Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Działki z myślą o młodych zduńskowolanach

Działki z myślą o młodych zduńskowolanach

dzialki-dla-mlodych-1Urząd Miasta Zduńska Wola będzie sprzedawał działki pod budownictwo jednorodzinne. Skorzystać mają z tej oferty młodzi zduńskowolanie. To nowy filar programu rozwoju rynku nieruchomości w mieście.

 

– Zapraszam wszystkich młodych zduńskowolan, którzy marzą o swoim domu, do obserwowania urzędowych komunikatów o przetargach. Wkrótce uruchomimy sprzedaż miejskich działek pod budownictwo jednorodzinne! – zapowiada Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.
W połowie roku pierwszy pod młotek pójdzie teren między ulicami Tenisową a Saneczkową, które odchodzą od ulicy Piłkarskiej. Miasto już go uporządkowało, wytyczyło granice poszczególnych działek. Wszystkie są podobnej wielkości; mają około 700 metrów kwadratowych. To rozmiar idealny do postawienia domku jednorodzinnego. I takie jest też przeznaczenie terenu. Wokół działek powstaje już zabudowa jednorodzinna. Nieopodal przebiega kanalizacja i linie energetyczne, więc budowa przyłączy nie sprawi nowym mieszkańcom kłopotu. Jest szansa, że w przyszłości pobiegnie w tym rejonie miasta gazociąg. Młode rodziny zachęci też zapewne bliskie sąsiedztwo szkół i przedszkola.
– W przetargu postawimy jasne warunki: w ciągu dwunastu miesięcy od zakupu działki nabywca będzie zobowiązany rozpocząć budowę domu. Inwestycja musi być gotowa w ciągu trzech lat – informuje prezydent Pokora. – Stawiamy warunki, ale dajemy też coś w zamian: preferencyjną cenę wywoławczą – tłumaczy. Ostateczną cenę ustalą sami nabywcy. Sprzedaż odbywać będzie się w drodze przetargu, czyli wygra ten, kto zaproponuje większą kwotę.
– Chcieliśmy sprzedać te działki młodym zduńskowolanom w wieczyste użytkowanie z bardzo atrakcyjną bonifikatą, ale nasze plany pokrzyżował parlament. Posłowie usunęli z prawa wieczyste użytkowanie, przekształcając je w prawo własności. Takiego natomiast nie możemy sprzedać z rabatem – wyjaśnia Konrad Pokora. Urząd musiał więc skonstruować program od nowa. Działki będzie sprzedawał hurtowo, a nie po jednej. Od razu ogłosi więc postępowania na dwanaście przy Tenisowej i Saneczkowej.
– Liczymy, że dzięki temu na działki budowlane w mieście będzie stać młodych zduńskowolan, którzy założyli lub planują założyć rodziny. Prezydent informuje, że urzędnicy analizują kolejne lokalizacje, z potencjałem do rozwoju budownictwa jednorodzinnego. – Miasto ma też tereny między Nowym Miastem a Karsznicami oraz między ulicami Widawską, Zduńską, Jana Matejki i Paprocką. Planujemy też rozbudowę ulicy Kaczej, bo i tu rysuje się atrakcyjny obszar do osiedlania się młodych rodzin – wymienia Konrad Pokora. Brak mieszkań na sprzedaż windował dotąd ceny lokali w Zduńskiej Woli, utrudniając młodym usamodzielnianie się.
– To obraz wieloletnich zaniedbań. Brakowało aktywności Miasta, by zainteresować inwestycjami deweloperów czy zachęcić do działania mieszkańców poprzez sprzedaż działek pod budownictwo. Miastu nie udało się przystąpić do samodzielnego budowania – ocenia Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli. – Wszelkimi dostępnymi sposobami staramy się teraz rozhulać ten rynek. Chcemy dać młodym szansę na własne cztery kąty – dodaje. Najpierw miasto w drodze przetargu sprzedało dużą działkę pod budowę wielorodzinną. Deweloper zakończył już projektowanie dwóch bloków, które pomieszczą co najmniej 80 mieszkań. Czterdzieści z pierwszego budynku trafiło już do sprzedaży. W drugiej połowie roku ruszy też budowa bloku przy ul. Juliusza w centrum miasta. W miejscu byłego dworca PKS mieszkania znajdą 43 rodziny. To inwestycja realizowana przez TBS Złotnicki.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u