Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu zaprasza na dwie, nowe wystawy

Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu zaprasza na dwie, nowe wystawy

7BWADziś, w środę 7 czerwca w sieradzkim Biurze Wystaw Artystycznych zostaną otwarte dwie, nowe wystawy. Autorami prac, które będzie można oglądać do 7 lipca są Natalia Wegner i Krzysztof Ryfy. O godz. 18 odbędzie się otwarcie wystawy KRZYSZTOFA RYFY w Galerii A. Zaś o godzinie 18.30 otwarcie wystawy malarstwa NATALII WEGNER. Serdecznie zapraszamy miłośników sztuki.

 

Natalia Wegner: Urodzona w 1974 roku w Poznaniu. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom obroniła w Pracowni Linorytu prof. Zbigniewa Lutomskiego. Po studiach, w latach 1999-2004, pracowała w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej Schola Posnaniensis jako asystentka prof. Andrzeja Macieja Łubowskiego. Od 2003 r. pracuje w macierzystej uczelni, obecnie Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, gdzie pełniła funkcję asystentki prof. Ireneusza Domagały. W 2011 uzyskała stopień doktora sztuki, a w 2020 roku stopień doktora habilitowanego. Od 2021 roku jest kierownikiem XII Pracowni Rysunku. Zajmuje się malarstwem na papierze stosując technikę kolażu polegającą na umieszczaniu w obrazach spreparowanych malarsko materiałów. Zrealizowała 38 wystaw indywidualnych m.in. w: BWA w Pile (z Bogdanem Wegnerem), Galerii Profil w Poznaniu „Dwa widzenia” (z Moniką Koroną), MBWA w Lesznie „Odkrywanie”, Galerii 33 w Ostrowie Wielkopolskim „Malarstwo”, Galerii Wspólnej w Bydgoszczy „Trzy miejsca”, Filharmonii Świętokrzyskiej im Oskara Kolberga w Kielcach „Zobaczone”, Centrum Kultury Browar B, Galeria Antresola „Pejzaże zatrzymane 2” (z Krzysztofem Ryfą), Galerii ZPAP w Gdańsku przy Piwnej „Pejzaże zatrzymane”, Galerii Innowacji Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy „Tylko przejazdem”, Hotel de Ville, Henin-Beaumont we Francji „Powiązania” (z Izą Kostiukow i Krzysztofem Ryfą), Galerii ZPAP Kierat w Szczecinie, Muzeum Leśnictwa w Gołuchowie „ Przestrzenie własne” (z Marianem Małeckim i Krzysztofem Ryfą), Galerii Stara Prochownia (SCEK) w Warszawie „Z dystansu”, GaleriI CKiS „Wieża Ciśnień” w Koninie „Punkt odniesienia”. Brała udział w niemal 100 wystawach zbiorowych m.in. w: Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego w Olsztynie, Międzynarodowym Triennale Sztuki w Majdanku, Konkursie Graficznym im. J. Gielniaka w Jeleniej Górze, Rekomendacjach – Młoda Grafika Polska w Krakowie, Egerii X Salonie Plastyki w Ostrowie Wielkopolskim, Ośrodku Formacji Duchowo- Artystycznej „Sztuka i Myśl” w Szamotułach, kilku edycjach Biennale Sztuki w Galerii Profil w Poznaniu, Domu Kultury Polskiej w Wilnie, Wydziale Sztuki Uniwersytetu w Radomiu, Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy, Pałacu w Chrzęsnem, Quadro Art w Łodzi, Galerii ZPAP„Na Piętrze”w Łodzi, Muzeum Mazowieckim w Płocku, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Europejskim Centrum Badawczym w Lebus w Niemczech, Kaisiadorys Culturos Centras w Koszedarach na Litwie, Pałacu Kultury w Warszawie, siedzibie Konsulatu Generalnego w Kolonii, Pałacu Struga, Pałacu w Zyplach na Litwie, BWA w Rzeszowie, Pałacu w Antoninie, Galerii BWA w Bydgoszczy, Pałacu Siemczyno. Mieszka i tworzy w Mosinie pod Poznaniem. Wystawa „Inne strony” objęta jest patronatem Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

Krzysztof Ryfa: Urodzony w 1959 roku w Jeleniej Górze. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz). Malarz, pedagog, założyciel Niezależnej Galerii 33 w Ostrowie Wielkopolskim. Kurator wystaw, animator kultury, organizator i uczestnik wielu plenerów artystycznych i sympozjów. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków, Okręg Warszawski. Zrealizował wiele wystaw indywidualnych, bierze udział w prezentacjach zbiorowych. Wśród nich należy wymienić: przeglądy Twórczości Artystycznej Nauczycieli Plastyków: Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej w Kaliszu, Ogólnopolskie Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli w Lublinie, Ogólnopolska Wystawa Twórczości Pedagogów Plastyki w Rzeszowie, Salon Plastyki Egeria w Ostrowie Wielkopolskim, Ogólnopolskie Triennale Akwareli w Lublinie, Bielska Jesień w Bielsko Białej, Konkurs im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Arsenał 88 w Warszawie, Cztery Pory Roku w Szczecinku, Ostrowskie Biennale Grafiki i Rysunku w Ostrowie Wielkopolskim, Ogólnopolski Konkurs Malarski im. R. Pomorskiego w Katowicach, Międzynarodowa Wystawa „Bez granic” w Białej Podlaskiej, Quadro Art w Łodzi, Pejzaż Współczesny w Częstochowie. Wystawiał swoje obrazy m. in. w: Starej Prochowni w Warszawie, Galerii ZPAP Na Piętrze w Łodzi, Galerii ZPAP Kierat w Szczecinie, Galerii ZPAP przy Piwnej w Gdańsku, Galerii Profil w Poznaniu, Galerii BWA w Rzeszowie, Galerii BWA w Sieradzu, Centrum Kultury Browar B we Włocławku, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Muzeum Mazowieckim w Płocku, Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie, BWA w Bydgoszczy, Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach, Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinku, Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Galerii CKiS Wieża Ciśnień w Koninie, Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju, Ośrodku Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień w Kaliszu, Centrum Rysunku i Grafiki im. Tadeusza Kulisiewicza w Kaliszu, Bibliotece Głównej w Kaliszu, Galerii ZPAP w Zielonej Górze, Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim, Galerii Sztuki w Mosinie, Galerii Brama Wrocławska w Oleśnicy, Pałacu Radziwiłłów w Antoninie, Pałacu w Siemczynie, Pałacu Struga. Za granicą prezentował twórczość w Niemczech (Hamburgu, Erfurt, Wiesbaden, Kassel), we Francji (Lille, Henin-Beaumont), we Włoszech (Werona), w Szwecji (Malmo), na Cyprze (Pafos), na Ukrainie (Lwów, Łuck), na Litwie (Koszedary), w Stanach Zjednoczonych (Chicago). Mieszka i tworzy w Ostrowie Wielkopolskim.

KaMi S

O innych wydarzeniach w Sieradzu i regionie od 7 czerwca informacje znajdziecie w naszej rubryce CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM O 7 CZERWCA.

7BWA2

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u