złożonych w programie "Czyste powietrze". Do tej pory w naszym mieście złożona blisko 630 wniosków na dofinansowanie wymiany starych, węglowych pieców. Co dokładnie oferuje program "Czyste powietrze" będzie można dowiedzieć się już w najbliższą sobotę na sieradzkim Rynku

 

W całym kraju trwają obchody III rocznicy proekologicznego Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” (PPCP). Z tej okazji Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi zaprasza na trzydniowe wydarzenie w 3 miastach woj. łódzkiego. Celem organizacji wydarzenia jest zwiększenie wiedzy na temat dostępnych i wykorzystanych środków finansowych w regionie łódzkim, w tym głównie przekazanie informacji na jakie działania przeznaczane są środki z PPCP i dla jakich grup beneficjentów i zachęcenie do udziału w programie. Stąd też zapraszamy mieszkańców całego województwa do wspólnej zabawy edukacyjno-promocyjnej na temat Czystego Powietrza. W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę odwiedzimy wspólnie 3 powiatowe miasta w regionie, które dobrze wykorzystują dotacje w ramach PPCP, żeby chronić zdrowie swoich mieszkańców i środowisko, w którym żyją. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że te lokalne działania również przyczyniają się do ochrony klimatu, który jest aktualnie celem troski całego świata.
Zaczynamy w piątek 24 września br. wizytą na pl. Kościuszki w Tomaszowie Maz., w sobotę 25 września zawitamy do Sieradza, a w niedzielę 26 września odwiedzimy Łowicz. Przysłowiowym gwoździem Programu będzie niespodzianka – Pokój Wyzwań (Challenge Room). Szczegóły na miejscu, proponujemy włączyć się do gry. Pokój zostanie ulokowany w bezpośrednim sąsiedztwie stoiska WFOŚiGW, w którym będzie usytuowany punkt konsultacyjny dla uczestników wydarzenia i mieszkańców województwa łódzkiego, którzy chcą skorzystać z Programu „Czyste Powietrze”. Przy punkcie Funduszu, działać będzie również punkt Urzędu Miasta Sieradza, który także aktywnie pośredniczy w składaniu wniosków do programu Czyste powietrze.
Nie mniejszą atrakcją będzie prezentacja wyścigowego samochodu solarnego Eagle Two, który jest dziełem studentów z Koła Naukowego Politechniki Łódzkiej. Lodz Solar Team w minioną niedzielę zostali wicemistrzami Europy, zdobywając swój kolejny, 13-sty tytuł mistrzowski podczas wyścigów samochodów napędzanych energią słoneczną iLumen Europan Solar Challenge w Belgii. Tylko jednym punktem wyprzedzili ich Włosi. Przekonacie się tym samym czy 13-tka może być szczęśliwa.
Studenci starają się zadbać o środowisko niwelując ilość spalin, więc idealnie wpisuję się w cel Programu Czyste Powietrze. Nasz rodzimy bohater - Eagle Two ma wbudowaną baterię, która osiąga moc 60kWh, tak jak auto amerykańskiej marki Tesla, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Co ciekawe, naładowanie takiej baterii na stacji dokującej, o mocy 150kWh, zajmuje tylko około 1 godziny. Więcej o tym niezwykłym aucie i regułach wyścigów, które znacznie odbiegają od tradycyjnych, opowie sam zespół na naszej imprezie.
Szczegółowy grafik wydarzenia WFOŚiGW w Łodzi przedstawia się tak:
- piątek 24 września 2021 r. w godz. 13.00 - 18.00 pl. Kościuszki, Tomaszów Mazowiecki,
- sobota 25 września 2021 r. w godz. 12.00 – 18.00 Rynek, Sieradz,
- niedziela 26 września 2021 r. w godz. 11.00 – 17.00 Nowy Rynek, Łowicz.
Szczegóły, dotyczące Programu Czyste Powietrze znajdziecie Państwo na stronie internetowej WFOŚiGW w Łodzi http://www.wfosigw.lodz.pl i portalu beneficjenta https://portal.wfosigw.lodz.pl/, a Czyste Powietrze w liczbach znajdą Państwo na stronie ogólnopolskiej https://czystepowietrze.gov.pl/

Źródło: WFOŚiGW

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy

 

 

 

 

 

 

 

"Dobranoc, przystojniaku!"

Pewien facet chciał przenocować w hotelu, ale wszystkie pokoje były zajęte.
- Może ma pan jednak jakiś wolny pokój, albo chociaż jakieś łóżko? Mogę spać gdziekolwiek - poprosił recepcjonistę.
- No cóż, mam dwuosobowy pokój w którym mieszka tylko jeden facet i prawdopodobnie byłby zadowolony ze współlokatora, bo to obniżyłoby mu koszty. Ale prawdę mówiąc, on chrapie tak głośno, że skarżą się na niego nawet lokatorzy z sąsiednich pokoi, tak więc nie wiem, czy będzie pan zainteresowany.
- Nie ma sprawy, wezmę ten pokój.
Następnego ranka recepcjonista pyta faceta:
- Jak się panu spało?
- Lepiej niż kiedykolwiek.
- A co z chrapaniem, nie przeszkadzało panu?
- Nie, natychmiast go uciszyłem.
- W jaki sposób?
- Już leżał w łóżku, kiedy wszedłem do pokoju. Przechodząc pocałowałem go w policzek i powiedziałem "Dobranoc, przystojniaku!", a on obserwując mnie, nie zmrużył oka przez całą noc!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u