Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Po świętach na ul. Kilińskiego w Zduńskiej Woli wchodzą drogowcy! Remont!!!

Po świętach na ul. Kilińskiego w Zduńskiej Woli wchodzą drogowcy! Remont!!!

REMO001Lada dzień,tuż po świętach rozpocznie się przebudowa ul. Kilińskiego w Zduńskiej Woli - na odcinku od ul. Łódzkiej do ul. Szadkowskiej (więcej na:--> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6415-remont-ulicy-kiliskiego-w-zduskiej-woli-ju-od-marca).

Przebudowa, nie mówiąc o totalnym remoncie, oczekiwana przez kierowców i pieszych od co najmniej 30-40 lat. Choć ostatnia dekada najbardziej dała sie jednym i drugim we znaki! Bo stan był kaaaaataqrsofalny! Przebudowa ul. Kilińskiego w Zduńskiej Woli obejmie drogę na odcinku od ul. Łódzkiej do ul. Szadkowskiej. Przewidywany termin zakończenia prac to przełom lipca i sierpnia bieżącego roku.

W Starostwie Powiatowym w Zduńskiej Woli podpisano umowę z wykonawcą robót budowlanych - ZUK B.J. Pabich. Zakres prac całego zadania obejmował będzie przebudowę ulicy Kilińskiego na łącznej długości około 570 mb. od skrzyżowania z ul. Łódzką do skrzyżowania z ul. Szadkowską - bez samych skrzyżowań. Przebudowana zostanie jezdnia, chodniki z wykonaniem w ich miejscu ciągów pieszo-rowerowych oraz wszystkie istniejące wjazdy do nieruchomości. Wykonane zostanie także dodatkowe odwodnienie korpusu drogi.

Wybudowane zostaną zatoki postojowe oraz elementy uspokojenia ruchu – wyniesione przejścia dla pieszych z azylem i wyniesione tarcze skrzyżowania. Kompleksowo wymienione będzie oznakowanie pionowe i poziome. Nadzór inwestorski sprawuje Bogusław Boryna Biuro Projektowe „MULTIDROG - TRASA”, będący jednocześnie autorem projektu technicznego. Zadanie zostanie zrealizowane przez Powiat Zduńskowolski przy udziale finansowym Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego i Miasta Zduńska Wola. Wniosek o przebudowę tej ulicy znalazł się na 5. pozycji listy rankingowej Wojewody Łódzkiego w „Programie rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 -€“ 2019.”. Przewidywany termin zakończenia prac to przełom lipca i sierpnia bieżącego roku.
Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Zduńskiej Woli podpisano umowę z wykonawcą robót budowlanych - ZUK B.J. Pabich.

ReKS

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTwój grzech jest większy niż mój

– Byłem u spowiedzi…
– i…?
– Kapłan powiedział mi, że nie powinienem nigdy się z tobą spotykać, że od samego początku to było złe. Jesteś mężatką i nigdy nie powinienem się do ciebie zbliżyć…
– A powiedziałeś temu ,,kapłanowi'', że sam masz dwie żony: jedną kościelną, drugą ,,cywilną''?
– Nie, po co?! Przecież nie pytał!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u