Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Co, gdzie, kiedy w Sieradzkiem

Co, gdzie, kiedy w Sieradzkiem

ESI2Poniżej i na plakatach propozycje wydarzeń z regionu na nadchodzące dni. Przypominamy, że to też ostatnie dni tegorocznego karnawału.

 

 

 

WIELUŃ

21 lutego, koncert “Muzyka, szampan i miłość” – świat musicalu i operetki. W sali widowiskowej w Wieluńskim Domu Kultury zabrzmią znane arie, szlagiery, przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej w wykonaniu młodych i utalentowanych artystów. W programie m.in.: Skrzypek na dachu, My Fair Lady, Marsz Radeckiego, Tango Milonga, Kto me usta całuje ten śni, Marsz Radeckiego i wiele innych. Bilety od 3 lutego do nabycia w sekretariacie WDK w cenie 25 zł. UWAGA! 2 koncerty jednego dnia o godz. 18 oraz 20.

28 lutego, godz. 17, Biblioteka Powiatowa. Licytacja obrazów powstałych dwa lata temu podczas pleneru im. Jerzego Dudy-Gracza w Kamionie. Można oglądać w Bibliotece Powiatowej w Wieluniu.

1 marca w wieluńskiej hali sportowej zagra grupa Enej, znana z takich hitów, jak „Tak smakuje życie” i „Symetryczno-liryczna”. Od dziś w Wieluńskim Domu Kultury można kupić bilety. W puli znajduje się 1.300 wejściówek w cenie 40 złotych. Aby zdobyć bilet, należy zgłosić się do placówki w godzinach jej pracy.

ZDUŃSKA WOLA

21 luty, godz. 19, sala kameralna MDK - "Mowa jest srebrem, a milczenie owiec” to tytuł nowego programu satyrycznego przygotowanego przez kabaret Sakreble. Wstęp wolny. Kabaret Sakreble powstał w 2005 roku, od tego czasu bawi zduńskowolan swoimi dowcipami i skeczami. Artyści działający przy MDK mają wiele prestiżowych nagród na swoim koncie. Podczas występów naśmiewają się głównie ze stereotypów i otaczającej nas rzeczywistości.

22 luty, Dzień Myśli Braterskiej, komenda hufca ZHP. Hufiec ZHP w Zduńskiej Woli organizuję zbiórkę krwi. Wyjątkowym płynem życia będzie można podzielić się 22 lutego (sobota) w siedzibie hufca przy ul. Złotnickiego 12. Akcja potrwa od 10 do 13. Aby zostać dawcą krwi wystarczy: mieć ukończone 18 lat, posiadać dowód osobisty, ważyć minimum 50 kg i przejść drobne badanie lekarskie. Zapotrzebowanie na krew jest bardzo duże, szacuje się, że co minutę potrzebny jest litr tego cennego płynu. Nie potrzeba się specjalnie przygotowywać do oddawania krwi, wystarczy pamiętać aby rano, przed wyjściem zjeść lekkie śniadanie i wypić ciepłą herbatę.Na krwiodawców będzie czekało ciasto, kawa, herbata i miła atmosfera. Organizując zbiórkę harcerze przyłączają się do ogólnopolskiej akcji Harcerska Kropla Braterstwa. W ten wyjątkowy sposób świętują Dzień Myśli Braterskiej, który obchodzony jest corocznie 22 lutego już od 1926 roku. Partnerem akcji jest zduńskowolski wydział Społecznej Akademii Nauk.

28 luty. MBP im. Jerzego Szaniawskiego organizuje spotkanie, na którym trzeba być. Gościem będzie satyryk Andrzej Poniedzielski. Początek o godz. 18. Wstęp wolny.

ZAPOLICE

27 luty, godz. 17 Bal Integracyjny Seniorów, GOKiS. Wpisowe 15 zł.

ŁASK

21 luty, w Retro Cafe & Restaurant gościć będą Mistrzowie Sushi, którzy zaprezentują kompozycje z ryżu, wodorostów i świeżych ryb. O godz. 17.

23 lutego, godz. 16, w Kościele Parafialnym w Kolumnie odbędzie się koncert "Wiarą Ruszę Górę". Dei Agmen zagra dla Klaudii, która walczy z nowotworem. - Nasza parafianka, koleżanka, ubiegłoroczna maturzystka - walczy z nowotworem. Chcemy wesprzeć Klaudię i jej najbliższych! Niech nikogo nie zabraknie w niedzielę 23 lutego o godz. 16 w naszym kościele! - czytamy na oficjalnym fan page'u Dei Agmen.

24 luty, Dyrekcja, nauczyciele oraz młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. gen. Władysława Andersa w Łasku serdecznie zapraszają na DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY, który odbędzie się 24 lutego 2014 r. w godz. 9 – 14. Będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2014/2015, bazą dydaktyczno - wychowawczą oraz atmosferą panującą w naszej szkole. Przygotowano wiele atrakcji dla gości.

