Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Nadal jeżdżą na dwóch gazach

Nadal jeżdżą na dwóch gazach

ALKOMATNie pomagają policyjne apele i ostrzeżenia o poważnych konsekwencjach karnych; na drogach powiatu wieluńskiego nadal zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący. W miniony weekend policjanci interweniowali wobec dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich pijany wsiadł za kierownicę Opla i dachował w centrum miasta. Ponadto wyeliminowanych z ruchu zostało dwóch rowerzystów, także będących pod wpływem alkoholu.

 

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierowcy doszło 30 lipca roku w Wieluniu na ulicy Krakowskie Przedmieście. Z ustaleń policjantów wynika, że 47-latek kierujący Oplem Signum, podczas manewru omijania zaparkowanego Citroena doprowadził do zderzenia pojazdów. Siła uderzenia spowodowała, że Opel, którym kierował, wywrócił się na dach. Mężczyzna przewieziony został do szpitala, gdzie po udzielonej mu pomocy medycznej został wypisany. Badanie alkomatem wykazało, że 47-latek miał ponad 2,6 promila alkoholu organizmie. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem. Nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie. Tego samego dnia we wsi Krzeczów, dzięki zgłoszeniu świadka zatrzymany został 44-latek, który mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie kierował samochodem marki Volkswagen. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że wobec mężczyzny orzeczony jest sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 44-latek usłyszał już zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Oprócz nietrzeźwych kierowców wyeliminowani z ruchu zostali dwaj rowerzyści, będący pod wpływem alkoholu. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli drogowej 30 lipca 2022 roku w miejscowości Przywóz. Badanie alkomatem wykazało, że 33- latek kierujący rowerem miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karny w wysokości 2500 złotych. Kolejny z nieodpowiedzialnych rowerzystów wpadł w ręce mundurowych 31 lica 2022 roku w Wieluniu na ulicy 18 Stycznia. Badanie alkomatem wykazało, że 62- latek miał 0,36 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie czyli kierowanie rowerem w stanie po użyciu alkoholu, mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.
Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, stanowi potencjalne zagrożenie. Apelujemy: piłeś alkohol - nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkami takiego zachowania - reaguj! Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie.

asp. sztab. Katarzyna Grela
Oficer Prasowy KPP w Wieluniu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTrzeba ufać

Ostatnio żona mi zakomunikowała:
- Więcej to ty już z kumplami pić nie będziesz.
A ja patrzę na nią, uśmiecham się i myślę sobie:
- Tyle lat po ślubie a w niej wciąż tyle optymizmu

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u