Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Jak dobrze mieć sąsiada, czujnego sąsiada!

Jak dobrze mieć sąsiada, czujnego sąsiada!

269-148289_mo1Do policji zadzwonił mieszkaniec gminy Zapolice, którego zaniepokoił obcy mężczyzna kręcący się po posesji sąsiada. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten od pół roku, jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Wszystko dzięki sąsiedzkiej czujności.

 

Mieszkaniec gminy Zapolice, 17 maja, zauważył, że na terenie należącym do sąsiada, kręci się nieznany mu mężczyzna. Podszedł do niego i zaczął dopytywać co tutaj robi. Mężczyzna odpowiadał na zadawane pytania nielogicznie, czym wzbudził wątpliwości. Czujny sąsiad poinformował policję o podejrzanym mężczyźnie. Na miejscu zduńskowolscy funkcjonariusze ustalili, że 41-latek jest poszukiwany do odbycia kary trzech miesięcy pozbawienia wolności. Okazuje się, że nie ma lepszego zabezpieczenia naszych domów, mieszkań i całego dobytku, niż czujne oko sąsiada. Taka osoba jest lepsza niż najlepszy alarm. Pamiętajmy, że ważne jest poznanie swojego sąsiada i utrzymywanie z nim dobrych kontaktów. Zawsze możemy poprosić go o zwrócenie uwagi na nasz dom podczas wyjazdu. Także my sami, podczas nieobecności sąsiada, zwracajmy uwagę na osoby obce przebywające na klatce schodowej lub posesji. Nie bądźmy obojętni na wynoszenie mebli czy sprzętów elektronicznych. Dobrze znający się i zorganizowani sąsiedzi mogą skutecznie zapobiec nie tylko włamaniom i kradzieżom, ale i wybrykom chuligańskim. Rozmawiajmy z sąsiadem o bezpieczeństwie w naszym miejscu zamieszkania, ustalmy jak zachować sąsiedzką czujność.

Dzwonimy na policję zawsze gdy:
- usłyszymy hałasy w mieszkaniu sąsiada, a wiemy, że mieszkańcy wyjechali,
- jeżeli zobaczymy nieznajomego, próbującego otwierać drzwi u sąsiada, a wiemy, że nie ma go w domu,
- jeżeli zauważymy podejrzanie zachowujące się osoby na klatce schodowej, posesji sąsiada lub na parkingu.
Nie zapominajmy o natychmiastowym poinformowaniu policji o swoich podejrzeniach lub zaobserwowanej sytuacji zagrożenia. Im szybciej funkcjonariusze przyjmą zgłoszenie i pojadą na miejsce, tym szybciej będą mogli podjąć skuteczne działania zmierzające do eliminowania zagrożeń lub zatrzymania sprawców przestępstw.

st. sierż. Katarzyna Biniaszczyk
Oficer Prasowy Policji w Zduńskiej Woli

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj



Reklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyŻona obrażona...

Żona prosiła mnie, żebym jej przyniósł szminkę.
Niestety, przez pomyłkę podałem jej klej w sztyfcie.
Chyba ciągle jest obrażona, bo nadal się nie odzywa...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u