Strona główna Artykuły Aktualności Zduńskowolscy lekkoatleci startują z powodzeniem

Zduńskowolscy lekkoatleci startują z powodzeniem

olimpiadaCałkiem udanie rozpoczęli i kontynuują sezon na otwartych boiskach lekkoatleci ze Zduńskiej Woli. Startują w zawodach niemal w całej Polsce i odnoszą dobre rezultaty.

Podczas XXXI Memoriału im. J.S.Ponomarenko i R.Majewskiego w Łęczycy (10 maja) Dorota Jachacz zdobyła II miejsce w biegu na 600 m kobiet (w czasie 1 min. 54 sek.) i V miejsce na 100 metrów w czasie 15.05. Michał Urbanowicz zajął IV miejsce w biegu na 1000 m (2.42), zaś VII miejsce zajął w tym biegu Piotr Pietrasiak (3.04) Trener tych zawodników jest Aleksander Fryze.

Dzień później podczas mitingu Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki II miejsce w rzucie młotem wśród młodzików zajął Maksymilian Uciński. Rzut sześciokilogramowym młotem juniorów wygrał Marcin Kuźniarek (53,64 m), a III był Tomasz Bartosik (42,23 m). Trener - Andrzej Suliński.

1 czerwca podczas zawodów w Częstochowie Marcin Kuźniarek wygrał rzut młotem (54,35 m) przed Tomaszem Bartosikiem 41 m. Dobrze spisują się także lekkoatleci niepełnosprawni. Na Międzynarodowy Mityng Niepełnosprawnych w Słubicach 25 maja I miejsce w kategorii F-20 w pchnięciu kulą zajął Krzysztof Kaczmarek wynikiem 13,11 m. Podopieczny trenera Andrzeja Sulińskiego wygrał także Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych Sprawni Razem 1 czerwca wynikiem 13,49 m. Natomiast na Mistrzostwach Województwa Młodzików w LA w Łodzi 7 czerwca III miejsce w biegu na 2000 m zajął Mateusz Ziętalak. Zwodnik trenera Aleksandra Fryze uzyskał czas 6.41. Dobrze spisali się też młociarze: Maksymilian Uciński zajął VII miejsce a Piotr Herczyński był ósmy.

W dniach 7-8 czerwca w Białej Podlaskiej odbyły się Mistrzostwa Polski LZS w LA. Zduńską Wolę reprezentowało troje zawodników. Najlepiej spisał się Marcin Kuźniarek, który zajął VI miejsce w rzucie młotem z wynikiem 53.39 m, zaś Tomasz Bartosik był 10. W biegu na 800 m Dorota Jachacz zajęła 14 miejsce (2:45:25), a na w biegu na 1500 m była 24. (czas 6:35).

Tekst i foto: Lech Kulma