Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Nowe chodniki i nakładki w Sieradzu

Nowe chodniki i nakładki w Sieradzu

untitled-2664Trwają prace związane z remontem chodników przy ulicach 3. Maja oraz Braterstwa Broni. To część większej inwestycji, której realizację zaplanowano na ten i przyszły rok.

 

Chodnik przy ul. 3.Maja doczeka się nowej nawierzchni z kostki brukowej na długości od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej. Przy ul. Braterstwa Broni chodnik budowany jest wzdłuż ulicy, po stronie nowo wybudowanych bloków. W tym przypadku, tuż przy skrzyżowaniu z ul. Bohaterów Września powstanie nowe, doświetlone przejście dla pieszych.
Oba zadania są częścią większej inwestycji pod nazwą "Przebudowa i budowa dróg, parkingów, chodników miejskich w Sieradzu". Całość prac podzielona jest na dwa zadania. Pierwsze, poza wspomnianymi już chodnikami obejmuje również budowę chodnika przy ul. Grzesika i Piwnika, a także parking przy Przedszkolu nr 15. Koszt tej części robót to ponad 486 tys. zł., a ich wykonawcą jest firma Bud-Trans z Sieradza.
To samo przedsiębiorstwo jest również odpowiedzialne za drugą część zadania, której koszty opiewają na kwotę blisko 1,6 mln zł. W jego ramach wykonane zostaną nakładki bitumiczne oraz remonty chodników na ulicach: Stodolnianej (nakładka na odcinku od ul. Kopernika do ul. Olendry Małe ), Kopernika (przed sklepem spożywczym w kierunku torów kolejowych), wewnętrznej części Armii Krajowej (od marketu w stronę skrzyżowania z nowym odcinkiem ul. Sikorskiego). Zadanie to przewiduje również wykonanie parkingu przy ul. Zajęczej 7 oraz położenie nakładki bitumicznej na ul. Bocznej. Michał Sitarek Referat Promocji UM w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy

 

 

 

 

 

 

 

"Dobranoc, przystojniaku!"

Pewien facet chciał przenocować w hotelu, ale wszystkie pokoje były zajęte.
- Może ma pan jednak jakiś wolny pokój, albo chociaż jakieś łóżko? Mogę spać gdziekolwiek - poprosił recepcjonistę.
- No cóż, mam dwuosobowy pokój w którym mieszka tylko jeden facet i prawdopodobnie byłby zadowolony ze współlokatora, bo to obniżyłoby mu koszty. Ale prawdę mówiąc, on chrapie tak głośno, że skarżą się na niego nawet lokatorzy z sąsiednich pokoi, tak więc nie wiem, czy będzie pan zainteresowany.
- Nie ma sprawy, wezmę ten pokój.
Następnego ranka recepcjonista pyta faceta:
- Jak się panu spało?
- Lepiej niż kiedykolwiek.
- A co z chrapaniem, nie przeszkadzało panu?
- Nie, natychmiast go uciszyłem.
- W jaki sposób?
- Już leżał w łóżku, kiedy wszedłem do pokoju. Przechodząc pocałowałem go w policzek i powiedziałem "Dobranoc, przystojniaku!", a on obserwując mnie, nie zmrużył oka przez całą noc!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u