Strona główna Artykuły Aktualności Kolejne medale na Igrzyskach IWAS - relacja Marcela Jarosławskiego z Soczi

Kolejne medale na Igrzyskach IWAS - relacja Marcela Jarosławskiego z Soczi

IMAG0529Kolejne dni rywalizacji na stadionie lekkoatletycznym w Soczi również przyniosły pozycje medalowe sportowców ze Zduńskiej Woli podczas Światowych Igrzysk Federacji IWAS - Międzynarodowej Federacji Sportowców na Wózkach i po Amputacjach.

W środę 30 września odbyły się konkursy w skoku w dal. W kategorii T36 czwarte miejsce zajął Mariusz Sobczak z wynikiem 5,02, a brązowy medal zdobył Marcin Mielczarek, oddając skok na odległość 5,11 m. W kategorii kobiet wystąpiła Marta Langner, zdobywając brązowy medal z wynikiem 4,29, jedynie 4 cm gorszym od rekordu jej życiowego. W miniony czwartek swój drugi srebrny medal zdobył Paweł Piotrowski oddając rzut dyskiem na odległość 36,12 m. Tego samego dnia Paweł rywalizował również w pchnięciu kulą zajmując czwarte miejsce z rekordem życiowym 13,84 m. Igrzyska zakończyły się w piątek 2 bm.

W konkurencjach lekkoatletycznych zajęliśmy trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej, zdobywając 7 złotych, 4 srebrne i 8 brązowych medali. Wyprzedzili nas jedynie Rosjanie i Bułgarzy. Wczoraj wróciliśmy z Rosji. Niedziela była dniem przerwy. Od poniedziałku (5 bm.) Marta, Marcin, Paweł i Mariusz udadzą się na zgrupowanie do Wisły, by szlifować formę na mistrzostwa Świata w Katarze, na które wyjadą wraz z trenerem Wojciechem Kikowskim 17 października. Tekst i foto: Marcel Jarosławski