Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności ZDUŃSKA WOLA-KARSZNICE. Nowa hala przy zespole szkół wkrótce gotowa

ZDUŃSKA WOLA-KARSZNICE. Nowa hala przy zespole szkół wkrótce gotowa

363784641_686463596838662_2254609366841421047_nTrwa budowa nowej hali sportowej przy Zespole Szkół im. K. Kałużewskiego i J.Sylii w Zduńskiej Woli, na osiedlu karsznickim. Powiat na inwestycje pozyskał dotację z budżetu centralnego. Kiedy uczniowie zaczną korzystać z nowego obiektu? Mowa jest o paździwerniku tego roku, a więc tuż po rozpoczęciu roku szkolnego 2023-2024.

 

Powiat buduje w pełni profesjonalną halę sportową z pełnowymiarowymi boiskami do piłki halowej, koszykówki, siatkówki czy tenisa ziemnego. W obiekcie zostanie wybudowana także siłownia, natryski i toalety. Budynek będzie połączony z obecną szkołą specjalnym łącznikiem. Niezwykle cennym dodatkiem będzie również pracownia do taktyki wojskowej. Zapewni ona młodzieży nie tylko możliwość rozwijania umiejętności związanych z taktyką, planowaniem i strategią, ale także promowanie wartości takich jak dyscyplina, współpraca i odpowiedzialność. To unikalne połączenie sportu i edukacji w powiecie.
Aktualnie trwają prace wykończeniowe. Ekipa budowlana musi jeszcze położyć nową sportową nawierzchnię. Nowy obiekt zostanie oddany do dyspozycji uczniów w październiku. Halę sportową na osiedlu Karsznice buduje firma AMB Budownictwo Krzysztof Prokop z Koziej Wsi. Łączny koszt budowy to 9,8 mln zł. Powiat na inwestycje pozyskał z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład 4,5 mln zł.

KaMi S

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u