6 marca, w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Ignacego Jana Paderewskiego w Łasku - Kolumnie odbędzie się wykład dr Przemysława Wilczyńskiego z Uniwersytetu Łódzkiego - Prawne aspekty funkcjonowania organizacji pożytku publicznego.
Dr Przemysław Wilczyński- wykładowca Wydziału Prawa i Administracji, Katedry Prawa Administracyjnego i Nauki Administracji - jest znakomitym specjalistą i ekspertem z zakresu prawnych zagadnień organizacji pożytku publicznego. Tytuł wykładu: Prawne aspekty funkcjonowania organizacji pożytku publicznego. Wykład i spotkanie z dr Przemysławem Wilczyńskim adresowane jest przede wszystkim do organizacji i stowarzyszeń, które zamierzają ubiegać się status organizacji pożytku publicznego, ale również do wszystkich mieszkańców Kolumny, Łasku i okolic, których interesują zasady funkcjonowania takich organizacji. Wykładowca pomoże rozstrzygnąć wszelkie problemy prawne związane z działalnością organizacji pożytku publicznego. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.

WOJSŁAWICE

23 luty, Jubileuszowy V Halowy Turniej Seniorów, który odbędzie się w hali przy Szkole Podstawowej w Wojsławicach. Do turnieju zgłosiła się maksymalna ilość 8 drużyn. Drużyny, które zgłosiły się do turnieju (lista wg. kolejności zgłoszeń): Wojsławice, FC Piaski, Dream Team, Czechy, FC Holandia, TS Janiszewice, LZS Rębieskie, OSP Janiszewice.

SZADEK

1 marca, Bal Karnawałowy, MGOK, szczegóły na plakacie.

12 marca, Urząd Gminy i Miasta Szadek informuje, że tego dnia w godz. 8 – 14 w Sali USC /Szadek ul. Warszawska 3/ pracownik Urzędu Skarbowego w Zduńskiej Woli będzie przyjmował zeznania podatkowe za rok 2013.

Do 14 marca w MGOK w Szadku czekają na zgłoszenia prac do konkursu Szadek w obiektywie. Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej MGOK: http://www.mgokszadek.pl/

SIERADZ

28 luty, godz. 18, wieczór autorski Jerzego Nadratowskiego "Myśli skrzydlate". Podczas wieczoru zaprezentowane zostaną wiersze, które będzie czytał sam autor wraz z Ewą Karaśkiwicz, a także piosenki na podstawie jego liryki. Zaśpiewa je Magdalena Grzechnik przy akompaniamencie Krzysztofa Śliwińskiego. Imprezę poprowadzi Daniela Górka. Jerzy Nadratowski urodził się w 1931 r. w Warszawie. Dzieciństwo spędził na terenach należących obecnie do Białorusi (Puszcza Swisłocka nad Narwią). Dzięki ludzkiej życzliwości uniknął wywózki na Sybir. Do Warszawy wrócił w 1940 r., w której przeżył czasy okupacji niemieckiej. Po upadku powstania warszawskiego został wywieziony do Niemiec i w 1945 r. wrócił do Polski. Zamieszkał na stałe w Łodzi. Ukończył szkołę średnią, a następnie studia inżynierskie i magisterskie na Politechnice Łódzkiej oraz Warszawskiej. Zawodowo pracował w kilku fabrykach przemysłu maszynowego, w szkolnictwie zawodowym i w biurach projektów.

2 marca, Teatr Miejski, godz. 17. Koncert Karnawałowy Miejskiej Orkiestry Dętej OSP w Sieradzu. Wstęp wolny. W programie koncertu przeboje światowej i polskiej muzyki w ciekawych opracowaniach. Oprócz największych hitów postaramy się wyczarować pogodny nastrój. Będzie to trzeci taki koncert w długiej - 116-letniej historii orkiestry. Jak do tej pory zawsze sala teatru była pełna. Po koncercie planowana jest zbiórka datków na remont zabytkowej świetlicy.

4 marca. Wojewódzki Przegląd Teatrów Dziecięcych KONFRONTACJE 2014- Eliminacje Rejonowe. Sieradzkie Centrum Kultury wspólnie z Bałuckim Ośrodkiem Kultury w Łodzi jest organizatorem XXXII Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych KONFRONTACJE 2014. Sieradzkie Centrum Kultury przyjmuje zgłoszenia wraz z wypełnioną kartą (w załączeniu). Wybór dwóch zespołów teatralnych do eliminacji wojewódzkich w Łodzi odbędzie się po obejrzeniu spektakli w Teatrze Miejskim w Sieradzu dnia 6 marca. Większa ilość zgłoszeń (powyżej 10) spowoduje wybór dwóch najlepszych zespołów po obejrzeniu przez jurorów spektakli nagranych na płyty DVD.

REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIA DOSTĘPNA NA STRONIE www.scksieradz.pl

opr. ED

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u