Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności W środę ambasadorowie z Chin, Japonii, Korei, Indii i Filipin poznają Ożarów i Wieluń

W środę ambasadorowie z Chin, Japonii, Korei, Indii i Filipin poznają Ożarów i Wieluń

mwd-ozarowW środę w Ożarowie i Wieluniu zaplanowano spotkanie z ambasadorami z regionu Azji i Pacyfiku. Zapraszał minister Marcin Przydacz rodem z gminy Osjaków.

 

- Staram się, aby działania dyplomatyczne nie koncentrowały się tylko w Warszawie, ale by pokazać naszym gościom region. Mamy czym się pochwalić. Nasz Wieluń to piękne miasto. 7 czerwca w Ożarowie dojdzie do spotkania, na moje zaproszenie przyjedzie tutaj kilkunastu ambasadorów z państw regionu Azji i Pacyfiku. Mówię tu o ambasadorach państw takich jak Chiny, Japonia, Korea, Indie, ale też z Filipin, po to, aby pokazać historię naszego regionu, ale też przeprowadzić poważne rozmowy dotyczące sytuacji międzynarodowej, bezpieczeństwa i wzmocnienia relacji gospodarczych. Chcemy zachęcać naszych partnerów do zakupów polskich produktów. Zaprosiłem do Ożarowa, do pięknego dworku. Mam nadzieję, że te kościółki w stylu wieluńskim będą przedmiotem zainteresowania, później krótki spacer po Wieluniu, Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Mam nadzieje, że będę mógł też pokazać ambasadorom wieluńską przedsiębiorczość - mówił Marcin Przydacz, szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej, który był gościem RZW.

(opr. KJB)

fot: Radio ZW

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u