Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności MSWiA oraz KGP nadzorują śledztwo w sprawie zabójstwa 20-letniej Kai Wiśniewskiej ze Zduńskiej Woli

MSWiA oraz KGP nadzorują śledztwo w sprawie zabójstwa 20-letniej Kai Wiśniewskiej ze Zduńskiej Woli

kajaMinister Spraw Wewnętrznych i Administracji zareagował na zabójstwo 20-letniej Kai Wiśniewskiej ze Zduńskiej Woli. Mariusz Błaszczak polecił Komendantowi Głównemu Policji objęcie osobistym nadzorem sprawy jej śmierci. Minister jest w stałym kontakcie z KGP. Taki wpis ukazał się na Twiterrze MSWiA: "Min. @mblaszczak polecił Kom. Gł. Policji objęcie osobistym nadzorem sprawy śmierci 20-latki w Łodzi. Minister jest w stałym kontakcie z KGP, 12:03 - 28.08.2017 ". Wstępne ustalenia wskazują, że prawdopodobną przyczyną zgonu zduńskowolanki było uduszenie.

 

Chodzi o sprawę 20-letniej Kai, której zwłoki ukryte w wersalce w mieszkaniu jej partnera znalazła w minioną sobotę łódzka policja (więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7152-20-letnia-zduskowolanka-nie-yje-w-trakcie-jej-poszukiwa-policja-popenia-wiele-uchybie). Łódzki sąd zdecydował o aresztowaniu mężczyzny, któremu prokuratura zarzuca zabójstwo kobiety. Chodzi o 29-letniego Artura Walasa. Za mężczyzną wysłano list gończy (więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7154-poszukiwany-artur-walas-kleibor-prokuratura-wysaa-za-nim-list-goczy). Łódzka prokuratura bada również, czy wcześniejsze działania poszukiwawcze 20-latki, której zaginięcie rodzina zgłosiła 17 sierpnia, prowadzone były przez policję prawidłowo. Komendant łódzkiej policji wszczął również postępowanie dyscyplinarne wobec funkcjonariuszy, którzy w trakcie poszukiwań zaginionej 20-latki nie sprawdzili wskazanego przez śledczych mieszkania, jednocześnie informując, że to zrobili. I zawiesił dwoje z nich w czynnościach służbowych na miesiąc.

Jak podała w poniedziałek rzeczniczka łódzkiej KWP Joanna Kącka, wobec zawieszonych w obowiązkach policjantów toczy się postępowanie dyscyplinarne, którym objęto także dwóch innych funkcjonariuszy. - Następnego dnia po wpłynięciu zgłoszenia o zaginięciu kobiety mieli oni - bez wchodzenia do mieszkania - zweryfikować adres na osiedlu Teofilów, pod którym mogła znajdować się poszukiwana. Obecnie sprawdzane jest, czy zrobili to prawidłowo. Łódzki komendant wojewódzki policji zarządził także szereg kontroli w całym województwie, które dotyczyć będą prawidłowości postępowania w sprawach poszukiwawczych - podkreśliła Kącka.

Prawidłowość działań poszukiwawczych wszczętych przez policję w związku ze sprawą śmierci 20-latki bada policyjna jednostka kontroli. Odrębne postępowanie dotyczące niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy prowadzi łódzka prokuratura. 26 sierpnia po interwencji ekipy Polsat News, policja weszła do mieszkania na łódzkim Teofilowie. Tam w wersalce znaleziono ciało 20-latki. Zwłoki były skrępowane sznurem i owinięte w kołdrę. Jak podał rzecznik łódzkiej Prokuratury Okręgowej Krzysztof Kopania, stan odnalezionych zwłok oraz zabezpieczone przez policję zapisy monitoringu świadczyły o tym, że do zabójstwa doszło jeszcze przed zgłoszeniem zaginięcia kobiety przez jej rodzinę.

W poniedziałek 28 bm. prokuratura uzyskała wstępne wyniki sekcji zwłok; wynika z nich, że przyczyną śmierci kobiety było uduszenie, a jej ciało zostało skrępowane sznurem już po zgonie. Podejrzany o zabójstwo Artur Walas, występujący również pod nazwiskiem Kleibor, jest poszukiwany listem gończym. W policyjnych bazach danych Artur Walas był notowany jedynie jako nieletni - za drobne kradzieże. Po wszczęciu śledztwa przez prokuraturę sprawdzono jego tzw. kartę karną. Wynika z niej, że w 2011 roku w Wielkiej Brytanii wobec mężczyzny orzeczono wyrok co najmniej 4 lat więzienia za gwałt, a w 2015 roku był karany za uszkodzenie ciała w Niemczech. W 2015 roku dokonał zmiany nazwiska (więcej o jego skazaniu w Wielkiej Brytanii na: --> http://www.wisbechstandard.co.uk/news/man-who-attacked-and-raped-woman-on-her-way-to-work-jailed-for-eight-years-1-794117?usurv=skip).

Jack

źródła: KGP, MSWiA, KWP w Łodzi, wp.pl

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Zaloguj

Reklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u