Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności TRAGICZNA MAJÓWKA W REGIONIE. TOPIELEC W GMINIE BRZEŹNIO, ŚMIERTELNY WYPADEK W GASZYNIE

TRAGICZNA MAJÓWKA W REGIONIE. TOPIELEC W GMINIE BRZEŹNIO, ŚMIERTELNY WYPADEK W GASZYNIE

To nie była tylko okraszona świętowaniem majówka w Sieradzkiem. W Wierzbowiej znaleziono ciało 58-letniego topielca, a w Gaszynie w wypadku drogowym zginął 46-latek.

 

58-letni mężczyzna z gminy Brzeźnio, utonął 2 maja w zbiorniku wodnym w miejscowości Wierzbowa, w powiecie sieradzkim. Do tragedii doszło najprawdopodobniej podczas wędkowania. O tym, że w wodzie może znajdować się człowiek, powiadomił około godziny 10.30 służby ratunkowe spacerowicz, który zauważył na brzegu pozostawiony plecak i wędkę. Ciało znajdowało się natomiast około pod wodą, około dwóch metrów od brzegu. Do akcji przystąpili strażacy ze specjalistycznej grupy nurkowej Państwowej Straży Pożarnej z Sieradza. Po wyciągnięciu mężczyzny na brzeg nie podjęto jednak czynności medycznych, ponieważ było na to już za późno. 58-latek nie żył prawdopodobnie od kilku lub kilkunastu godzin. W akcji brało udział pięć zastępów strażackich - trzy PSP i dwie OSP z Barczewa oraz Brzeźnia.

 Do tragicznego wypadku doszło 3 maja w Gaszynie około 12:10. Zderzyły się tam ciężarówka i osobówka. Jedna osoba zginęła. Na miejscu interweniowała policja, zespół ratownictwa medycznego oraz dwa zespołu JRG Wieluń.

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów 46-latek kierujący audi z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem ciężarowym daf. Pomimo podjętej reanimacji śmierć poniósł 46-letni mieszkaniec powiatu oleskiego. Badanie alkomatem wykazało, że 29-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy. Obecnie na miejscu zdarzenia pracują policjanci. Wykonują m.in. oględziny miejsca, zabezpieczają ślady i dowody oraz ustalają świadków zdarzenia. Okoliczności tego tragicznego wypadku będą szczegółowo wyjaśniane pod nadzorem prokuratury. Na chwilę obecną w miejscu, gdzie doszło do wypadku droga jest zablokowana. Wyznaczono objazdy – informowała Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.Przyczyny i okoliczności śmierci mężczyzn ustalą biegli pod nadzorem prokuratora.

KaMi S

 
FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u