Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Policyjne małżeństwo w czasie wolnym od służby ujęło pijanego kierowcę

Policyjne małżeństwo w czasie wolnym od służby ujęło pijanego kierowcę

265-131127Wzorową postawą wykazało się małżeństwo policyjne, które w Ludwinowie w powiecie wieruszowskim, w czasie wolnym podróżując z rodziną zatrzymało pijanego kierowcę. Okazało się, że 37-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami.

 

W sobotę, przed godziną 10 dyżurny wieruszowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy w miejscowości Ludwinów. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że przemieszczające się przez powiat wieruszowski policyjne małżeństwo, funkcjonariusz z Centralnego Biura Śledczego Policji oraz policjantka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zauważyli, że kierowca Renault Laguna blokuje ruch. Jechał tak zwanym „wężykiem” i zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu stwarzał ogromne zagrożenie na drodze. Sposób prowadzenia Renault wskazywał, że może znajdować się pod działaniem alkoholu. Wówczas policjanci, będący w czasie wolnym od służby, przerwali rodzinną wycieczkę i pojechali za Laguną. Samochód ten w pewnym momencie zatrzymał się. Od kierowcy świadkowie wyczuli silną woń alkoholu w związku z czym sprawnie obezwładnili agresywnego mężczyznę, uniemożliwiając mu dalszą jazdę i telefonicznie powiadomili wieruszowską policję. Kierującym okazał się 37 - letni mężczyzna. Badanie wskazało w jego organizmie aż ponad 2 promile alkoholu. W tej sytuacji policjanci zatrzymali tego kierowcę, który po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut.
Przypominamy, że za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz kierowania pojazdami. Ponadto policjanci zatrzymali skrajnie nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Warto pamiętać, że za spowodowanie wypadku śmiertelnego w stanie nietrzeźwości grozi już kara do 12 lat pozbawienia wolności. Dzięki reakcji policyjnego małżeństwa z Opola być może nie doszło do kolejnej tragedii na drodze.

Asp. sztab. Damian Pawlak
Rzecznik Prasowy KPP w Wieruszowie

Foto: CBŚP Opole

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u