Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Felietony Spotkaj muzykę

Spotkaj muzykę

4grudniaspotkajmuzykeDzisiaj nie będzie Pozytywnie, bo muszę napisać o sprawie smutnej, wręcz wstydliwej... Pytanie:Ile razy w mijającym roku byłaś/byłeś na Koncercie? Ile razy ? Policz dokładnie. Nie pamiętasz? Nic dziwnego. A może właśnie Bardzo Dziwnego. Na to pytanie 19 proc. Polaków odpowiedziało : kilka razy. A kilka, to przecież raz na 3-4 miesiące !!! To jest o 6 procent mniej niż odpowiedź na analogiczne pytanie dotyczące czytania książek. Podobno ponad 55 proc. obywateli RP nie chodzi wcale lub co najwyżej 1-2 razy uczestniczy w jakimś przypadkowym koncercie. Oczywiście, za darmochę, bo jak mawia mój kolega: ,,Jeśli coś jest za darmo, to ludzie nie biorą tylko gorącego żelaza i rzadkiego g......''.

Ciekawe, jak jest w sieradzkiem? Przecież Zduńska Wola i Sieradz wraz z przyległościami to 100-tysięczna swoista aglomeracja. Zaintrygowany wypytałem różnych znajomych z obu miast. Okazuje się, że na 25 osób tylko 2 chodzą regularnie na koncerty. W tym jestem również ja. To jest 8 proc. ...  
No comment..., jak mówią Anglicy.
Pozostali nie chodzą wcale lub oglądają programy typu Must Be the Music czy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, a z muzyką na żywo mają przypadkowy kontakt w trakcie np. Dni Zduńskiej Woli, czy Open Hair w Sieradzu oraz - nie zawsze cotygodniowy - w parafialnym kościele. Ktoś powie, że go nie stać na bilet za 20, 50, 80, 100 złotych... Ale stać go czasem na bilet do kina w centrum handlowym za 20-30 zł, papierowe wiadro popcornu i dodatkowe coli.Tutaj chodzimy dość często - w parach lub całymi rodzinami !!!
Są kraje, w których chodzenie na koncerty jest wpisane w Tradycję, a słuchanie muzyki na żywo w klubie lub pubie jest czymś normalnym i zupełnie naturalnym. Chcę wierzyć, że i u nas zrodzi się taka Tradycja; zaczniemy regularnie słuchać muzyki granej na żywo, wtedy powstaną w większej ilości kluby, zaczniemy po prostu być Normalni, a dane statystyczne nie będą tak przerażające. Przykładem niech będzie Klub Muzyczny Centrala w Zduńskiej Woli, który oprócz zapraszania muzyków spoza naszego regionu i z zagranicy, prowadzi warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży, zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego muzykowania, organizuje ciekawe jam sessions. Tutaj za niewielkie pieniądze, a często za darmo możesz sam lub z przyjaciółmi przeżyć piękne chwile. Spróbuj. Spotkaj Muzykę. Why Not ??

 

kRiss

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u